Yeni Bir Öğretim Üyesi Bir Üniversite Bilgisayar Bilimleri Bölümünde Görevde Bulunmak İçin Kullanabileceği Birkaç Püf Nokta

The source-page: https://www.cs.purdue.edu/homes/dec/essay.tenure.tricks.html

Douglas E. Comer

Görev süresi, üniversite hayatının kutsal kasesidir. Yeterli olduktan sonra, fakülte akademik özgürlüğün tadını çıkarır – yönetimi veya mütevelli heyetini rahatsız etmekten korkmadan araştırma seçebilirler. Görev süresi elde etmek için, bir öğretim üyesi, yeterliliklerini gösterdikleri deneme süresine katlanmak zorundadır, daha sonra başarı kayıtları kıdemli öğretim üyeleri tarafından değerlendirilir.

Birçok aday standart görev süresi seçer: araştırma makaleleri yayınlar ve bilimsel bir ün kazanırlar. Bununla birlikte, bunu yapmak aşırı derecede donuk olabilir. Bunun yerine, sadece sıkıcı bir akademisyen olmaktan kaçınmak için fırsat sağlayan alternatif bir yaklaşım seçebilirsiniz. İşte birçok olasılıktan birkaçı:

1. İstatistiksel yaklaşım.

Bir kurumda altı yıl sonra görev süresine ulaşan adayların altıncı yılında reddedilen adaylardan çok daha büyük olduğunu gözlemleyin. Böylece, altı yıl sonra terfi olasılığının yüksek olduğu sonucu çıkar. Otur ve bekle.

2. Aşağı Bağlı yaklaşım.

Sıfır görevli olmayan üyelere sahip her fakülte en kötü görevli bir profesör bulunmalıdır. En kötü üye bir alt sınır sağlar. Tekrar tekrar kötü duruma Dekanı işaret ve daha sonra epsilon daha iyi.

3. Otomata-teorik yaklaşım.

Görevli profesörler kümesi bir denklik sınıfı tanımlar. Kümenin bir üyesi ile aynı ruh halinde olduğunuzu kanıtlayın ve bunun kabul edici bir durum olması gerektiğini iddia edin.

4. Sayısal yaklaşım.

Yayınlanan yazılarınızın sayısını kayan noktaya dönüştürün, görev süresi komitesinin istediği evrak sayısına bölün ve ardından donanım yuvarlama hataları dışında sonucun 1,0’a eşit olduğunu gösterin.

5. Güvenlik yaklaşım.

Üniversitenin bilgisayar sistemine girin ve görev süresi oyunun kaydını düzenleyin. Yakalanırsa, bilgisayar güvenliği alanında üstün zekayı gösterme hakkını hak ettiğinizi iddia edin. Bu başarısız olursa, tekrar girmek ve maaşlarını değiştirmekle tehdit edin.

6. Çizelgeleme-kuramsal yaklaşım.

Tüm üyeler şehir dışındayken, görev süresi komitesinin acil durum toplantısını planlayın (not edin, görevlendirilmiş profesörlerin her sömestr tatilde her hafta birkaç hafta geçirdikleri için bunu yapmak zor olmamalıdır). Tüm üyelere oy kullanmadan oy kullanıldığını söyleyen isimsiz bir not yazın.

7. Yazılım Mühendisliği yaklaşım.

Sizin için makale yazacak doksan öğrenciden oluşan bir ekip toplayın. Akıllı öğrencileri kullanma konusunda endişelenmeyin – “ortalama” veya “ortalamanın altında” lisans öğrencileri olasılıklardan daha heyecanlı olacak. Toplantılar yapın, iyi yönetim uygulayın ve birbirlerinin çalışmalarını gözden geçirmelerini sağlayın. Öğrencilerin ilk grubu çalışmanın lastiklerini kullanıyorsa, değiştirin. Uyarı: görev süreniz bu yaklaşımı kullanarak yedinci yıla kayabilir (ancak Roma bir günde inşa edilmedi).

