Biz bir ruhu var mı?

The source-page: https://wichm.home.xs4all.nl/musings.html

Author: Michael Rogge 

Giris

Kendimi tanıtmama izin verin. Bir Hollandalı 89 yaşındayım. Ben tüm dünyada seyahat ve birçok dini ve manevi hareketleri ve disiplinlerle temas etmiş. Gençlik kaputun itibaren ileriye içinde yaşadığımız dünyanın arkasındaki şeye düşünüp taşındıkları. Felsefe ise benim anlayışlar dikkate almak tercih Böyle kozmogoni, evrim ve atomaltı (kuantum) fiziği gibi bilim son buluşlar. Ayrıca ben sonuca sarılmak ama sürekli ışığa karşı Onlara engel olmamalıdır.

Benim genel görünümü evrenin varoluş gelen bir bebeğin doğumdan benzetilebilir olabilmesidir. Bu döllenmiş hücreden canlanır ve yaşama katılma amacıyla bir vücuda gelişir. Benzeri bir şekilde, İlahi küçücük, henüz büyük ‘patlama’ dan maddi evrenin doğurdu.
Tüm parçacıklarının yanı oluşturulması özünde var olan, bizim ‘Ben’ da vücudun her yerinde mevcut olan gibi: İlahi ‘kimlik’ için olduğu gibi.
Evrim her alanda büyüme ve gelişme anlamına gelir – iç İlahi çekirdeğe ayarlı olma – İlahi onun yaratılış tüm boyunca nüfuz. Büyük acılar kapsayan bir proses.
Buna karşılık bu evrenin İlahi bizim evren ve boyutlarının dışına hayal gücünün ötesinde magnanamities yaratılması olabilir.

Biz hayatın sanki denizinde yaşayan – İlahi fiziksel tarafı – ‘doğa’ de. Farklı özelliklere sahiptir. Onları yaratıcılık, kimlik, zeka, evrim, dramatizasyonun arasında. Malzeme Evrendeki tüm parçacıklar doğanın özelliklerini somutlaştırmak – yani dağınık kimlik çeşit var.


Adam ve muhtemelen diğer gelişti varlıklar başka yerde, fiziksel evrensel gelişimin zirvesinde olduğunu. Biz seyirci ve doğanın yüksek boyutlara bağlayabilirsiniz. Adam primevial ​​volkanik koşullardan doğmuştur. Dünya tarihinin esnasında kompleks moleküller gezegenimizi ulaştı. Biz algılayabilir ilk organizmalar arke bakterilerin habercisidir. Hücre düzenlenen kez yaşamın zafer alayı insanlık biten başlayabilir.
Adam onu hayatta kalmak ve vahşi koşullara adapte yapılan içgüdülerine onun varlığını borçludur. Ego debriyaj – Ama şimdi bu hayvan içgüdülerinin esiri olduğunu. Onların içine melodi ve onun veya diğer insanların hayatlarını zenginleştirmek – Onun görevi bu perçinledi kurtarmıştı ve ‘yüksek’ veya manevi alemlere erişimi geliştirmektir.

Biz 3-dimensial dünyada yaşamak ister O spekülasyon açıktır ya Uçağımız dördüncü veya daha fazla boyutlu birinin parçası olduğunu bildirdi. Bu durumda bizim bölge kendi özelliklerine sahip bir ‘yüksek’ bir parçasıdır. Ayrıca büyüme halindedir – açıklayan bir başka yolu fiziksel evren derin tabakaların parçası olmasıdır. Bilinç düzeyinde olan ilk. Her bir organizma, bu bilinç tabakada damgasını sahiptir. Fiziksel düzlemde ilerleme ile iç içe evrim aşamasında, aynı zamanda. Fiziksel organizma kendi hayatını sona erdikten sonra bilinç düzeyinde bir izlenim kalır – onun daha derin çekirdek kendi yurduna dönen

‘Yüksek’ düzlem dışında zaman ve mekan olduğu gibi, biz buna neredeyse hiç bilinçli erişime sahip olduğu anlaşılabilir. Oysa onlar zamansız olduğunu hissettim bir ölüme yakın deneyim raporu olanların – orada olmak bütün geçmişi: Henüz vuku bulmakta geçmiş ve gelecekteki olası. Bilgi de. Bunu sahip olmak ister gerektiği gibi Muhtemelen ayrıntılı değil.

Aşağıda daha fazla ayrıntı.

GöRülmemesinin Bir Wonder

Bilim adamları bu kadar titizlikle araştırmak dünyanın harikası görmek görünmüyor. Gelişme bugünkü durumda insan duyuları tarafından algılanabilir olmayan çoğu – Onlar bizim bildiğimiz biçimiyle, kalitesinin farklı katmanlardan oluşan bir kompleks dünyanın hemen dışında kabuk, yani doğayı farkında değiller.

Gibi görmeye bir merak bakarak değil, eski zamanlardan gelen en dahi zihinleri aldatıp-yanıltan. Erken Tarihte insanlar güneşin sabah yükselen ve ay ve gece gökyüzünde yaptığı gibi ufukta kaybolan izledi. Basitlikleri onlar toprak hala durduğunu düşündü ve göklerin döndürülmüş. Astronomlar akıllı hesaplamalar her türlü yapılmış henüz güneş, ay ve döner yıldız, ama dünyanın kendisini olmadığını fikri üzerine vurmadı. Gez çok açık bir açıklama – henüz yüzyıllar aldı ve yönetici elitin hatalı anlayışını saldırmak için yaşar.
Başka bir örnek: yaş için bitkiler, böcekler ve hayvanlar farklı türlerin gözlenmiştir, henüz pek kimse nihayet insanlığın yükselen sonuçlanan diğerine, onlar gelişti, ya da mutasyona uğramış olabileceğini sonucuna vardı.

Ve şimdi bilim adamları değil Allah her şeyin yaratıcısı dini folklor iddiaları, ama doğanın olarak, öyle, o var. Bilim adamları hayatın mucizesi basit bir şekilde açıklanabilir iddia etmektedirler. ‘Doğa’ milyonlarca yıl yüzlerce üzerinde akıllı uyarlamalar tarafından üstün bir varlık yaratılması için şimdi itibar görüyor. Parlayan lav kütleleri – – adaptasyonu ile, erken evrede yeryüzünde var ve insanın olayda tesadüf ortaya çıktı Ölü maddeden o aşikar bulabilirsiniz. Inancıyla onlar adam çamurdan yaratıldı diyor Kuran’dan bugüne kadar uzakta değildir. Bilim adamları evrim olduğunu, tabii ki bir mesele olmadığını kavramına geçirmez, ama olağanüstü görünüyor. Dağılıyor ve dağılmakta – Bir de entropi azalan, madde/enerji/tutarlılık gerçekleşiyor bekleniyor olabilir.

Ve böylece, dinlerde olduğu gibi, bilimin rahiplik gözü, duyuları ve enstrümanlarını görünenden çok daha fazla olduğunu, bir paradigma, bir inanç içinde yakalanır. Hatta bilinç sadece beynin bir yan ürünüdür.

Doğumda doğal eşitsizlik, talihsizlik kader yoluyla, tesadüf ve doğal afetler: Ayrıca, akademisyenler muazzam yaşamın şaşırtıcı karmaşıklığı konusunda sorularla sık adamı bırakın. Neden birçok insan varlığı büyük bir haksız sefalet batmış? Zeki beyinler düşünebildiğim tek açıklama daralan bu dünyanın yaratılması sorumlu üstün bir varlık, bir tanrı, önermeyi olduğunu. Onların kaprisli doğa yatıştırmak ekinler büyür ve doğal afetler ve talihsizlikler adamı kurtarmak izin içine ikna – Her teklifleri, hatta çocukların, kendi gazap koğuşuna yapılmıştır üzere bir tanrı veya tanrıların elinde. Kısacası gizemlerle karşı karşıya ve tatmin edici bir açıklama bulamıyorum.

Bu aşamada Ben de her şeyi kapsayan bir cevabı yok itiraf etmeliyim. Tek fark vardır ilk şeylerden biri zihinlerimiz tam ölçüde varoluşumuzun gerçek doğasını kavramak olamaz olmasıdır. Bence ne Duyularımızla algıladıkları büyük organik sistemin dışında fiziksel katmanda bir şey değildir. Arkasında o bilinç, maneviyat ve ilahiyat derin katmanları vardır.

Anlama Bizim eksikliği oldukça garip davranmaya, bizi izlemek hayvanlar, insan aklına karşılaştırılabilir. Zaman zaman bizi saatlerce büyük bir broşüründe (gazete) veya bir kitap, içinde bakışları bkz. Biz tamamen dikizlemekten emilir görünüyor – ne halt için? Onlar bize bir dikdörtgen nesne (Iphone) almak ve onun içinde konuşmak bkz – bazen çıkıldı alıyorum. Hayvanlar karşımızdaki bizim yaptığımız hiçbir ipucu var. Ve bu yüzden, insan olarak, bizim dünyada ne de aynı şekilde arar ancak daha derin boyutlarını idrak edemez.

