Ralph Nader: Bir Püretan Mükemmeliyetçisinin Politik Psikolojisi

The source-page: http://crab.rutgers.edu/~goertzel/NaderBio.html

Ted Goertzel

Rutgers-Camden

Düzenli okuyucuları Clio’nun ruh Peter Habenczius ve Aubrey Immelman Ralph Nader çocukluk tarihine aşina olacak, “Çocukluk engellendi: Ralph Nader en Doğruluk Kökleri” Mart 2001 sayısında. Naders çocukluk hakkında daha fazla ayrıntı birkaç yayınlanan biyografileri mevcuttur; onun anneler kitabı, O tüm Mutfakta Oldu: Gıda ve Düşünce Tarifler (1991); ve bir kağıt internette tarafından “Ralph Naders Çocukluk Kökler” Annie Birdsong (http://squawk.ca/lbo-talk/0008/0394.html). Nader kişisel gizlilik büyük önem vermektedir ve birçok çocukluk anekdotlar paylaşmadığı için tüm bilgilerin çok sınırlı miktarına çizin.

1934’te Lübnan’dan Connecticut’a göç etmiş olan ebeveynlerle doğan Ralph, iki büyük kız kardeşi ve bir erkek kardeşi ile birlikte çok yakın olduğu belirtildi. Ailesi birçok yönden idealdi: sosyal açıdan endişeli, sağlık bilincine sahip, eğitime ve sivil aktivizme değer veriyor. Babası Nathra, bağımsız düşünmesi için onu zorladı ve kasaba toplantılarında muhalif olarak konuşan insanları övmek için yoluna gitti. Annesi Rose, çocuklara politik olarak doğru kahraman ve ahlak dolu hikayeleri anlattı. Onlara çikolata yerine atıştırmalıklar için çiğ nohut verdi. [Biyografi uzmanı Justin Martin (Nader: Crusader, Spoiler, İkon. Cambridge, MA: Perseus, 2002, s. 8) şunları bildirmektedir:

Nader çocukları ne zaman birini bir doğum günü partisine davet ettiyse, Rose kibarca mükemmel bir pasta-çikolata dondurması, mumlar ve eserler hazırlardı. Ama sadece teşhir içindi. Kimse bir şeyler ısırmaya başlamadan önce, “Gerçekten bunu istemezsin, değil mi?”

Çocukken, Ralph bu “iyilik timsali” yetiştirilme isyan olmadı.Bir yetişkin olarak o ailesi onu yaşamak istediğini hayat yaşadı. Onun da belirttiği gibi: “Ben seçilmiş bir siyasetçi olarak, aktif bir vatandaş olarak adaleti geliştirmek için talip kadar getirildi. Değil ofis için çalışan yanlış bir şey olduğunu. Ailemin bana hiçbir parti ya da siyasi marka” giydiği sosyal adalet duygusu telkin sadece bu oldu (Nader Partiyi ezmeye, 2002, s. 18). O Princeton ve Harvard Hukuk Fakültesi’nden mezun ama geleneksel bir hukuk kariyerini kaçınmış. Haçlı yayıncı yazmak için ona yardım dek Bilakis, sadece mütevazı bir başarı ile, seyahat ve gazetecilik adadı Herhangi Hızında Güvensiz (1966) ve General Motors aptalca onu takip ve yasadışı cinsel işlerine onu cezbetmek için denemek için özel dedektifler tuttu. takip eden skandal onu ünlü yaptı ve oto güvenlik ve ekonomide dikkate değer gelişmeler sağlamıştır. Nader sosyal değişim için bir güç olarak tüketici hareketini icat etti.

Takdire şayan bir tarih ve Ralph, tüketici ve çevreci hareketlerin saygın yaşlı devlet adamı olarak hayatının geri kalanını yaşayabilirdi. Hatta biraz oturmuş, evlenmiş ve bir aile kurmuş olabilir. Ancak Ralph, defnelerine dayanacak bir adam değildi. Hiçbir yaşamın lüksüne vakti olmadan sade, bekar bir varoluş yaşıyor. Haftanın yedi günü, günde 18 saat, hepimizi tehdit eden güçlü şeytanla mücadele ediyor: Kurumsal Amerika. Connecticut’taki babasının Highland Arms Diner gibi küçük işletmeler şeklinde kapitalizme karşı değil. Büyük, başarılı ve işletmelerinin meyvelerinden zevk alan işletmelere karşı.

