İş Lideri Rol Yapma Modelini Geliştirmek İçin 7 Strateji

The source-page: https://blog.startupprofessionals.com/2019/10/7-strategies-to-make-you-business.html

Martin Zwilling

9 Ekim 2019 Çarşamba

Business-leader-role-model

Müşteri deneyimini yönlendiren yeni nesil bir işletmede yaşıyoruz ve müşteri çalışanlarının müşteri beklentilerine ayak uydurması gerekiyor. Otokratik, reaktif ve narsistik olmak üzere geleneksel iş liderliği uygulamaları yeterince iyi değil. İşçilerin 16 Üzeri yüzde hâlâ edilir aktif serbest ve yarım onların patron nefret ettiği için, en az bir işi bıraktık.

Hepimiz Google’ın, Zappos’un ve Facebook’un popüler hale getirdiği büyük şirket kültürlerinin örneklerini duyduk; Tabii ki, bunlar harika, ama önce aydınlanmış liderlik olmadan olmazlar. İş kültürlerinin programlardan çok insan ve liderliğin bir işlevi olduğuna inanıyorum.

Bir iş danışmanı olarak, ben her zaman işe liderlik uygulamaları konusunda rehberlik için arıyorum, ben klasik kitabında, “etkilendim Liderlik Zihin Anahtarı DA Benton ve Kylie Wright-Ford tarafından”. Yönetici koçları ve girişimciler olarak edindikleri deneyimler, bugün iş dünyasında gerekli olan bazı yeni liderlik yaklaşımlarını değerlendirmelerinde gerçek bir güvenilirlik sağlar.

Bana göre, gelişmekte olan her işletme lideri ve girişimci, burada özetlendiği ve anlatıldığı gibi, yedi liderlik inisiyatifini anlamalıdır:

  1. Gerçek mavi: hakaret etmenin ötesinde güvenilir kalın. Bir liderde güven hala gerekli listenin başında. Yeni liderlerin, güvenin iki şekilde çalıştığını hatırlamaları gerekiyor – güvenilmelisiniz, böylece insanlar sizi takip etmeyi seçmeli ve birlikte çalıştığınız insanlara güvenebilmelisiniz. “Gerçek mavi” güvenin ötesinde, özgünlük ve şeffaflık sağlayan bir adımdır.
  2. Nazikçe kendinize güvenin: kendinize güven ve proje verin. Bugünün liderleri her zaman güven yansıtmalı ve başkalarının güven, cesaret ve merak geliştirmesine yardımcı olmalıdır. Herkesin sürekli yeni fikirleri keşfetmek için korkularına rağmen gerekli önlemleri alması gerekiyor. Cesaret ve merakı birleştirmek, kendinden emin bir durdurulamaz lider ve ekip oluşturur.
  3. Aydınlanmış: zihnini aç ve sürekli öğren. Aydınlanma, bilgilendirilmeye ve her etkileşime önyargısız bir şekilde yaklaşmaya olan ilgiyi ifade eder. Etkili bir lider entelektüel olarak meraklıdır, sürekli öğrenir ve gerçekten insanlar, yerler, teknolojiler, bilimsel gelişmeler, ekonomiler ve kültürler hakkında bilgelik arayışı içindedir.
  4. Tenacious: takiplerinde ısrarcı ol. Gerçek liderler inatçı, kararlı ve kendiliğinden başlıyorlar. Zor bir durum alabilir ve düzeltebilirler. Diğerlerinden daha sık geri çekilebilir, tekrarlanabilir, toplanabilir veya döndürebilirler, ancak bir şey zorlaştığında durmak yerine onu tutarlar. Çok az çabayla önemli bir şeyin olmadığını biliyorlar.
  5. Uber-iletişimsel olun: bağlanmak için tüm kanalları kullanın. Etkili iletişim, lider için kritik öneme sahiptir – iki amaç için; doğru mesajı vermek ve mesajın herkes tarafından ortak bir şekilde anlaşılmasını sağlamak. Mindshare ve bağlantıyı güvence altına almak yeni zorluktur, bu dikkat dağıtıcı ve çok görevli dünyadır.
  6. Dinamik olun: kendinizde ve başkalarında değişimi etkinleştirin. Dinamik liderlik ruhlu ve manyetik bir enerji ya da kuvveti ifade eder. Liderler, stilin yanı sıra madde gerektiren davranışlarla da sürekli değişmeli ve ilerlemelidir. Daha da önemlisi, dinamik liderler her zaman bireyleri destekler ve başkalarının hedeflerine ulaşmalarını sağlar.
  7. Oynak olun: eğlenin ve yeni şeyler deneyin. Giderek, işinizle kişisel yaşamınız birbiriyle harmanlandıkça, başkalarının da yanınızda olmasını zevkli kılarken, işyerine ağırlık vermek önemlidir. Düşünce süreçlerinizde ve eylemlerinizde daha esnek olmayı öğrenmek sizi tam bir liderlik anlayışına bir adım daha yaklaştıracaktır.

Bugün en sık gördüğümle karşılaştırıldığında, bu yaklaşımlar, girişimcilerin hızlı pazar değişikliklerine ve müşteri taleplerine ayak uydurmak için gereken çalışan katılımı seviyesini oluşturmak için davranışları hakkında düşünmeleri gereken bir “liderlik zihin değişimini” temsil ediyor.

En önemlisi, her lider, sürekli stres ve çalışanlardan ve müşterilerden gelen olumsuz geri bildirimlerden ziyade çabalarından başarı ve memnuniyet duymayı hak ediyor. Sonuç olarak, eylemlerinizi başkalarının hayallerini ve müşteri hayallerini takip etmelerine yardımcı olmaya yönlendirerek, kendinize ulaşmak için inanılmaz bir ilerleme kaydedeceksiniz.