Bilim din

Bilim paradigması bir dinin buna benzetilebilir. Onun dogmaları, sapkınlık, doktrin ve hatta bir tanrı vardır. Bu tanrının adı Doğa olduğunu. Çevresel zorluklar ve engeller karşısında kendi ingenuous yollarını adapte organizmalarda doğanın başarılar karşısında Bilim harikaları.

Dinler Tanrı tarif varlık değildir. Yahudiler ilahi bir isim vermiyorum bulundu. Ama bilim tanrısı birine sahip vermez: Doğa. bir başka doğa sorgulamak için olsaydı bazı tanımlarda olduğu anlaşılıyor: ‘Dünyada ne olacağını kontrol doğal güçler’. Yani dinlerin Tanrı öncülleri benzer! Evrim yılında organizmalar kalıtsal fiziksel ve davranışsal özellikleri değişikliklerin bir sonucu olarak zaman içinde değişebilir hangi süreci’ olarak Darwin’in tanımlandı.

Ne dikkatle önlenir bu değişiklikler DNA’nın bir rastlantısal mutasyon bağlıdır söz etmektir. Moleküler evrimsel biyolog Masatoshi Nei, ısrar Eğer evrim, doğal seleksiyon tarafından meydana derseniz o Tanrı her şeyi yarattı söyleyerek kıyasla bilimsel görünüyor. Şimdi ise doğal seleksiyon herşeyi yarattı demek, ama nasıl açıklamaz. Bilim konusuysa, her adımı açıklamak zorunda. Sadece doğal seleksiyon ile Tanrı’nın bir yedek çok değişmez. Mutasyon farklı yarattı. Doğal seleksiyon ikincildir.

Önceki tüm yararlanıcı değişiklikleri yaşama biraz daha iyi bir şans bir organizmayı üretilen bütün türlerin DNA, içine alındıktan sonra bu, bir şans mutasyon aşağı kaynar. Böylece bilim bir insanın yıllar önce milyarlarca gezegeni yüzlerce yaşanabilir ortamından nasıl ortaya çıktığını açıklayan çalışır. Ama onların çekişme için kanıt var mı? Tüm bilim olağanüstü iddialar olağanüstü kanıt talep ısrar sonra.

Yani bize kim tipleri klavye üzerinde rastgele bir maymun örneğini ele alalım. Ne kadar o örneğin Shakespeare bir oyun tesadüfen yazacaktır sürer? Çoğu insan bile sonsuzlukta, imkansız olduğunu söylüyorlar. Yani bize bir özellik ekleyelim: o yararlı bir gelişme yaptığında maymun bazı tatlı verilir. İlk başarısı olacak zaman o tür harflerin üst üste arasında bir İngilizce kelime, daha sonra iki kelime sonraki iki kelime üst üste birbirlerine, sonra daha fazla kelime, bir sonraki cümlenin ardından anlamlı cümle, iki cümle, iki yanındaki ilgili anlamıyla cümleler, anlam cümleler Ardışık. Tam bir oyun sonuçlanan Shakespeare bir oyunda bulunabilir Nihayet cümleler. Tüm adımlar tatlılar ile ödüllendirilir. Bu deney kaç milyarlarca yıl sürer? Insanlığı yaratan fazla?

Bilim kendi sapkınlıkları bilir. örnek edinilen özellikler kalıtsal olabileceğini tutulan Fransız biyolog Jean-Baptiste Lamarck’ın (1744-1829) evrimi kuramını takip etmek için, sapkınlığa tentamount oldu. Oysa son yıllarda ortaya çıkan kanıtlar edinilmiş özelliklerin kalıtımı oluşabilir fikrini destekler.

Bilim adamları bilimin paradigmasını çiğnemeye dikkat etmek gerekir. Mesela onlar güven vermek değil gerektiğini konular vardır. Prof gibi Saygın bilim adamları. Brian Coe, Carl Sagan, Hawkins vb UFO, ekin çemberleri iman gösteren pahasına önlemek olacaktır, paranormal olaylar, telepati, bilinç vs. Beyin ölüme yakın deneyimler-tarafından uyarılmış değil.
Ancak, onların alay yutmak ve her zaman ilgi iddia vardınız kanıt ufak possibity olacaktı. Bunlar, mağara adamına, uçaklar, Semmelweis’in antiseptik uygulama keşif bağlantı mağara resimlerini Louis Pasteur mikrop teorisini alay, geçmişte yaptı. Kitaplar bilimin örneklerini atılımlar tanımak için başarısız dolu edilmiştir. (http://amasci.com/weird/vindac.html).

Gelismekte Organizma Olarak Evren

Bize evren sadece fiziksel kabuk bizim tarafımızdan algılanan hangi bir organik sistemin tür olduğunu varsayalım. İç seviyeleri gizlenir. Onlar hala uyanış gerek potansiyel özelliklere sahiptir – statu nascendi bulunmaktadır. Bilinç bunlardan biridir. Örneğin, fiziksel düzlem üzerinde bir dış araca insanın beyin bağlantılı zaman ortaya çıkarır. Ya da alternatif olarak, bu (en heyecan) merkezleri matriste izler yapmak – bilinç alan fiziksel dünyada benzerleriyle sahip olan bildirim merkezi olan bir matris olarak görülebilir.

Etkileşiminde evren elemanlarının başından itibaren şaşırtıcı dönüşümler yaşanmaktadır. Simbiyoz nihayet etrafında harikasından bir tanık olmuştur yaşayan bir türün doğmasına yol açmıştı. Evrendeki diğer bilinçli seyirci olup olmadığı açık bir sorudur. Bir muazzam fiziksel oluşumları etkileşimi sistemleri doğurmuştur emin olabilir – organizmalar – biz hiçbir fikrim yok. Yeryüzünde organizmalar şans ve adaptasyon sonucunda nihayet büyüdü. diğer yaratıkların ne tür düşünebilirsiniz?

Yukarıdaki bakış üç boyutlu bir noktadan gerekçeli edilir. Daha boyutlu Gerçekte biz pek düzeyleri, uçaklar ve katmanların konuşabilir. Üçüncü boyut daha sonra basitçe anlayışımızın ötesinde daha yüksek bir boyuta parçasıdır.

Bizim Evrenin Özellikleri

Bir her zaman değişen bir ortama organizmaları adapte evrim iş başında istihbarat tür tarafından yakalanır. Notlarının çeşitli türlü istihbarat yaşam, doğa, gerçeklik özelliği var mı?
Başka hangi özellikleri olabilir buna bir atfetmek?

 • Dramatizasyon. İnsan olarak bizim duyular aracılığıyla sinyallerle su basmış. Dramatizasyon bizi onlarla dışarı anlamlı dünyayı kurmayı onunla etkileşime yapar. Hatta vücudun bizim beyinde hayali bir görüntü taşır. Dramatizasyon organizmalar birbirleriyle etkileşim yapar. İhtiyaç duyulan şey onlar duyularıyla onlara ulaşmak sinyallerden, ancak ilkel bir dünya kurmada olmasıdır. Bu dramatize dünyada diğer organizmalarla etkileşim yeteneğine sahip olan. Hint felsefesinde Maya kavramı – yanılsama – tanıtıldı. Bu olumsuz tipik örnek gösterilmesinde olarak görülmemelidir. Dramatizasyon bir hayal olarak görülebilir rağmen itiyor ve varoluşuna anlam veriyor. Onun tasarımları yaş dayanacak.
 • BELLEK. Eylemler ezberlemiş değilseniz dramatizasyon önemini kaybeder.
 • KİMLİK. Bir organizma, bir kimlik kazanır. Bir ‘Ben, ancak dağınık, organizmanın kontrolünü ele alır. Hatta en küçük organizmalar, onu steers onu savunan yavru veya doğurma ilgilenir bir benlik duygusu olabilir. Öz duygusu başlı başına bir dramatizasyon olabilir. Hipnotik telkin ‘ı’ kolayca geçersiz olabileceğini göstermektedir – tek kişilik başka yerine alır. Öz-bilinç canlılar organizmayı yönlendirmek için sahiptirler bir özellik olarak görülebilir. Bu ruh olarak görülen yakın bir bağlantısı vardır. Derin boyutlara sahip olabilir bir bellek çekirdeği. Kapasitelerin Hareketsiz potansiyeli.
 • YARATICILIK. Evrim ve birinin işleyişini sadece bir bakışta sürekli değişen koşullarında türlerin yaratıcı uyarlamalar tarafından etkilenmiş. Adam büyük sanat objeleri oluşturmak için esinlenmiştir. Yaratıcılık her yerdedir.
 • THRUST, organizmayı tetiklesin gücü itme ilerlemek için
 • BÜYÜME. Zorlayıcı sürücü, multiplicate çoğaltmak.
 • BİRLİK. Bağlama, uyum, simbiyoz, afinite, ilişki, grupların oluşturulması, bağımlılık, beraberlik, atunement.
 • İNANÇ. Hayatın cesur büyük patlama patlama evrim doğuracağı güven – İnanç evrenin özelliğidir. Canlılar onların varlığını iniş çıkışlar yüz yeteneklerine güven sahiptirler. Erkekler taze zorluklar atılmak, hatta umutsuz koşullarda sebat etmek iman ile donatılmıştır. Kişinin kapasitelerde abartılıyor güven – Terazinin diğer ucunda pervasızlık.
 • SİPARİŞ, yapı, desen, simetri, komplementerlik, regularities. Desenler kendiliğinden oluşur.
 • RYTHM, hareket, titreşimler, akar. Ile uyum içinde olmak, akışa ayarlama. Dans ilkel topluluklarda ilk tezahürlerinden biridir. Hint tanrıları dans.
 • AŞK. Cinsel kardeşçe veya özverili: Biz çeşitli tezahürleri sevdiğini biliyorum. En düşük seviyede birbirine karşı organizmaların cazibe tezahür edebilir. Simbiyoz. En üst düzeyde o Tanrı’nın Grace ‘denir olarak yaşanır.
 • ZEKA. Zaten çeşitli nüansları ile bahsetti.
 • EVRİM olarak involusyona aksine. Uyum hücre bölünmesi tesadüfen yönlendirilen bir kör mekanizmanın sonucu gibi görünmektedir. Ama öyle mi? Daha karmaşık organizmalar/varlıklarla zaman evrim sonuçlarında.

