Özgürlük Rides

The source-page: http://www.crmvet.org/images/imgfr.htm 

Eğer otobüsün arka beni kaçırırsanız ….

 

Anniston & Birmingham, AL, Anneler Günü 1961

CORE tarafından düzenlenen Özgürlük Riders iki entegre grupları 1961 Bir otobüs pusuya ve Anniston dışında ırkçı çete tarafından yakılır, 14 Mayıs tarihinde Alabama girin.

Başka bir mafya vahşice biniciler saldırır nerede ikinci otobüs Birmingham varır.
Nashville Hareketi öğrencileri binmek kaplar.
“Beyaz” Tazı terminali bekleme odasında Özgürlük Riders Charles Butler, Catherine Burks, Lucretia Collins ve Salynn McCollum ile Rev Fred Shuttlesworth.
Birmingham otobüs deposunda tutuklu Charles Butler ve John Lewis.

Montgomery, AL

Otobüsler Montgomery içine çekme zaman binici şiddetle henüz başka bekleme kalabalık tarafından saldırıya. Gazeteciler ve fotoğrafçılar da vahşice saldırıya vardır ve bunların kameralar şiddet içermeyen genç erkek ve kadınlar üzerinde Klan saldırı fotoğraflarını görmesini Amerika’nın geri kalanı önlemek için çökerttiğini. Saldırıdan sonra, Özgürlük Rider Jim Zwerg (segregasyon kanunları beyazlara sürmek vermesini Siyah taksi sürücüleri yasaklamaktadır ve beyaz taksiciler herhangi ırkın özgürlüğü Riders taşınmasını reddetme) hastaneye ulaşım için bekler ..
Ertesi gece Dr.King ve Rev. Abernathy biniciler onurlandırmak için Abernathy İlk Baptist Kilisesi’nde bir kitle toplantısı kurşun. Karanlık çöktüğünde, beyaz ırkçılar büyük bir kalabalık, binlerce numaralandırma, şiddet ve terör uzun gecede kilise çevreler. Kilise içinde hapsolmuş, Özgürlük Riders ve yandaşlarının şafak için kararlı cesaretle bekleyin.

Montgomery, 23 Mayıs 1961 yılında Amerikan Nazi Partisi üyeleri.

24 Mayıs Özgürlük Riders taşıyan bir otobüs, Mississippi yolunda Montgomery kalkar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kamuoyu biniciler korumak için Ulusal Muhafız seslenmek Başkan Kennedy’yi zorlar.
Nashville Özgürlük Riders nöbet Ulusal Muhafız birlikleri Jackson MS yöneldi otobüse arkalarında oturan Jim Lawson ile Patton (solda) ve Bernard LaFayette (koridor) Rip.

 

 

 

 

 

 

Onlar tutuklanır hemen önce Montgomery Trailways terminalde “beyaz sadece” öğle Tezgaha Yale Chaplin William Sloan Tabut Ralph Abernathy Fred Shuttlesworth, ve Bernard Lee.

 

 

 

 

 

 

 

Julia Aarons ve Jackson New Orleans dan 1 binmek CORE David Dennis.

Jackson, MS

Julia Aaron (solda) ve tanımlanamayan binici yerel segregasyon yasaları ihlal Jackson tutuklandı. Jackson gelen bütün bisikletçiler tutuklanıyor ve birçoğu dövüldü ve istismar edilmektedir Parchman Devlet Hapishanesi’nde, mahkum edilir.
Ama daha Freedom Riders kuzeyden iniyor ve Batı dan haddeleme takip. Tüm tutsak. 300’den fazla yalnız Jackson hapsedilmiştir. Benzer tutuklamalar diğer güney kentlerinde meydana gelir. Halkın isyanına devletlerarası ticarette ayırım yasaklayan yasa ve kararlarını uygulamak için Kennedy yönetimini zorlar zaman sürmek sadece sonunda.

(Harita yalnızca birçok özgürlüğü Rides bazı gösterdiğine dikkat edin)