VirtualBox Ubuntu Kurulumu

The source-page: http://henricasanova.github.io/VirtualBoxUbuntuHowTo.html

Feragat

Aşağıdaki talimatlar öğrencilerin kurs amacıyla VirtualBox içinde VirtualBox ve Ubuntu yüklemek için başarıyla kullanmışlardır kolay adımları, sağlarlar. Ancak, bir çok bilginin Web üzerinde mevcuttur ve Google’ın arkadaşıdır. Her şey için, burada açıklayan am on-line öğreticiler, forumlar, eğitim videoları, adım adım kılavuzları vardır sen-name-it, walkthroughs. Bir şey işe yaramazsa Yani, yenilgiyi ilan etmeden önce kendi araştırma yapmak.

Bir Ubuntu VM Oluşturma

Bunlar Oracle VM VirtualBox Yöneticisi 5.0.4 r102546 kullanarak, benim Intel tabanlı MacBook Pro, dizüstü sanal makineme Ubuntu yüklemek için takip adımlardır.

Eğer bu iyileştirilmesi önerileriniz varsa adresine gönderebilirsiniz. Ben bir yaşam için VM’lerini oluşturmaz?

 1. Bir Ubuntu ISO-imaj indirin burada (örneğin, “masaüstü” versiyonu). Yere makinenizde (Ubuntu 64-bit sürümü XY için Ubuntu 32-bit sürümü XY için ubuntu-XY masaüstü i386.iso adlandırılan veya ubuntu-XY masaüstü amd64.iso) ISO dosyasını kaydedin.
 2. Dan VirtualBox indirin VirtualBox Web sitesine.
  • Açıkçası (misafir işletim sistemi Ubuntu olacaktır) kendi ana bilgisayar işletim sistemi için sürümünü seçmek gerekir
 3. kolay adım-adım yükleyici kullanarak VirtualBox kurun
 4. Yüklü bir uygulamayı başlatmak için simgesine veya ne olursa olsun size OS üzerinde yapmak üzerine çift tıklayarak VirtualBox başlatın.
 5. Yeni bir VM oluşturun ve talimatları izleyerek başlamak için VirtualBox GUI “Yeni” mavi güneş görünümlü simgesine tıklayın. Bunlar çok detaylı ve kendiliğinden gelir ama detay benim adımlar aşağıda.
 6. VM (I “Ubuntu_VBox” gibi bir şey kullanmak) için bir ad seçin.
 7. “Linux” ve “Ubuntu (64-bit)” olarak seçin İşletim Sistemi ve Sürümü menüler için (yükleyici otomatik olarak VM adı kelime “ubuntu” içeriyorsa bunu yapabilecek kadar akıllı). “Devam” ı tıklayın.
 8. Bir sonraki panelde, VM için bir RAM boyutu seçin. Varsayılan iyi olacak, ama önerilen boyutu aksine büyük olasılıkla 1GiB (1024 MiB) tanımlayabilirsiniz bugünlerde RAM boyutunu verilen olmalıdır. “Devam” ı tıklayın.
 9. Bir sonraki panelde, “Şimdi sanal bir sabit disk oluştur” seçeneğini seçin.
 10. Bir sonraki panelde (“Sabit Disk Dosya Türü”) sitesinde değişmeden varsayılan ayarı bırakın ve “Devam Et” tıklayabilirsiniz.
 11. Bir sonraki panelde, (eğer performans sonrası olmadıkça büyük olasılıkla en iyi seçenek) “Dinamik tahsis” i seçin.
 12. Eğer bulunduğu için yeni SM’nin disk alanını içeren dosyayı istediğiniz bir sonraki panelde belirtin. Hep varsayılan kullanın. “Oluştur” düğmesine basın.
 13. Eğer sabit disk oluşturma işlemini tamamladıktan sonra, VM örneği “kapalı Powered” VirtualBox ana penceresi söyleyerek sol panelinde görünecektir. Sağ panel o örneğe hakkında bilgi görüntüler. VM örneği çift tıklayın sol panelde gösterdi. Bu bir pencere açılır ve “fare yakalama” hakkında size açıklar olacaktır. Çalıştırdığınız VM penceresindeki tıklarsanız Esasen, fare orada kalmış olacak ve size “gerçek” fare kurtarmak için bir tuşa basın gerekir. Iletişim kutusundaki talimatları okuyun, onlar çok açık.