Yukarıdaki ÖZELLİKLER Ürünün özellikleri kendi gerçeğimize bağlanabilir ne sadece şematik taslak vardır. Bu özellikler farklı kalitelerde her gösterirler. Yüce için en düşük seviyeden itibaren.

Benzer bir şekilde, ayrı doğanın temel kuvvetlerinden, bazıları öne edilebilir:

 • Evriminde bilinçli eylemi güçlendirici BÜYÜK Lifeforce.
 • ZAYIF GÜÇ. Yumuşak, tatlı, her yanı saran gücü – Hıristiyanlıkta kutsal ruh. Bu, uyum çatışmaları erir ve böylece etkileşimleri uyarır.

Organizmalar Arasında Birbirine Dolanma

Kuş veya böcekler, karınca gibi koloni ve diğer benzer hibrid grupların sürüleri olgusu organizmalar ortak iyi birleşmeye olabileceğini göstermektedir. Bizim türlerde isteksizce yapılmaktadır şey. Biz olmak, onların koloniye kendileri itaatkar hale gerekirse karıncalar hayatlarını feda görüyoruz. Karıncaların binlerce uyum içinde çalışmak ve bir tekil bir varlık olarak davranırlar.

Simularly kuşlar göç için bir organizma, eğitim olarak davranan bir sürü meydana veya yırtıcı hayvanların ağızdan saldırılarda kaçmayı katılmak. Kuşlar asla çarpışan, komşularına mesafe almak için tam olarak biliyorum.

Bu, bu telepati kanıtlanabilir itiraf isteksiz bilim adamlarının merakını, uyandırdı. Zaten sürüsü bilim veya kovan beyinler ne denir yoğun bir çalışma yaptık. Arılar, çekirgeler, karıncalar, eşekarısı, kuşlar ortak bir iyiliği ya da tehlike için ayrı ayrı katılımcıları tarihe gömdü bir varlık oluşturmak üzere birleştirmek kılan bu gizemli gücü nedir?

Kuantum dolanması fenomen kurtarmaya gelir. Atomdan fizik partikülleri hemen birbirleri ile iletişim kurabilir. Partiküllerin pozisyon diğerlerinden bağımsız tespit edilemez. Bunlar bir parçacık sanki bir atom zıt yönlerde püskürtülen iki fotonlar ‘dolaşık’ kalır. Bir fotonun devlet ölçülür zaman, bu anında uzayda her yerde olabilir, diğer durumunu etkiler. Bir parçacık her zaman diğer yaptığını “bilir”. Ben kuantum bilgisayarlar bu yararlanabilir anlıyoruz.

Telepati öneririm Birçok fenomen, bir nedeni olarak kuantum fiziği sahip olabilir. Dünyamızda varlıklarla uygulandığında, iki ve daha çok kafasında arasındaki etkileşim bu şekilde açıklanabilir. İnsan beyninin futbol stadyumları, konserler, gösteriler vb Ama biyolojide peope konsantrasyonları bir bencil ‘ben’ olarak tezahür bir varlık olarak uyum içinde çalışır sinir hücrelerinin milyarlarca koleksiyonu düşünülebilir. Bazen kümeler bütünden ayrılıp başka bir yere girmiş gibi kendi kişiliği ile kendi dolanması oluşturabilir.

Bildiğim kadarıyla bir kimlik sarmalanmış bir grupta oluşturulan yol tespit edebilirsiniz gibi şimdiye kadar izah edilmemiştir.

Biz robotlar mı?

Şimdi robotlar sofistike hale gelmesi onlar filmlerde daha çok görünür. Spielberg’in ‘Yapay Zeka’ ve son ‘Westworld’ televizyon serisi ruhlarının arayışında olan robotlar tasvir. Biz bir ruhu kendimizi sahip olduğuna inanarak belli memnuniyetle resimleri görüntüle. Ama biz bir tane var mı? Biz de otomat tür vb genler, aile, çevre, eğitim, arkadaşları tarafından kalıplı ve bir ölçüde tahmin edilebileceği davranmıyor musunuz?

Psikiyatride hastaların birden kişilikleri var olduğu bilinmektedir. Bizim beyin bazı durumlarda karşılık olarak tezahür şahsiyetleriyle sayıda üretebilir. Hatta ‘Normal’ insanlarda farklı kişilikler devralacak. Biri çok cazip bir oğlan/kız/erkek/kadın görünce kişinin ayak süpürüldü ve eğer biz öfkelendiğimiz zaman tezahür biri diğeri şey suçlanıyor sonra acı hissi vardır, başka üstlenir. Bizim kişilikleri bir robot andırır. Bir ruh tarafından Animasyonlu?

İyi bir ruh arayışı içinde hem de filmlerde olduğunu olabilir. Bir ruh nedir nitelikleri olurdu? Ben bize bilinen çok daha fazla erişim vardır bilinçaltında derin bir merkez olduğunu speküle. İçinde şimdi gizli olan özellikleri yatıyordu, ama çok kişilik faaliyeti teşvikiyle zaman uyanmış edilebilir: özveri, merhamet, koşulsuz sevgi, yaratıcılık ve bütün yüksek insani nitelikleri. Ayrıca bir kişinin istekliliği hususlar: teslim olmak – ayarlamak için ruhun içine – onun imalarla teslim. Bütün bu eylemler otomatik değil ama eylem gerektiren – kişiliği tarafından bir karar.


Robotların konuda, kendimizi bizim DNA dize tarafından manipüle klonlar değil mi? İnsan DNA, yaklaşık 3 milyar bazdan oluşur ve bu bazların yüzde 99’dan daha fazla tüm insanlarda aynıdır. Yine de toprak biri size tam olarak özdeş olmaya milyarlarca insan arasında çizebilirim? Tek yumurta ikizleri aynı görünümlü en yakın gel olabilir. Yine de hala farklılıklar gösterir.

Bizim homo sapiens aralığı bulunan tüm çeşitlerinin rağmen evriminde oluşan hereditical özelliklerin bağlıdır. Kuşkusuz biz excellers vardır: kitle üzerinde kule dahiler, büyük sanatçılar, besteciler, gurularını, peygamberler, henüz yakın bir çalışma onların da çok insani tepkiler verebileceğinden ortaya koymaktadır. Küçük kafalılık, cinsel özgürlükler, özelikleri, hayvan içgüdüleri köklü özelliklerin her türlü hatta en saygı bireyler bulunabilir.

Bu yüzden, klonlar, bizim robotik davranışlardan kaçabilir? Bizim benlik hapishanesinden kurtulabiliriz? Bizi yöneten ego bırakmaya gönülsüz olduğunu. Bilgeler aklın ötesine ulaşmak ve daha yüksek bir düzeyden imalarla açılmaya bize bildiriniz. Bir meydan okuma aslında – akışıyla gidiyor. Ya da bize gerekli destek vermek amacıyla yüksek gelişmiş yabancılar için beklemek gerekir?

Onlar için daha yüksek türler – Biz bizden bazı şeyleri öğrenmek için öğretilir hayvanlara karşılaştırmak olabilir. DNA’ları onların kapasiteleri sınırlıdır çünkü Genel olarak, onlar sadece, yapamam. Yani, sırayla, biz ‘yüksek’ seviyelerinden, deneyim, sezgi, bilinç ışınları alabilirsiniz ama kalıcı yeteneği bakışlar içeren sınırlıdır – o boyutta tam anlamıyla yaşamak için varlık ayarlayarak/gelişmekte.

