Telekomünikasyon dökümü: yazılım tanımlı radyo ile iletilen iletişim kavramları

The source-page: https://sethares.engr.wisc.edu/telebreak.html

Telekomünikasyon dökümü: yazılım tanımlı radyo ile iletilen iletişim kavramları

ile C. R. Johnson, Jr. ve W. A. Sethares

“Kablosuz telgrafın anlaşılması zor değil. Sıradan telgraf çok uzun bir kedi gibi. New York’ta kuyruğu çekiyorsun ve Los Angeles’ta miyavlıyor. Kablosuz aynı, sadece kedi olmadan.” – Albert Einstein

The fundamental principles of telecommunications have remained much the same since Shannon’s time. What has changed, and is continuing to change, is how those principles are deployed in technology. One of the major ongoing changes is the shift from hardware to software – ve Telekomünikasyon dökümü, dijital yazılım tanımlı bir radyonun tasarımına odaklanarak bu eğilimi yansıtır. 

Telekomünikasyon dökümü okuyucunun tipik bir dijital iletişim sisteminin her bir parçasını içeren eksiksiz bir dijital radyo oluşturmasına yardımcı olur. Bölüm bölüm okuyucu, sistemin çeşitli parçalarının Matlab gerçekleştirilmesini sağlar ve yol boyunca ana fikirleri keşfeder. Son bölümde, okuyucu, gerçek zamanlı olarak çalışması amaçlanmamış olmasına rağmen, tamamen işlevsel bir alıcı oluşturmak için “hepsini bir araya getirir” Telekomünikasyon dökümü telekomünikasyon sistemlerini çok özel bir bakış açısıyla araştırır: Bu bakış açısı, iletişim sistemlerinin incelenmesi için bir süreklilik hissi sağlar.

İşte bunun Telekomünikasyon sistemleri hakkında bilgi edinmenin en iyi yolu olduğunu düşünüyoruz:

Telekomünikasyon dökümü mevcut tek tam yazılım radyo tasarım metnidir – bir alıcı kurarak iletişim sistemlerini öğrenin.

Sistemin tüm bölümleri – kodlama, senkronizasyon ve eşitleme dahil – genellikle erken derslerden ayrılan bölümler kapsamındadır. Resmin tamamını görün.

Analiz asgari düzeyde tutulur – deney yoluyla öğrenmeye odaklanır. Telekomünikasyon dökümü, ilgisi olmayan anlaşılmaz bir formül kütlesi değildir. Her parçayı uygulamalı olarak keşfedin.

Önkoşullar çoğu standart metinden farklıdır – stokastik süreçleri tasvir eder ve bu nedenle daha önce müfredatta kullanılabilir.

Önce Önce Sinyal İşleme duydunuz mu (McClellan, Schafer ve Yoder tarafından)? Telekomünikasyon dökümü “İkinci Dijital İletişim” gibidir. (Daha akıllı olsaydık, buna “Dijital İletişim Saniye” diyebilirdik.)

Sistemin tüm bu gizemli kısımları (Faz Kilitli Döngüler, Kostas Döngüler, Enerji Maksimizasyonu Zamanlama kurtarma, Kararlı Yönlü ve En Küçük Kareler eşitleme gibi) hepsi degrade optimizasyon uygulamasıyla tek bir şekilde ele alınır. Telekomünikasyon dökümü okuduktan sonra artık bu kadar gizemli olmadıklarını göreceksiniz.

Ama bizim sözümüze güvenmeyin… işte diğer insanların söylediği bazı şeyler:

Telekomünikasyon dökümü, soğan – tabakalar halinde yapılandırılmıştır. İlk bölümde dijital bir radyonun taslağı sunulmaktadır; soğanın ilk tabakası. İkinci bölüm, ayrıntıyı dolduran ve tasarımın çeşitli parçalarını belirsizleştiren başka bir katmanı ortaya çıkarmak için soğanı geri soyar. Ardından gelen bölümler aynı fikirleri tekrar gözden geçirir, her katman derinlik ve hassasiyet katar. İlk işlevsel (idealize edilmiş olsa da) alıcı Bölüm 9’da yer almaktadır. Ardından, idealleştirme varsayımları kalan bölümler boyunca her seferinde birer birer çıkarılır ve son bölümde karmaşık bir yazılım tanımlı radyo tasarımıyla sonuçlanır. Bu katmanlar:

İşte içindekiler tablosunun oldukça ayrıntılı bir sürümü. Bir sınıf için Telekomünikasyon dökümü benimsemeyi düşünen bir eğitmenseniz “eğitmene” rap’imizle ilgilenebilirsiniz.

Fourier Dönüşümü’nü düşünürken içine her şey yolunda mı geliyor? Artık Fourier Transform şarkısı ile sıkıntılarını söyleyebilirsin
Artı, Telekomünikasyon dökümü bir ile gelir kabak-turuncu CD-ROM tüm Matlab programlarını, ders slaytları komple bir set ve ikisini içeren, sayım onlara, .pdf biçiminde iki tam tam boy mühendislik metinleri. Gerçek zamanlı ve gerçek hayat ekolayzırının videosundan bahsettik mi? Ve bazı BÜYÜK şarkılar da…
Telekomünikasyon dökümü neredeyse tamamlanmış, hafif bir ön kopyasını indirmek için buraya tıklayınDikkat edin – büyük (yaklaşık 32 MB), bu yüzden indirmek biraz zaman alabilir. Prentice-Hall baskı makinelerinden yeni bir kopya alabileceğiniz Amazon.com’a gitmek için buraya tıklayın.

Zaten kopyalarını almış olanlar için, burada ilk baskıya sızan birkaç hata var. Bunları mümkün olan en kısa sürede düzelteceğimize söz veriyoruz.

William A. Sethares