Psikolojik olarak, Nader Theodore Millon ve Roger Davis, anlatıldığı gibi Püritence Kompulsif tip bir dikkat çekici bir örnektir Modern Yaşamda Kişilik Bozuklukları (2000)O bir ahlak amansız ve prudish duygusu ile, sade kendini beğenmiş, dogmatik, gayretli, uzlaşmaz, öfkeli ve yargılayıcı. Böyle Sandor Rado ve Wilhelm Reich olarak Psikanalitik teorisyenler tüm compulsives itaat ve sublimasyon nedeniyle çözmek meydan okuyarak, reaksiyon oluşumu ve yer değiştirme arasındaki derin kararsızlığını yaşamak ”inanıyordu. Bu çatışmayı yüceltmek edenler, saldırganlık yerinden olanların daha sadist görünüyor, daha normal görünüyor ve kendi iç öfke şiddetle karşı tepki olanlar kendini beğenmiş” (Millon ve Davis haline Kişilik Bozuklukları, S. 178).

Nader açıkça haklı kategoriye giriyor. Tabii ki, dünyada eleştirilmesi gereken çok şey var ve Millon ve Davis’in gözlemlediği gibi, “püriten zorlayıcıların nihai değerlendirmesi genellikle çiti hangi tarafta bulduğunuza bağlıdır. Bir kişinin konuşmacısı başka birinin salakıdır.” Ancak Ralph Nader büyüdükçe, davranışlarının bilinçdışı kökleri gittikçe daha belirgin hale geldi.

Oto güvenlik ve daha iyi benzin kilometre yapılmış anlamda Onun kampanyaları ve iyi bir hayli yaptım, henüz onun retorik açık olduğu yolundaki psikolojik o (Nader “pervasız, güvensiz hiper beygir gücü görüşlü otomobil endüstrisinin” karşı kutsal bir savaş savaşıyordu Parti, s. 8). Hatta savaşı kazandıktan sonra, kendisinin zaferin meyvelerini yalanladı. O bir otomobil değil, hatta bir hava torbalı, çarpışma zonu korumalı Volvo veya bir gaz tamahkâr küçük Toyota Prius gaz-elektrik hibrid araba sahibi olmamıştı.

O sadece bir aile için çok meşgul olduğu için bekarlık ona zorlanır O’nun iddiası inandırıcı değil. O değil, aslında, böyle her durumda Kamu Yararı Araştırma Grupları olarak teşvik ettiği nedenleri, birçok aktif yöneticisi. O kişisel bir yaşam için biraz zaman kenara eğer onun nedenleri haddinden acı inanmak için hiçbir objektif neden yoktur. Millon ve Davis (Millon ve Davis, en Püritence Compulsives “mantıksız ve iğrenç saldırgan ve cinsel sürücülerin sürekli basın hissetmek ve kendi karanlık dürtüleri ve fanteziler yasaklamak için bir münzevi ve sade bir yaşam tarzı benimsemek” demek Kişilik Bozuklukları, s 178, Nader bu uyuyor iyi desen, onun iç dürtüler ve fantezilerin şey paylaştı rağmen.

Başkanlığa aday Onun kalıcılık onun psikolojik ihtiyaçları onun nedenlerini ilerlemek arzusu daha güçlü olduğunu göstermektedir. Adaylıktan 2000 yılında George W. Bush seçmeye yardımcı oldu ve 2004 yılında tekrar yapabilir işaret eleştirilere Onun yanıtı, Yeşiller savunduğu reformların tam kapsamlı yürürlüğe koymayı Demokrat Parti’nin arızalarına işaret etmektir. Politik olarak, püriten kompulsif püriten mükemmeliyetçi, kazanma gerçekçi bir şansı ile aday destekleyerek mütevazı başarı zevk reddeden aktivist olur. Partiyi ezmeye 2000 kampanya hakkında Nader kitabıdırEn büyük korkusu o nedenle öfkesi hedefi kaybetme “partiyi” katılmaya davet yenik olacaktır.

Nader çocukluk hatta en liberal ve iyi niyetli ebeveynlerin çok kontrolcü ve ahlaki olabileceğini düşündürmektedir. Hatta bu hayat onu getiriyor küçük ya da büyük zaferler zevk ne yazık ki başaramadı, aşırı sade, kendini cezalandırma yetişkin büyüyüp olabilir onun doğum günü pastası üzerine krema tadı izin verilmez bir çocuk. Dahası, onun uzlaşmaz yaklaşım diye destekleyen kendini adadı nedenlerini zayıflatmak için onu neden olur ve ona bir hale getirir fiilen onun yaşam boyu rakiplerinin müttefiki.

Ted Goertzel, Doktora, Camden Rutgers Sosyoloji Profesörü, Psikotarih Forumu’nun Araştırmacı ve üretken bir yazar olduğunu. Kitaplarından ikisi şunlardır Brezilya’da Reinventing Demokrasi: Fernando Henrique Cardoso (1999), Linus Pauling: Bilim ve Siyasetinde Bir Hayat (1995), ve dönekler ve True İnananlar: Siyasi İnancın Dinamikleri ve hayal kırıklığı (1992). 2004 yılında güncellenmiş ve onun anne 1962 kitabı, eş düzenlenmiş Eminence Şarj Üniteleri: Fazla 700 Ünlü Erkek ve Kadınların çocukluğumuz.