Sınırlayıcı Beyin

Zihin/madde tartışmaları – zihin/beyin bakmanın başka bir yolu yoktur diye düşündüğüm oluyor. Bilim adamları fiziksel beyin aktivitesi o bilinç yaylar var. Ancak, kendi liginde dışında birçok kişi zihni çok daha kapsar ve çok bilinçaltında kadar saklanır eminiz olduğunu götürün. Beyin toplam bilincin içeriğinin parçası üzerindeki görünümünde bir ambar geçen işlevini verilir. Bir adım daha ileri gidip o adamın bilinç daha büyük erişime sahip ve biz farkında daha ve çevremizdeki yaşamın çok daha algılar önermek istiyorum. Örneğin bir kişinin koşulu bilinçaltında ancak ziyaretçiye geçti zihin tarafından yakalandı olduğunu aklın bir nefret halde birisini yerine getirmesi halinde. Sezgisel subsonscious aklın algıladığımız çok daha fazla algılayabilir.

Akıl bir yolu değil tüm gösterimler bunu aşırı yük vermemek için aktif zihin sağlamaları. Benim yaklaşımım fiziksel beyin evriminin bir ürünü olduğunu ortaya koymaktır. Onun devresi ancak henüz özellikleri için onu uygar bir varlık kılan, hayvan hizmet veren ve yaşam için yaptığı mücadelesinde son aşama maymun adam hedeflenmektedir. Yani beyinleri sadece hayatta kalma yardımcı olmak için belirli gerekli sinyalleri aktarmak kablolu, ama bundan daha fazla olan. Yaptıklarının, sevgisini değil, ilkel beynine – Ne birey gerçekten insana uygun hale getiren bir dolaylı bir şekilde ona gelmek zorundadır.

Bu aynı zamanda insanların karakterini değiştirmek zorunda mücadelesini anlatıyor. Onun temel özellikleri doğumdan itibaren beynin devrelerinde sabittir. Değiştirmek veya onun arkasında aksak düzeltmek imkansız değilse bile çok zordur. Biz bir bilgisayara karşılaştırabilirsiniz. Arızalı ise verilen tavsiyeleri biri tamamen, Windows gibi komut programı, silme ve yeniden yüklemektir. Beynin böyle bir görevi üstlenmek ve tekrar programlamak için zor olurdu.

Oysa bazı etkinlikler gerçekleşmesi kılan bilinmektedir. Mesela bir ölüme yakın-deneyim bir kazadan sonra veya ameliyat sırasında ortaya çıktığında. Onların zihni ilahi alanda ortaya hale böyle felaket raporu geçirmiş kişilerden bazıları. Onların komadan uyandı zaman onlar pek de tecrübeli mutluluk iletişim kurabilir. Hayvan evrimin ürünüdür fiziksel beyin tarafından engellenmemiş algılanan gibi bu ruh halini tasvir edilebilir. Yine de kimin ölüm hayvanlar genellikle korkunç deneyim mutluluk benzer duruma düşmekten tarafından acı kaydedilebileceğini olacağını umuyoruz.

Beynin ilkel devlet sofistike kültürlerde adam ne kadar psikoterapistler deneyebilirsiniz, düşüncesinden silemem travmalar yükü haline gelebilir ortaya koyuyor. Genel olarak, insanoğlu beyin Modern insanın yüksek kültürel gelişime ayak tutmak için kısa düşmüş olmasına muzdarip. Aslında bu savaşlar yinelenen kalır ve ekonomik ve sosyal sistemlerin sürekli başarısız oluyorsa neden nedeni olarak görülebilir. Evrim zamana ihtiyacı gibi biz durumun yakında geliştirmek bekleyemezsiniz.

Son zamanlarda Hollandalı profesör Witte Hoogendijk insan beyni, modern streslerinin ile başa çıkmak için henüz gelişmeye zaman olmamıştır öne sürmüştür. Bu, bu modern çağda depresif ruh halleri ile tutulmuş pek çok insan var nedeni budur.

Biz daha geniş kapsamda bu yerleştirmek ve gerçekten insanın gelişimine uygulayabilirsiniz. Her zaman beyin kişisel veya ulusal ölçekte insan çabalar engeller. Neden savaş olmasaydı o tarihte bir zaman hatırlamıyorum? İnsanların hayvanlar gibi hareket etmedi zaman özel araya toplandığı zaman?

Başkalaşım

Başkalaşım bir çalışma düşünmek çok verir. Kelebeğe içine MAGICIEN en eylemi bir tür tarafından bir tırtıl değişir. Diğer türler de benzer biçimde dönüşümü: bir kurt bir yetişkin sinek içine ve amfibiler, bir iribaş kurbağaya. Metamorfoz gezegendeki tüm hayvan türlerinin 65 kadarında yüzde böcekleri metamorphosing farklı ortamlara uyum sağlamakta çok başarılı oldu. Doğa bu dönüşüm türlerde iki yöne gitmek için şans verdi. Tırtıl, yaprakları beslenir kelebek bal emen ve aynı zamanda polen yayma faydalıdır olur.

İnsan koşula bu mucizeyi karşılaştırmak için çok uzak bir sıçrama olabilir. Biz maymunların insana bir metamorfoz değil mi?

Yasam Amaci

Biz hayatın amacı ne, sorabilir miyim? Bence biz daha geniş bir çerçevede görmek zorunda olacaktır. Bizler insanlığın bir parçasıdır. Şu ana kadar evrenin seyirci olmak yeteneğine sahip olduğunu evrim geçirmiştir. Atomaltı fiziği itibaren biz izleyici varlığı süreçlerini etkilediğini biliyoruz. İnsanoğlu farkında olmadan devasa kozmik sürecinde bir rol oynayabilir. Ya bizim etkisi olduğunu Gerçeklik özellikle derin görünmeyen düzeylerinde kapsamaktadır ne olduğunu tam resmini yok gibi ayırt etmek zordur. Biz Hiç fark ölümden sonra neler mesela.

Başka bir büyük soru neden bu kadar eşitsizlik ve acı var mı? Neden insanlar belli (grupları) onlar genlerin sabit seti ile, bir ailede, bir seferde, bir ülkede doğmuş olmak ne kadar çok sırf acı do? Aslında, adalet evrende var, yoksa koşulları her türlü bize tabi kör mekanizmadır? Hayatlarımızı yürütmek yol ödül ve ceza var mı, yoksa biz geri tepme olmadan herhangi diğerlerinin pahasına egoistçe yaşayabiliriz? Hint felsefesinde Karma kavramı bir cevap vermek için ortaya konmuştur. Neden sonuç adalet bu hukukunda dışarı meeted edilir. Biz şimdi bizim sonraki hayatlarını şekillendirecek. Biz reenkarne zaman biz önceki birinde uyarılmış olan durumları karşılamak zorundadır. Bu süreç günümüzün adalet kavramına hitap etmektedir. Ama bu doğru mu? Grup sayar hayvanlar alemi olarak, tek tek. Birey için olası bir göksel adaleti konusunda biz akıntıya kürek çekmek.

Bir başka olasılık dikkate alınmalıdır. Buna bireysel hayatlarını korumak durumları yaratmak için görev olduğunu olabilir mi? Böylece gelişebiliyor ruhsal doğasını yaparak. O adil bir toplum manevi ve ilahi ilham bizi açmak ve şekillendirmek için misyonumuz var mı? Aslında bu kavram yeni değil. Bu çeşitli şekillerde tüm toplumlar, dinler ve felsefeler bulunabilir bir idealdir.

Sonraki biz isteyebilir her birey için hayatın amacı nedir? Ve buna göre, ilham liderliğindeki hareket – Bence ilk adımı görmek ve kolektif bütünün yerimizi hissetmektir. Sanat yılında ilham baskın yürürlükte belli eder. Yaratıcılık sürücüler adam/kendisini aşan.
İnsanlar başkalarına yardım sürülmüştür hissedebilirsiniz. Onların kozanın dışına adım ve göstermek şefkat, birbirleri için apaçık bir endişe – egoist kişisel izlerini kırarak. Şimdi karşı tetikte olmak. Bunlar, bir görüşmelerde, kitaplarda, her yerde bulabileceğiniz tavsiyeleri vardır, görüşmeler, kurslar, genellikle kendi tavsiyeleri faydalanmıştır insanlar tarafından verilen.

kaderin kurbanı – Ama adversery koşulların bir sonucu olarak kendilerini kıskanılacak bir konumda olmayanlar konuda ne kadar açmak için? Nitekim onlara insanüstü çaba gerektirir yardımcı olur. Kim olursa olsun koşullar için olanlar vardır, yardım edilmesini istemiyoruz? Bir ve sürecin başka tür bırakın söyleyerek ‘Bütün yaraları iyileşir zaman’ takip etmek zorunda kalacak.

Sonuçta, imho, ruhsal bir boyuta sahip bir iç temas bulma yaşamın amacı budur. Bizim ego dışında bir şey bilincimiz seviyesinden uzanarak demektir. Gerçekten de belirsiz bir atıfta bulunulmaktadır. Bir gün batımı sırasında huşu de doğayı seyrederek üstesinden zaman bazı kişiler tarafından kendiliğinden gelir, akşam gökyüzünün bucaksız – doğanın ne olursa olsun büyüklüğü. Bu yaratıcılık da ortaya çıkabilmektedir – kurban – örneğin sanat veya arkadaşlarımız yardımcı olmada. Yoga, meditasyon exercice, bir zikr, Latihan nefes: Diğerleri bir yöntem aşağıdaki onu ararlar.