8. Yapay Zeka yaklaşım.

Yayınlanmış araştırma makalelerini tarayabilen ve benzer çıktılar üretebilen bir sinir ağı oluşturun. Dilbilgisi hatalarının fark edilmeyeceği diğer ülkelerdeki konferanslara ve dergilere gönderin.

9. Ağ oluşturma yaklaşım.

Çoğu büyük okuldaki kiralık fakülteye e-posta gönderen bir program oluşturun. E-posta başlığını, alandaki tanınmış bir kişiden kaynaklarınızın bir kopyasını arayan görünecek şekilde düzenleyin. Kağıdın konu hakkındaki yetkili referans olduğunu iddia edin. Yanıtların size yönlendirilmesi için başlığa gerekli alanları ekleyin.

10. Kombinatorik yaklaşım.

En iyi iki düzine Bilgisayar Bilimi dergisinde tüm olası kağıt kombinasyonlarını numaralandırın. “Bu görev süresi için yeterli mi?” Sorusuyla her bir kağıt listesini göndererek görev süresi komitesini meşgul edin. Eğer tüm sorularınızı yedi yıl içinde cevaplayamazlarsa, görev süreyi hak edeceğinizi iddia edin.

11. Yetki yaklaşım. Makale yazmayı bırak ve kurban gibi davran.

Kıdemli fakültenin tutumunun araştırmaya katılmanızı engellediğini iddia edin. Onları suçlu ve üzücü hissettirin. Daha iyisini hak ettiğinizi ima edin. Kıdemli öğretim üyeleri görev süresi hakkında konuşmaya başladığında, açıkça, “kıdemli insanlar umursarlarsa, kağıt yazarlar ve adımı onlara koyarlar – en azından bana bu kadar borçlu olurlar.”

12. Politik olarak doğru yaklaşım.

Belirsiz bir azınlık statüsünü bulana kadar atalarınızdan geriye gidin. Grubunuza karşı önyargı geçmişini göstermeye çalışın (örneğin, üniversitenin basketbol takımında kaç kısa insanı vardı?). Eğer görevde bulunmazsanız, yüzlerce öğrencinin üniversiteyi adil olmamakla suçladığı bir öğrenci protestosu düzenleyeceğinizi iddia edin!

13. Paralel işleme yaklaşım (SIMD versiyonu).

Çıkışı önemli ölçüde artırmak için, bir tahtaya dört kalem takın. Odun çubuğunu al ve bir kağıt yaz. Dört kağıt ile dolacaksınız!

14. Paralel işleme yaklaşım (MIMD versiyonu).

Sağ elinize bir kalem yerleştirin. Sol elinize bir kalem yerleştirin. Aynı anda iki makale yazın.

15. Teori yaklaşım.

P = 0 veya N = 1 olduğunda cevabın “evet” olduğunu gözlemleyerek “P = NP ? mi” Sorununu çözün. Herkesin çözüm için görev süresi vaat ettiğini ve geri çekilmemeleri gerektiğini iddia edin.

16. Öğretim yaklaşım.

Dekanı mükemmel öğretim temelinde görev almaya ikna edin. Olağanüstü öğretim değerlendirmeleri sağlamak için sınıfınıza rüşvet vermek için ücretsiz bira kullanın.

17. Köşegenleştirme yaklaşım.

Başka bir organizasyonda en az bir adet görevli profesörün görevde bulunmadığını gözlemleyin. Böylece, tüm görevli profesörlerden oluşan grupta, görevlendirilmemiş bir üye bulunur. Böyle bir sete üyelik elde etmenin durma problemini çözmeye eşdeğer olduğunu iddia edin.

18. Programlama dilleri yaklaşım.

Görev süresi gereksinimlerini belirtmek için kullanılan doğal dilin (ör. İngilizce) doğal olarak belirsiz olduğunu gösterin. Belirsizliğin gereksinimleri geçersiz kıldığını iddia edin. Ardından, vitamininizin geçerli bir cümle formu olduğundan emin olmak için, tenure gereksinimleri üreten belirsiz, ancak belirsiz bir dilbilgisi tasarlayın. Mevcut tek kesin gereksinim kümesini yerine getirdiğinize dikkat edin.