 14. Yeni kurulacak açılır. Eğer Adım 1 numaralı indirdiğiniz ISO Ubuntu görüntü dosyasına (dosya gezgini şeyini kullanarak) yolunu ayarla. “Başlat” düğmesine tıklayın.
 15. Bu noktada Ubuntu yapılandırma giriyoruz At (fare tuzak ve bir tuşa basarak piyasaya olabilir unutmayın.) Bu yüzden sadece bunu görmezden, Sen BIOS hakkında bazı hata mesajı görebilirsiniz, ama aslında bu sadece bir uyarı. Ubuntu yüklediyseniz önce, şimdi ne yapacağını bilmiyor. Değilse, okumaya devam edin.
 16. Aşağıdaki talimatlar her Ubuntu sürümü ile değişir ve bütün bu güncellemek için tembel.
 17. “Install Ubuntu” butonuna tıklayın ve devam edin. Iyi bir fikir “yüklerken güncelleştirmeleri indir” seçilmesi. (Böylece panik yok, bu sanal disk) tıklayın o diski silin ve Ubuntu yüklemek için, iyi olduğunu seçtikten sonra “Şimdi Yükle” ardından “Devam” tıklayın ve. Eğer bölümleri özelleştirmek istiyorsanız, (birçok on-line öğreticiler bu konuda vardır) bunu.
 18. Yükleme biraz zaman alacak, ancak bazı hareketli Ubuntu ilerleme çubuğu göreceksiniz. Yol boyunca size cevap (zaman dilimi, klavye, vb) yanı sıra adınızı, ana bilgisayar adını, kullanıcı adını ve şifresine sahip birkaç kolay sorular sorulur. Bunlar sadece yüklemekte olurdu gerçek sistemde olduğu gibi, Ubuntu makinesine içindir. Eğer istediğiniz güvenlik seçeneklerini belirleyin (Şifrenizi yazarak devre dışı bırakabilirler, kendi VM sabit disk, vb şifreleyebilirsiniz). Bu, muhtemelen bir kurs amacıyla çok önemli değil, ancak bu amaçlar geniş bir yelpazede için VM örneğini kullanmayı planlıyorsanız, özellikle eğer size kalmış.
 19. Tüm dosyalar yüklendiğinde/bir süre alabilir, hangi sen “Yeniden Başlat” üzerine tıklamak zorunda yüklü. Sen bir noktada (sadece Enter tuşuna basın) bir diski çıkartma konusunda bir soruyu cevaplamak için enter tuşuna gerekecek ve büyük olasılıkla (IO cihazları hakkında şeyler) yok sayabilirsiniz bazı şifreli mesajlar görmüş olabilir. Işler donmuş alırsanız, korkmayın. Sadece Ubuntu Pencere kapatın ve “Kapatma” seçeneğini seçin. Sonra tekrar VirtualBox ana penceresindeki VY’de (sol paneli) çift tıklayın. Ubuntu hemen yeni bir pencerede başlamalıdır.
 20. Sen Ubuntu “Şimdi” konum. Ubuntu arayüzü geliştikçe ve düzenli olarak değiştirir. Paket yöneticisi olasılıkla açılır ve paketler güncelleştirmek için iyi bir fikirdir. Ne tipik sonra do (yani bir Shell) Terminal başlatmak için bir yol bulmak ve sonra altın değilim. Ubuntu 15.04-masaüstüne ben dok sol üst kısmında mor/vorteks arama düğmesine tıklayarak yaptı ve dize “Terminal” aradık. Sonra sola rıhtım üzerine Terminal simgeyi sürükledi ve ben gitmek kapatır.

“Misafir Eklentiler” takma

VirtualBox temelde kullanılabilirlik artıracak araç ve aygıt sürücüleri kümeleridir “konuk eklemeler” olarak adlandırılan ek malzeme, yüklemenize olanak tanır (örneğin, büyük bir pencere!). Kesinlikle şu birkaç adımda (ilham aşağıdaki bunları yüklemeniz gerekir bu sayfada):