İletişim genellikle teslim olma durumunda yalnızlık içinde gerçekleşir. Zorla ancak belirsiz bir farkındalık başlayarak kendi anda kendini göstermektedir edilemez. Bu teslimiyet üzerine odaklanılmalıdır. Yoğun yardım gereklidir – ve o zaman bir kişinin varlığının yayılmış icar, akışı ile devam.
Bu çoğu insan için geçici bir deneyim ama bir tek aşağı veya kayıp olduğu gösterilmektedir, özellikle beslemek gerekir biridir.

Yasam Duygusu Yapma

İçeride neler olduğunu ve vücudumuzun dışında bizim duyu ait gösterimler sürekli bombardıman edilir. Onlarla başa çıkmak için biz dikkatimizi en acil parçaları getiriyor aklımızda bir filtreleme mekanizması geliştirmiştir.
Bize gelir şeylerin çoğu süzülür. Biz sindirim, kan dolaşımı vb İlginiz için bir şey olmadıkça ciddi çağrılar durumunu bilmek gerekmez. Sinyallerin itibaren biz yaşadığımız çevrenin dışına mantıklı duyular ve gördüğümüz insanlar aracılığıyla alırlar. Başlarının konturları onları tanımak için aklımıza arşive beslenirler. Aynı cansız nesnelerin olur. Yani dünyamız az ya da bizim için tefsir edilir. Gösterimlerin birçoğu bizim yasadışı dernekler – içgüdüsel tepkiler uyandırmak – hangi çoğu yüzeye gelmez – gizli kalır, ama bizim yanıtları renk.

Her neyse, bizim normal bir hayat onunla ve kendini koruma için baş yaşadığımız dünyanın anlam ifade içindir. Gösterimlerden ‘Ben’ bir yanıt gerekli olup olmadığını değerlendirebilir.
Aslında ne dışarı bırakılır arasında – kendini tanıma yolunun üzerinde ortaya koyuyor kişi kendi içinde neler olduğunu daha iyi bilmesi gerekir. Bilinçaltımıza eşiğini düşürmek benzeri Latihan ve tefekkür, meditasyon, yoga: Çeşitli disiplinler vardır. Bir gelenek eşiğinde bir adamı var olduğunu da vardır. Sakini direk hiçbir amaca hizmet nedeniyle günlük bilinçten bastırıldı, yoksa dış dünyaya sunmak isteyen görüntüye göre olmadığını tüm personifies. Bilinçaltı içgüdüsel içerikli Bu karşılaşma hoş ve açıklanamayan ruh ve kuvvetler bunalan direnmek için yeterli dayanıklılık olmayabilir biri tarafından üstlenilen edilemez daha iyi olmayabilir.

Mistisizm olarak teslim bir tutum tavsiye edilir. Bu kendimizi ulaşılmasını bekleyen uykuda manevi katmanlar vardır içeride varsayar. ‘Ben’ kendi sınırlamaları tanır ama içinden yardım edilmesi inancı vardır. Kendini havaya – opens teslim – almayı umut ahenkli kuvvetlere. Manevi aydınlanma komuta edilemez almak özler. O ‘gece hırsız gibi’ geliyor. ‘Dileyin, size verilecektir.’ Bu inanç ve kararlılık gerektirir, ancak yaşam ve daha az sorgulama daha derin bir anlamda yol açabilir.


Rüyalar Bir Ipucu Vardır

Rüyalarımda ‘ı’ – duyu-verici – tatilde olup böylece zihni sıfırlanması sağlanır. Tutarsız bilgiler yüzeyinin yığınları. Orada bir ‘I’ gözlemleyerek, ama bütün bu sorgulamadan oluyor kabul eder. Hatta kendi yaş veya süre farkında değildir. O karşılar kişi öldü, ya da diri olsun.
O Günlük aktiviteler biz habersiz kalır hangi bize hafızaları ve derneklerde uyandırmak görünüyor sanki olduğunu. Bir filtre, alakasız dernek tarafından bloke etmek için aktif görünmektedir. Rüyalarımda bu filtre, bir olaylar dizisi uydurulmuş edildiği çıkmaya tek reminiscenses, gösterim ve korkuların konglomera sağlayan artık aktif değildir.

Rüyalar aslında bizim zihin çalışma konusunda önemli bir ipucu var.
Shakespeare yazmadığı: Böyle şeyler vardır
rüyalar üzerinde yapılır ve bizim küçük hayat gibi
bir uyku yuvarlanır.

Ego & Kendini

Ben elliden fazla yıl önce mescalin yolculuk yaptı zaman iki parçaya bölünmüş hissetti. Ben seyirci deneyimli – düşük ego, zihin, kişilik, ‘I’ ve yaptıkları tespit – derin Self söylüyorlar. Görüş Self en seyirci açısından ‘normal’ kişilik o rutin dayalı bir şekilde karşılaşılan tüm cevap verdi. Soruları bana ateş edildi bile Öz Ben alışkanlık yaratık olarak cevap verecek biliyordu. Alt benlik yaşayamayız onsuz güçlü bir sistemdir. Evrimi olarak deneyim yoluyla organizma standart yanıtları kurmuştur. Onun sistemi hasta düştüğünde, vücudu iyileşir benzeri bağırsak ve düzenler. Doğada ilk kural döl üretebilme çünkü güçlü içgüdüleri ile donatılmıştır. Bu duyguları yönetir. ‘Ben’ kabul ve onu bir parçası olan grup/toplum içinde kendini savunur. Onun yerini ya da nasıl daha iyi bir tane elde etmek bilir. Kısacası, biz en iyi ihtimalle hayatımızın üstünde kalmak için tüm karmaşıklığıyla ego tarafından yönetilir. Ama ego da bir yük haline gelebilir.

Ben deneyim, sadece bir, derin aşağı içimizde belirtti bizim dünyevi yaptıklarının tamamen bağımsız gibi görünüyor bir gözlemleyerek derin Benlik’tir. bunu sezmiyorum olsa Yine de yakından ilgilidir. Bütün folklor/geleneklerinde adamın kendi üzerine olmayan deliller vardır. Tanrılar, ruhlar, cinler, melekler masalları, öyküleri, hatta vahiy önemli bir rol oynar. Mistik geleneklerin çeşitli şekillerde ve disiplinler her türlü yoluyla manevi bir birlik ipucu.
Ben iç birliğe kendini açılması basit aslında daha dolgun yaşamın daha derin seviyelerde bir uyanış ve sonuç olarak yol açtığı inancı güçlendiğini sorunu sondalama benim yıllar içinde. televizyon, bilgisayar, tablet ve reklam vererek kişinin dikkatini çekmek için tüm yolları ile toplumun bugünkü durumda, iç sessizliği yer yoktur. Beynimizdeki ‘geveze maymun aklın’ durduğunda Sessizlik başlar. Ama pençesinde bize tutun düşünceler, reminiscenses, modlar, onun sürekli akış ile egonun baskın durdurmak için, müthiş zordur. Ego hayatın bu aşamasında bizi getirdi ve pes etmeye hazır değildir.
Böyle bir ölüme yakın-deneyim oldu ve bundan sonra içinde yaşadığımız dünyada kaybolmuş hissediyorum olanların olarak algı diğer boyutları, onları ikna etti hayatlarında bir deneyim oldu. Yine de bir olay yaşadım olanlar kutsanmıştır bu onlara hayatın oldukça farklı bir görünüm verir. Onları derin kendileri onlar için dışarı ulaşabilir kurtuluştur inanç verir.
Birçok disiplinlerde takipçileri onları kamçılanıyor hangi ruhsal temas hissettim. Hayatlarında büyük duygusal ve diğer perplexities bilimsel nihilizm tarafından yerine getirilmediği gibi eski dini dogmaların kez yönlendiriliyordu genç nesil aşıladığı bilimsel görünümü, bir vakum yarattı. Bir kaç isim ölümden sonraki hayatı, onun eşitsizlik/adaletsizlik, yaşamın amacı gibi konularda cevaplar için bir ihtiyaç vardır.

BİR RUHU VAR ​​MI?

