Jdatestamp – Dijital Resimler için Tarih Stamper

The source-page: http://jdatestamp.sourceforge.net

Sürüm 1.2 Güncelleme 13 Ocak 2015

Lütfen aklınızda bulundurun

Ben adında yeni bir yazılım yayımlandı Jambula tarihi Damgalama fotoğraflar için. Bu bir kullanıcı arayüzü ve çoklu dil, ayrı bir satıra metin anahat ve sınırda ve yorum gibi gelişmiş özelliklere sahiptir. Bunu kontrol edin burada.

Jdatestamp hakkında

Jdatestamp, dijital bir resmin tarih/saat/yorumlarını JPEG görüntülerine basmak için kullanılan ücretsiz bir komut satırı programıdır. Çoğu dijital kamera tarafından oluşturulan EXIF başlık bilgisinden tarih alıyor.

Tarih damgası olan kayıpsız. Seçebilirsiniz Yer, yazı tipi, pointsize, renk, tarih biçimini, dikey yönlendirme ve opsiyonel otomatik renk seçimini tarih metin için. Tek bir komutla toplu işlem birden görüntüleri de can.

Daha fazla bilgi için bkz Kullanıcı Kılavuzuteknik bilgiler ve değişiklik günlüğünü.

Hızlı başlangıç

Dan İlk indirme jdatestamp-1.2-win32.zip (veya UNIX makineleri için uygun ikili) burada ve C gibi seçtiğiniz bir klasöre zip dosyasını ayıklamak:.

Ardından jdatestamp.exe ve diğer dosyaların bulunduğu jdatestamp-1.2 kurulum dizinini (örneğin C:\jdatestamp-1.2) PATH ortam değişkeninize veya UNIX platformlarında mevcut olan PATH içindeki dizinden jdatestamp binasına yumuşak bir bağlantı oluşturun. ~/bin or /usr/local/bin gibi.

Ardından bir komut istemi penceresi açın ve italikteki dosyaları kendi giriş ve çıkış dosyanızla değiştirdikten sonra aşağıdaki komutu yazın:

jdatestamp -outfile "C:/My Documents/prints/stampedphoto.jpg" "C:/My Documents/pictures/myphoto.jpg"

Sonra tarih damgası için çıktı dosyasını kontrol edin. Tarih biçimini değiştirmek isteyebilirsiniz. Bakınız Kullanım Kılavuzu, bu ve diğer seçenekler için.

Daha kurulum ayrıntılı talimatlar veya bakınız kaynağını derlemek için Kurulum talimatları.

Temas

Jdatestamp Suresh Mahalingam tarafından yazılmıştır. Hataları, yorum ve önerilerinizi göndermek Lütfen Jdatestamp Tartışmalar.

E-postam [email protected]

Lisans

Jdatestamp, elbette herhangi bir garanti vermeden, ticari olmayan ve ticari amaçlarla indirmek, kullanmak, değiştirmek ve yeniden dağıtmak için ücretsizdir.

Yukarıdaki açıklamada kapsamaz IJG ile jpegtran, Freetype2 Libraryjhead ve VeraBI.ttf gelen yazı tipi dosyası Bitstream’e onlar da özgür olsa ikili tarafından kullanılan. Kullanım koşulları için kendi web sitelerini kontrol edin.

Bağlantılar

Aşağıda bazı Jdatestamp ve ilgili linkler verilmiştir:

Komut ReferansıJdatestamp RenklerDatefmt YardımcısıKullanıcı KılavuzuJdatestamp KurulumTeknik Bilgi

jheadFreetype2IJGjpegtranVera gelen yazı Bitstream’e

Diğer Projelerim

MediaUtil (LLJTran) Kayıpsız JPEG Dönüşümleri ve Exif başlığını değiştirmek için bir Java Kütüphanesi

AREDIS: Java 7 NIO Channel API temel alan bir Asenkron, pipelined redis istemcisi

loggingproxy: İstekleri ve yanıtları kaydedebilen basit bir Proxy Sunucusu