 1. VM örneği çalışıyor Bir, VirtualBox “Cihazlar” açılır menüden tıklayın ve “Ekle CD kalıbı …” seçeneğini ve bunu yapmak istediğinizi onaylamak için “Çalıştır” a tıklayın. Sonra (yani, senin Ubuntu VM kullanıcı hesabınız için şifre) şifrenizi yazarak kimlik doğrulaması. Bir terminal “… Basın Dönüş Bu pencereyi kapatmak için” açık ve ilerlemeyi göstermek ve sonunda ister olacaktır. (Bu Sanal Box önceki sürümlerinde çok daha karmaşık olması için kullanılır.)
 2. Bu kadar. Ve VirtualBox ana penceresinden yeniden başlatın (Ubuntu masaüstüne sağ üst köşedeki kapatma ikonuna tıklayarak) VM kapalı Şimdi kapatma. Misafir ekleme yüklü olması gerekirdi. Bu (pencere boyutlandırma örneğin) geliştirilmiş ergonomi her türlü tanıyor.

Paylaşılan Klasör Oluşturma

Bir çok VirtualBox’ını elverişli özelliği eğer ev sahibi (yani orijinal OS) ve konuk (yani Ubuntu VM örneği) arasında bir klasör paylaşmak için izin vermesidir. Eğer (yukarıya bakınız) aşağıdaki adımlarla yapılır Misafir Eklentiler yükledikten sonra sadece yapılabilir paylaşılan bir klasör oluşturma:

 1. VirtualBox “Cihazlar” açılır menüsünden (kez VM örneği çalışıyor) olarak, “… Paylaşılan Klasörler” seçip “Paylaşılan Klasörler Ayarlar …” öğesini seçin. Bu küçük bir pencere açılacaktır. Yeni bir paylaşılan klasör eklemek için sağ taraftaki yeşil artı işareti olan mavi simge vardır. bu simgeyi tıklayın.
 2. Şimdi yeni bir pop-up pencere vardır. “Klasör Yolu” olarak, ilgili dizine bir yol seçin konak size görünür istediğiniz konuğu. Eğer ana sistemdeki bir dizin oluşturmanız gerekir yere dair makul adıyla (örneğin “MySharedFolder”) ile, uygun. “Klasör Yolu” için açılan menüyü kullanarak ve tıklayarak “Diğer …” Eğer ana bilgisayarınızın dosya sistemini gezinebilirsiniz ve klasör tıklayın. Daha sonra paylaşılan klasör için bir ad yazın. Bu misafir (yani Ubuntu VM örneği) görülebilecek adıdır. En aynı Klasör adı, “MySharedFolder” kullanalım. Son olarak, “Otomatik monte” seçin ve açılan pencerede seçenekleri “kalıcı yap”. Paylaşılan klasör pop up başlığı “Makine Klasörler” altında göreceksiniz. Son olarak, “Tamam” a tıklayın.
 3. (Ubuntu penceresinin sağ üst köşesindeki “kapatma” ikonuna tıklayarak) VM örneğini yeniden başlatın ve VirtualBox ana penceresinden yeniden başlatın.
 4. VM örneği yeniden başlatıldıktan ve siz, giriş yaptıktan sonra dizinine  cd/medya (yazarak cd/medya). Bir  ls  (önünde bir “sf_” ile) size paylaşılan klasörü göstermelidir!
 5. Adrese son bir husus bulunmamaktadır. Paylaşılan klasör yönetici aittir. Bu, ancak her zaman bu dizine ile ilgisi var etmek “sudo” her şey vardı için o can sıkıcı olur. Sürekli şifrenizi yazmak zorunda kalmadan o dizinini ziyaret izin vermek için, kullanıcı adınız vboxsf sözde “grubuna” eklenmelidir. Bunu yapmak için, aşağıdaki komutu, kullanıcı adınız “Casanova” olduğunu varsayarsak sudo usermod -a -G vboxsf casanova (siz “-a” o zaman kötü şeyler olacak unutursanız).
 6. Kapatma/VM örneği son bir kez yeniden başlatın ve işlem tamam. Şu andan itibaren, her zaman dosyalar kendi makinede ve Ubuntu VM içinde hem var olmasına izin için/media/ sf_MySharedFolder/dizini kullanabilirsiniz!

Çoklu Çekirdekleri kurma

Eğer VM istediğiniz muhtemel bir şeydir, çoklu çekirdek istiyorsanız, size altın tekerlek soldaki panelinde VM seçtikten sonra Ayarlar linkine tıklayarak istiyor ve Sistem sekmesinde uygun bir karşı çekirdek sayısını ayarlamak numara.