Hayatın kişinin vizyonunu kurarken, Occam’ın ustura prensibi akılda tutulmalıdır. Hiçbir taze elemanları bir gizemi açıklamak için tanıtılacak gerektiğini. Eh, bu kadar sık ​​kural trespassed, henüz az ya da çok yerleşmiş durumda gerçeklere kendimi baz deneyin var. Kısa bir süre önce herkesin insanın bir ruhu vardı inanıyordu. Bilim artık uzak bu inanç ile yaptı. Yine de umutsuzca bir cevap talep insan davranışının gözlemler içine düşmüştür. Biz öz-bilince sahip olduğunu inkar edemez. Onun bilinci olsa varlığımızın kontrolünüz yoktur görünüyor. Süreçler bizim müdahale olmaksızın, sindirim veya şifa gibi gerçekleşecek. Biz ruh insafına, içgüdüler, düşünce ve daha yüksek bir alanda akışlar biz yaratıcılık, sezgi ve ilham yarar. Bazıları buna da altıncı paranormal anlamda eklersiniz. Öz-bilinç beyin üzerinde çok bağlıdır. Bunun bir kısmı, bir felç, kaza veya hastalığı, ‘I’ bozulur referans çerçevesi sonra düzgün, örneğin işlev vermez. Aile üyeleri artık kabul edilemez. Başka bir düzeyde beyin fonksiyonları, rüyalar olduğu gibi, referans onun kişisel çerçevesini kaybetmiş görünüyor zaman. Rüyamda en absürd durumlar mevcut olabilir. Rüyada ölmüş aile üyeleri tekrar hayat buluyor ve hafife alınır. Garip durumlar her türlü sorgulamadan geçirmiş olan. Biz bırakılır referansın hangi çerçeve öldüğümde bu söz için yalvarır? Bir ölüme yakın devlet yaşamış İnsanlar ilahi küre girdiğini bildirmektedir. Deneyim, normal sağlığına geri tekrar onlar pek ciddiye olabilir dünyamızın böyle farklı bir görüşe sahip olduğunu onlara böyle derin bir izlenim bırakıyor. Onlar farkındalık başka devlet yaşadım. bilim bir halüsinasyon olarak ölüme yakın deneyim doğasını diskalifiye kendini uygulamakla olduğunu şaşırtıcı değil.

Biz organik yaşamın temeli hücre, kendisini koruyan birimi olduğunu artık biliyoruz. Hücreler kendilerini organize ve nihayet kendini farkındalık komuta etme geliştirmiştir. Evrim fiziksel zincir nihayet insanlık üretti. Ben de benzer bir süreç bizim farkında olmadan bilinçaltı düzeyde lütfen aldı merak ediyorum. Bu bakış açısı olarak maddenin kendi kendini organize aynı zamanda gelişmekte edildi iç seviyesi olduğunu varsayar. Fikir maddenin her parçacık ilgili tahminlere bilinç tabakasında girinti sağlamasıdır. Hücre sadece fiziksel düzlemde bulunmaktadır evrimin bir halde de olan iç alanlarda da mevcut. Insanın ruh aynı zamanda vücut bilinç alanında varlığını yanı sıra içerdiği anlaşılacaktır.
Her nasılsa biz sadece bu bilinç alanında ve onunla bizim işleyişi kısmen farkındadır. Henüz yakından fiziksel organizma ile bağlantılı kendine özgü bir varlığa sahiptir. Biz sadece geliştirdiği ve fiziksel gelişim sürecinde yer alınır nasıl tahmin edebilirsiniz. Bundan sonra hiçbir yaratıcısı vardır. Yeryüzünde fiziksel yaşam gibi doğal süreçler ile idare edilmektedir. Bu bizim fiziksel varlık bilinçli ve daha da yüksek küreler içe olduğunu anlamına gelecektir. Mistisizm olarak derin iç katmanları ile bu iletişim onun imalarla göndererek ulaşılır. Dini inananlar kendileri dışındaki bir tanrıya teslim. Onun iç ruhuna mistik ve içinde İlahi gizli.

Biz varlığın bilinçaltı parçası olarak kalması ve bir alanda fonksiyonları öldüğünde, muhtemelen geçmişte diğer ‘ruhlar’ tarafından yarattı. Yeryüzünde iken, ama şimdi fiziksel duyuların dışındaki gösterim bazında yaptığı gibi ruh hayatı dramaticizes.

Birkaç Diger Derin Düşünceler

Öneri Kurbanları

Hiç bir hipnoz şovu görüldü? Katılımcılar trans halinde getirilen en saçma eylemleri gerçekleştirmek – ellerine verilen bir buz küpü sıcak yanıyor inanıyoruz. Hipnoz sonrası telkin ise bir kişinin. Ama o gidip bir şemsiye toplamak ve birisi odasında hapşırma sonra onu açabilir kapalı oturma gayet normal hissedebilirsiniz. Hipnotize edilmiş bir insan o şemsiye açtı niçin bahaneleri ile bir dizi ile gelebilir.
Gösterilerde bir mentalist uzun önceden o participantLest biz kendi seçimler yapmak, ya da kendi görüşlerini liman olduğunu düşünüyorum suggestion. Dikilmiş sonra bir kişi yapacak seçim tahmin edebilir, aklımızda öneri yukarıdaki paragraf taşımalıdır. Gerçek şu ki ileriye doğuştan önerilerle bombardımana olmasıdır. Biz sadece bizim environment. Nasıl biz etkilendiğini karşı kendimizi korumak ve zaten kök almış önerileri keşfetmek do maruz kalan görünümleri, gümrük ve eğitim düşündüren etkisiyle sürekli tabi tutularak biz doğarlar kültür batmış kendimize? Zor – ama ilk çare şüphe. Ne iddia ediliyor olmadığını Şüphe inceleme karşı ayağa kalkar. Din iddialar onların kökenleri hakkında yapılıyor. İzleyiciler körü körüne onları kabul edin.
Bu alanda, ama siyasette ve uzun vadede kanıtlamak görünümleri gösterilmekte medya yanlış olduğu sadece. Bilim, tıp ve diğer disiplinler sonunda saçma olduğunu kanıtlayabilir belli paradigma yol ilkelerine dayan.
Ve laiklere olarak biz böyle hakim bir görünüm kabul ederim. Onların düşündüren güç gençlerin gösterilmektedir yerine bize aklımızı hakkında bir şeyler söyler manipüle edilebilir them. Gözlem önerdi inançların inceleyerek biraz zaman harcama, terörist saldırılarda hayatlarını feda etmeye hazırlanmaktadır. Onlar suggestable olması anlayışı kimlik ve bilinç konusunda önemli bir anahtar olmalıdır. Dış dünya önerilerinin sadece kaynağı mıdır yoksa biz de içeriden etkilenir? Obsesyonlar, fobias, çöküntülerin düşünün. Genellikle atfedilen Genetik etkisi – ama bu her zaman böyledir?

DİĞER EVRİMSEL YOLLAR

Gezegenimizde Evrim – akıllı insan sonuçlanan bir yaşanmaz yüzeyde maddeden çıkan hayat – bir mucize gibi bir şaşkına çeviriyor. Oysa bilim göre bir ‘doğal’ bir süreçtir. Ama Doğa onun doğuştan potansiyellerini geliştirmelerine yönelik bir zahmetli dolambaçlı bir yol değildir? Buna değer karmaşık bir organizmaya tesadüf ve şans yoluyla gelişmeye canlılar muazzam acı var mı? Biz büyük güçlerle donatılmış olan üretmek için kendi potansiyellerini yararlanmak için Doğa için daha kolay bir yol düşünemiyorum olabilir mi? Bilim bizimki gibi bir medeniyet ile olası bir karşılaşma olasılığı sabitlenmiş durumdadır. Ama varsayalım her şeye kadir Doğa hayatını gelişmeye tamamen farklı bir yöntem geliştirdi? Onun varlıklar fiziksel olabilir veya orada varlığının diğer devletler vardır? Bu madde için bile gezegenimizde olmuş olabilir. Bizim evrim eşzamanlı geliştirdik başka bir paralel olabilir mi? Bir bilinç düzeyinde diyelim üzerinde biri mi? Veya başka bir boyutta? Biz bundan sonra diyoruz biri mi?

ÜSTÜN ZİHİN

Biz onu alırsak koşullar hayatta kalmak için akıllı çözümlere aramak için bizim maymuna ataları zorlandığını – ya da alternatif o eğlence onlara kendini yansıtma lüks izin verdi. Onlar vardı içgörü kısa bakışları kısacık olmalı ve komuta edilemedi. Sadece ön lobu istihbarat geliştirdi zaman ve daha yüksek düşünme yavaş yavaş yetenekleri parçası haline geldi. Aynı şekilde bugünkü mevcut adam deha ortaya koyarken var – ama onun emrinde. Daha spontaneousl ilham, fikir ya da kumanda edilemediğini paranormal güç bir tür. Size daha fazla doğaüstü yetenekleri destekleyen lobları dahil etmek beynimizi geliştirmek için ‘tesadüf’ mı bekliyorsunuz?


Insanlığın Geleceği.

Geliştirmek için kullanılan bir yoldur varlığı – Bir geçmiş tarihinin gelişmeleri kendini üsleri ise insanın geleceği konusunda yansıtan sadece pratiktir. Biz sayısız Tesadüfler adam tarafından itibaren büyük patlamadan gezegenlerin birinde meydana geldiğini görürüz. ‘Doğasının’ inhaerant özellikleri ingenuous uyarlamalar aracılığıyla düşmanca bir fiziksel ortamda türler geliştiğini mümkün kıldı. Sadece insanın bu işareti yaptı – en azından zeka. Ama adam hala kusurları var. O onun değerli çevreyi tahrip ediyor ve sık sık onların gözlerindeki ışık birbirini kıskanmak. Handikap onun entelektüel kapasitelerinin gelişmesi karmakarışık gitmiş onun hayvan içgüdülerinin kavrama gibi görünüyor. Doğa artık çözüm el yordamıyla edilir. Türümüzün kaybolması bir seçenektir – bir çıkmaza çalıştırmak zorunda. Bu kozmik çarpışma sonucu meydana gelebilir. Varolan hayvanı yükseltme yoluyla evrimleşmiş bir türün taze başında takip edilebilir.

Bir çok farklı yaklaşım insanın yaptığı potansiyel kapasitelerini geliştirerek olmasıdır. Bu yalnızca böyle yolda bireyler gruplar halinde birleşmeye olsaydı büyüme şansı olurdu. Böyle başarıyı yakalayabilen insanlığın tamamı için imkansız Daha muhtemel görünmektedir insanlığın geri kalanını şaşırtıcı üstün bir duruma gelişen bir veya daha fazla küçük gruplar vardır.

Şimdiye kadar gözardı edilmiş bazı olaylar vardır. İçerdeydi hep bir ağızdan adamın kafasında birlikte erimeye görünüyor olmasıdır. Biz concerthalls, kamu toplantılarda görüyoruz. Şey bu mevcut arasında gelişir ve devralır özel bir atmosfer olarak hissedilir. Bu çakıltaşı alanın kalitesi çeşitli yönlere gelişebilir – aklın bireylerin devletleri ötesinde onları birleştiren bir alana doğru – büyük bir şeyin doğru. Onların toplantının amacı daha derin bir yönü verilecektir. Toplantı ruhsal amaçla olursa hayranlarıyla alanını geliştirecek özel boyut şaşırtıcı biçimler alabilir. Spiritistic seanslara fenomenlerin her türlü rapor edilir. Tezahür Bilinmeyen güçler, nesnelerin kaldırma, ışıklar, sesler vs Hatta rakamlar Ektoplazma olarak adlandırılan bir tefsir gerçekleşmek – presencies kadar bina katılımcıların vücutlarından alınan bir hayat veren maddeyi kim olabilir bu mevcut ve sergi şifa güçlerle hatta tersinin. Okumak Durum fenomen.

Şimdi kaygan zemin giriyorum ve birçok okuyucu bana tartışmalı alanlara dolaşıp bulacaksınız. Eh, yalnızca insanların küçük gruplar hep birlikte gelişebilir ne bir açıklaması olarak hizmet vermektedir. Sözü fenomenler derece saygın bilim adamları tarafından incelenmiştir – bazıları Nobel ödülü kazananlar – kuşkusuz çok kamu başarılı olamadı. Yağış nedeniyle düşmanlık onlar karşılaştı. Böyle ezoterik grupların hepsi tarih boyunca ve medeniyetimizin büyük etkisi olmuş olabilir var, ancak bu caddenin umutları, tam olarak araştırılmış beem yok. Ben Hıristiyan gelenek dayandığı önceden varolan grupların köklerini söz sadece var. Daha fazla ayrıntı için tıklayın.

Beyond Girme

Daha boyutlu bölge – Nasıl ötesinde, girmek için? Ruhsal hareketler çeşitli disiplinleri sunuyoruz: Kişinin alışılmış doğasını aşmaya vb yoga, meditasyon, tefekkür, ecstasy, Latihan. Çukur sonunda bir belirli yöntemle bağımlı hale gelmesidir. Özellikle yol tek bunu elde etmek izlemiştir ile ruhu içinde özgürlük ardından tanımlanır. Zen Budizm’de bir aya bir merdivenin basamaklarında kalmak, ancak aydınlanma ulaşmak için uzağa itme gerektiğini belirten bir bilgelik vardır.

Ben bu bir ego kavramadan gelen doğa ve yetiştirme arınmış olmanın bir hafiflik, ulaşmak ve ötesinde manevi bir gerçeklikle yukarı uyum içine giren sürüklenip gerektiği anlamında anlıyorum. Biri olma o durumda manevi nitelikleri uydurulmuş edilir. Teslim olarak biri kendi süreçlerinin bir parçası haline gelir. O daha boyutlu bir atmosfer zaman ve mekan içinde akıcı. O halde Varlığı onunla yüzen tutmak için kişinin yeteneğine bağlıdır. Aksi takdirde biri küreleri dünyevi geri batacaktır.


Temel Ve ​​Son Soru.

Hatta evrenimizin ötesinde, bütün varlığı nihai konu ne olurdu? Shakespeare bunu quessed: olmaya olmak, ya da olmamak. Bize sonsuzluğa uzay ve zamanın ötesinde dünyamızı gebe için Zaten zordur. Ama hiç bir şey hiç bir varlık haline gelebilir hangi hiçlik düşünmek bile zordur. Hepsi bu varoluş en büyük meydan okuma ve muadili olmalıdır: imha sonsuza olmayan varlığı izledi.

Robotlar Adamı Yerini Alacak Mı?

Günümüzde Yapay Zeka haberlerde sıklıkla yer almaktadır – Sonunda mükemmelleştirilmiş robotlar onlara yapılan insan yerini alabilir spekülasyon. Anlamlı (erkek veya kadın) insanın eşsiz özellikleri pek söz olmasıdır. Sadece onun sınırlı muhakeme gücü ve referans çerçevesi olarak adlandırılır, ancak bu tür bir kaç isim yaratıcılık, şefkat, koşulsuz sevgi, iç yansıma, sezgi, şifa gücü, altıncı his, onun tipik insan varlıklar, pek bahsedilmektedir. robotlar yüzyıllardır kitleleri yakaladıkları müzikal eserlerine oluşturmak istiyorsunuz? Robotlar yazıları ile insanın aklını şaşırtacak misiniz? meditasyon başlatın ve ona seviyelere doğru uzanmak/salt akıl yürütme gücü kendini aşan o?

Adam yukarıdaki bölümlerde belirtilen özellikleri görüntülemek bütünsel hücre elemanlarını yaşayan inşa edilmiştir. Rastlantı ve adaptasyon ile bu unsurların insan organizmasının mucize olarak büyüdü. Aynı robotlar olabilir misin? Kuşkusuz Doğa beklenmedik sonuçlarla robotların özellikleri ile ‘oynat’ olabilir. Kim bilir – onlardan gelişebilir hayal değil bir şey!

Başka bir tercih genetik mühendisliği olmasıdır. Umut verici gelişmeler söz zaten bazı hastalıklar için maruz kalmaya katkıda DNA iplikleri moleküllerin belirlenmesi yapılmıştır. Zaman istihbarat artan veya sevimli karakter özellikleri genetik modication ile elde edilebileceğini uzakta olmayabilir.
Ancak, bu zaten geçmiş yüzyılda öjeni irdelenen en tehlikeli ve kaygan bir yoldur. Çok daha başka ulusların üzerinde egemenlik kurma olabileceğini nüfusunun anlayışını ilerlemek için, diktatörlerin veya ülkeler tarafından kolaylıkla kullanılabilir. Ayrıca tür manipülasyon gelen yavruları yarar sağlama araçlara sahip bu kişiler, aileler ve sınıflar, toplumda özel postions almak ve o kadar kalan için mücadele edeceği beklenebilir.


Allah Üzerine

ilahi bir babanın örneğin – Profesör CG Jung zihnimiz arketipleri ürettiğini önerdi. Başka bir arketip – Redemption ilahi oğlunu kurban tarafından yürürlüğe edilir.

Olmayan arketip düşünme Tanrı tüm evrenin ruh olarak görülebilir. ‘I’ sadece fiziksel evrenin, gerçekliğin ancak her şeyin dünyamızda var olan. Öte yandan mistiklerin onlar kadar onların vizyonu ötesinde kadar ulaşan inanılmaz görkemli ihtişamı ışık dev direği olarak onlara göründü ilahi bir kaynağa yakın geldiğini bildirmiştir Açık. O yalnızca onu beheld herkese hayranlık ve bağlılık ilham verebilecek, kapsayıcı aşkı yayılan, böyle ezici bir yaratıcı gücün oldu.

Fiziksel gelen ilahi: Diğer bir yaklaşım kalitelerde bölünmüş varlığını görmektir. Bütün organik parçacıklar bütünsel birimleri bütün yansıtmaktadır wich. Evrenimizin nihai durumda tüm katmanların ve nitelikleri yukarı malzemeden evrimleşmiş – İlahi biri görkemli ihtişamını, en kaliteli olma.

Acı üzerinde

Bizim acısını bulmak ve yaşam o evrim şaşırtıcı olumsuz yönü organizmalar. Acı çekmek pek seven Tanrı’nın bizim görüntüye takılabilir. Oysa acı hep mutsuz olarak kabul edilmez. acı içinde bu kadar sık ​​sonuçlarını refah oid’in. mazoşizm acı içinde sonra bile hankered edilir. Avrupa’da Oteller bazen yağmur edeceğini kaldıkları süre boyunca öylesine kuraklığa kullanılan Arap ziyaretçiler garanti. Soğuk Kuzey’deki insanlar yağmur tatsız düşünün oysa kendi halinde yağmur ve kavurucu ısı oid’in olarak, bir lütuf olarak hissedilir. Bu sözü ‘O kimse herhangi bir iyi darbeler bir hasta rüzgardır’ örneğidir.

Biz de bizim zaman topluluğun bunu direnç olmadan bir varoluşa kullanıldı önce onlar bilinmeyen bir deneyim olarak acı görürdünüz ve kurban anlamına rağmen kendisine çekti olduğu düşünülebilir. İlahi onların hayranlığı içinde İlahi acıyı kapsayan evrim yoluyla açığa hangi bir dünyada yer almak için hazır olacaktır Varlıkları. Başka bir deyişle nihai kurban ederek dünyada katılmak yılında yarıtanrı İsa’nın çarmıha germe masalı örneklediği gibi. Sonuçta İlahi Onun manifoldu işlemlerden birinde Kendini uğrar.

Izleyici Olarak Insan

Bilinçli ve bilişsel insanlığın temel önemi bizimki değiştirilemez fiziksel yasalara tabidir evrenimizde, içinde, seyirci bir vücut oluşması da olabileceğinden. Biz atom altı fizikten bildiğimiz gibi,: seyirci bir sürecin sonucunu etkiler. Biz ve diğer gezegenlerde gelişmiş varlıkların sayısız diğer toplumlar, sadece varlık tanıkların açılımı evrenin bu döngünün sonucunu etkileyebilir.

Tesadüf

Tesadüf sıklıkla varlığımızı şekillendirir. Bizim fiziksel yasalar ‘büyük patlama’ sonra zaman ilk fraksiyonu sırasında faaliyete geçer. Tesadüf sonuçta sonuçta kişisel hayatlarımızdan gidişatını evrimi, tarih, önemli olayları, büyük buluşları şekilli ve kuvvetlerin kaotik etkileşimi etkileyen başlıca faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.

Merak edilebilir tesadüf doğası nedir. Arkasında nedir? Bir yaklaşım: evren – başlangıcına sonundan – çözünme sabittir predeterminded ve biz ona doğru hareket edilir. Tesadüf bir önceden belirlenmiş gelecekteki sonuç olacak şekilde gerçekleşmesi olayları zorlamak için bir enstrümandır. Bu görünümde gelecek geriye onun gölge düşürmesi. ‘Geleceğe dönüş’, ya da gelecekte bir tür hediye şekillendirir. Eğer öyleyse, ne kadar gelecek sabittir veya tali yollara mümkündür? Bir özgür irade konuşabilir mi?

Yeni Man

Toplumlar ve kültürler yanı sıra dinlerde Gelenekler insanda derin İdeal adam bir resim baskılı olduğunu düşündürmektedir. Bazı rivayetlerde bunun arketip saflığı Cennetin Krallığı devralan bir çocuğun görüntüsü ile temsil edilmektedir.

Yani görüntü kültürel değişime tabidir. Oysa kimse nereden geldi merak ediyor bugünkü mevcut ideal insan imajı nasıl bir şey?

“Yeni Adam” Maurice Nicoll tarafından bir kitabın başlığıdır. O St.John müjdenin bölüm 3 belirtmektedir. Tanrı’nın krallığını göremiyorum, bir adam dışında yeniden doğacak.”Ruhu içinde bu çağrıya cevap yapanlar kendi fellowmen gözünde sergilememiş davranacağı – Jezus’ misyonunun bu adam yeniden doğmak gerektiğini göstermekti o listeth ve sen bunların sesi hearest ama Huzurunuzda nereden bilmezsin ve goeth nereye rüzgar bloweth: böylece Ruh’un doğar her biri“.

“Kim küçük bir çocuk, o katiyen burada girecektir olarak Tanrı’nın krallığını alamaz.” (Mark 18:17): Yeni doğmuş Hıristiyan karakteristiği olarak verilir. “Ne mutlu ruhu, ezik yoksul ve yüreği temiz” İsa mount üzerinde hutbesinde diyor. Hıristiyanlıkta önceki sunumlarda olduğu gibi onun tarafından vaaz, ya da ‘iyi çoban’ olarak Hristiyanlar haç yerine kalbinde saf masum bir çocuğun modeline ölen bir adamın görüntüsünü benimsemiş olması gerektiğini şaşırtıcı.

Genç bir kişinin masumiyeti doğal ve özgür irade eylemi ile temin edilemez. Bir olmak büyümüş için bir çocuğun kenara hayatının akışı içinde biriken tüm iddiası döşeme anlamına gelecektir gibi. Bu lütuf kaynağı ile temas halinde kalmak üzere saf olabilmek için muazzam bir fedakarlık gerektirecektir. Ilahi lütuf aldıktan yılında henüz onu son derece savunmasız hale getirir, beslenmiş ve tüm insan koşullarına aşan bir güç kalitesi verilir. Birkaç o noktasına geldim.

Sonra bir Felaket Insanin Sağkalım

Geçmiş yıllarda bilim açıkça bizim, yaşamın ortaya çıkışı ve son olarak insan türünün gibi yaşanabilir bir dünyanın itibaren ‘büyük patlama’ dan şanslı ‘tesadüfler’ inanılmaz bir zincirin sonucu olduğunu kaydetmiştir. İnsanın evrimi kendi kendini gözlemleme yeteneğine ve çok soğuk tehdit evrende özel bir yere canlı bir organizma için ona/onu kaldırdı.
Benim yazısında poz olduğunuz bir ahiret olası varlığının muamma ölümünden sonra Parapsikoloji ve kişisel hayatta kalma. İnsanın bilinci ve kimlik fiziksel varlığına tamamen bağımlı mı? O ölüme yakın deneyimler-önerdiği gibi, devam yaparsa, bundan sonra yeryüzünde insanlık benzer bir evrim olmalıydı. Yeryüzündeki yaşamın eski deneyimlere dayanan bir tarihin tür olmalıydı. Bir insanın ölümünden sonra bilincini varsa ne benziyor? Rüyada kadar kaotik mı?

Onun fiziksel ömrü boyunca adam ölümden sonra hayat onun/onu karakterinin kalitesi ve böylece onun/onun varlığı üzerinde çalışabilir merak ediyorum. Dini vizyonları ise cennet ve cehennem yeryüzünde yaşam için bir ödül ya da ceza olarak yaratılmıştır. Bu fiziksel dünyayı bu kadar benzer şekilde bu tür abodes bir tanrı tarafından bir oluşturulmasını varsayar. Biz İncil’deki yaratılış hikayesi phantasy bir egzersiz şimdi biliyoruz ve bu yüzden cennet ve cehennem vardır. Hayır, bundan sonra, eğer varsa, bir gelişim çizgisi olmalıydı. Ve burada başka bilmece varmak: yani her fiziksel organizma bir yerçekimsel matris içinde kitle gibi bir izlenim bırakıyor hangi bilinç bir küre varlığını. İlahi kadar – – potansiyel bir adım daha ileri gidersek biz böyle izlenimler toplam varlığının bütünsel yansıması dahil düşünebilirsiniz.

Adama geri dönersek, o ona gizli nitelikleri dokunabilirsiniz/daha boyutludur kendini? mistik gelenekte onun bilişsel yeteneklerini aşarak daima diğerlerinden ayıran bir kişi belirledi. Onlar şamanlar, medicinemen, ortamlar veya peygamberdi. Meditasyon ve temas ve onun bilinç derin katmanlarına atuning diğer disiplinler hayatlarının bir yolu haline gelmiştir. Derin qualitive yaşam yolu. Ama aynı zamanda onun geleceği olmayan dünyevi yaşam için sonuçlar doğurabilir. Bir adım daha ileri giderek, bundan sonra bu tür insanlar manevi öneme sahip olan botherhood içine ilerliyor kendi alanında evrensel varoluş katmanlara kadar derin aşmak bir dairenin bir parçası haline gelebilir? Olmak (gel) olabilir Böyle insanüstü burs insanlığa bir nimet değil, aynı zamanda bir felaket toprak grev ve medeniyet bir son getirecek eğer onun ruhlar için bir sığınak.
Bir Mars’ta bir medeniyet başlamadan önce başarılı olup olmayacağı merak ya adamın peşinden aklın bir mutasyon geliştirmiştir.

Evrim Tesadüf Dayalı

Hiç bir girişim hatalı genetik çarpma şanslı tesadüfler bir dizi katıksız bir yaşanmaz Dünya’nın lav veya maddeden bir insan ortaya çıkabileceğini şansını hesaplamak için mathematisians tarafından yapıldı mı? Kaç milyarlarca şanslı tesadüfler bir adam gibi organizmayı ve suyun ne kadar süre böyle harika bir olay için dahil olacağını üretmeye başlayacak? Neden hiç entropi var?


Eğer şimdiye kadar gelmiş ise: selamlarımı düşünce benim uçuşlarda ayak uydurmak için çaba için.
Yılmaz, ben bir deneme var yaşam için, prensipleri.