Lazarus / Delphi / Programlama Dersleri

The source-page: http://sheepdogguides.com/tut.htm

Delphi, Pascal ya da Lazarus belirli şeylerin nasıl birlikte yardım mı arıyorsunuz? Doğru site var! Programlama derslerinde Bu öğreticilere kullanmak için çekinmeyin, ancak kaynağın kredi mutluluk duyacağız. Yeri gelmişken … şu benim kendi programlama çok yardımcı oldu: ‘Borland Delphi Nasıl Yapılır’, Frerking, Wallace ve Niddery, ISBN 1-57169-019-0 tarafından Waite Group tarafından. Onun yaklaşımı benim ihtiyaçlarına uygun ve bu öğreticiler şeklini ilham yardımcı: Çoğu belirli bir görevi yerine getirmek veya dilin belirli bir bileşenini nasıl kullanılacağına ilişkin kendine yeten açıklamalar verilmiştir.

Önce yakalamak Lazarus … veya Delphi! Ücretsizdir ve birden çok platformda başvurularını yaratır çünkü şimdi, Lazarus tercih ederim. Ben Lazarus Delphi could bunu yapamaz şey karşılaşmaya henüz. Temmuz 2011’den beri Lazarus benim ana programlama dili olmuştur Delphi bir kopyası elde eskisi kadar kolay değildir, ancak Lazarus bir alternatif keşfetmek istiyorsanız ben, hala bunu umuyoruz.

Eski uygulamaları korumak için hariç ben, şimdi kullanan tüm Lazarus-

Lazarus  çok  daha eski, ticari RAD, Delphi gibi. Sen Linux veya Mac OS, Windows çalışabilir. Windows, Linux veya Mac için uygulamalar oluşturmak için kodunuzu derlemek olabilir. Ve evet, genel olarak, sen olabilir satmak böylece yaratılan kod. (Bu konuda “küçük puntolarla” için Lazarus sitesine bakın.)

Birkaç yıldır, benim yeni çalışma tüm Lazarus ile yapılmıştır. Şeylerin birçoğu Lazarus altında benim Delphi sayfalar “iş” açıklanmıştır. Buna ek olarak, bazı var Lazarus öğreticiler senin için. (Ben Delphi taşındı sonra Onlar. Bir süredir yeni Dlephi öğretici yazmadım. Doğmuştur (Ama eskileri hala “maintian”.))

Lazarus oldukça aynı değildir şey endikasyonları ile onları annotating, kapsamlı benim Delphi öğreticiler çalışma başladık. Benim Delphi öğreticiler biriyle Lazarus yapmaya çalışıyoruz ve iyi gidiyor değilse, lütfen yazıp söyle hangi öğretici Çalıştığınız …. Benim “bu bir yorum eklemek” listesine yukarı hareket edeceğiz! Ben de başladım bazı Lazarus özgü dersler.

 

Brower dostu web sayfaları

Benim sayfalar tarayıcı dostu hale getirmeyi amaçlıyoruz. Gibi tarayıcı penceresi olarak geniş olun sen bunu istiyorum. Metin güzel akacaktır. Dar bir pencerede okumak daha kolaydır … ve ekranın geri kalanı Delphi veya Lazarus çalışmak için ücretsiz olacak! Ctrl tuşunu (“ctrl”) basılı tutun ve Firefox ve diğer iyi tarayıcılarda metnin boyutunu değiştirmek için artı işaretini, eksi işareti veya sıfır basın. Bu ve başka iyi ipucu açıklanmıştır benim Güç Tarama sayfasında!

Orada daha notlar diğer teklifleri, editör felsefesi, bana e-posta bir düğmeye yaklaşık sayfanın alt kısmında ve bir arama motoru Sitemde şeyler bulmalarına yardımcı olmak.

Için biraz eğlenmek, benim gösteri görebilirsiniz uygulamaları gibi Yazma Delphi- başka bir şey ile Open Office!


Biraz münasebetsizlik affet? Sen Lazarus, Delphi veya Pascal öğreticiler için, umarım buraya geldi. Onlara gitmek hemen önce, bunu ben sizi ikna çabasıyla üretilen ettik bazı sayfaları düşünmeye davet ediyoruz Open Office yerleşik ücretsiz, çok platformlu veri tabanı “Baz” veya “ooBase” olarak adlandırılan, layık senin düşüncenin.


Ayrıca Bakınız: Delphi Kursu:

Ayrıca benim uzun süredir devam eden Delphi için öğreticiler (İçindekiler izler), onlardan aracılığıyla şekilde çalışır için zaman ayırın eğer iyi bir Delphi programcısı yardımcı olacak makaleler bir dizi var. Öğreticiler tercih size kalmış dizisi ele alınabilir. Delphi deneme Course sırayla okumak için çok yararlıdır. Delphi Ders İçindekiler

İçindekiler, Delphi ve Pascal Rehberler Tablo:

Delphi … ..

Seviye Sıfır:
Pascal ders: Eğer programlamaya sadece Delphi yeni değil, aynı zamanda yeni değil iseniz, Pascal biraz ilk çalışma isteyebilirsiniz! Bunun için kullanabilirsiniz ücretsiz bir üründür, Pascalite vardır. Onunla ne öğrendikleri tüm Delphi ile kolayca gidiş alma katkıda bulunacaktır. İlk Pascal ile çalışma onlarla VE herhangi bir Windows dil ile ilgili bazı sorunlar ile uğraşmak önce (Delphi programlama önemli olacaktır, çok) konulardan biri grubunu usta sağlar. Dersime ilgili sayfası da (6/2007) bazı ihtiyaçlarına uygun olacak, bundan da mükemmel Borland Turbo Pascal edinme anlatır.

Eğlenceli biraz ister misiniz? Eğer mükemmel, ücretsiz, varsa Open Office, Windows veya Linux makine yüklü, bu eğitimde uygulamaların birçok benzer uygulamalar yazabilirsiniz! Ben Aç Bürosu’nun wordprocessor, ooWrite için tek bir “belgenin” oluşan küçük bir demo hazırladım. Makinenizde Open Office var ve indirirseniz benim gösteri, çıktı bir düğme, bir düzenleme kutusu, iki sıkma kutuları ve bazı etiketlerin bulunduğu “wordprocessor” malzeme “sayfa” göreceksiniz. Metin manipülasyon, mesaj kutusu ve aritmetik göreceksiniz. Neredeyse Delphi ile oluşturulmuş bir şey gibi! Eğlence! (Kontroller “canlı” yapılmıştır dair detaylar da verilmiştir.) (Demo OO sürümü 2. için yazılmıştır ben aynı şeyleri sürümü 1’de mümkün olsaydı inan)

 

Seviye 1 Öğreticiler:

First Class Buradan Başlayın: Ama kendinizi bulmak şaşırmayın Lazarus öğretici! Bu seviyede, Delphi ve Lazarus neredeyse ayırt edilemez. Bu Lazarus öğretici benim Delphi öğretici sitesi olgun çok sonra Temmuz 2011’de yazılmış. Ben şimdi bildiklerimi tanımadan önce Delphi yazılmıştır “Burada başlat”!
Burada Devam Bir kendinizi bulmak şaşırmayın yine Ama Lazarus öğretici! Bir önceki öğretici ile olduğu gibi, bu Lazarus öğretici benim Delphi öğretici sitesi olgun çok sonra Temmuz 2011’de yazılmış. Ben şimdi bildiklerimi tanımadan önce Delphi yeni başlayanlar öğreticiler yazılmıştır!
(Şu anda, aynı zamanda ‘bir birime şeyler ekleme’ olarak adlandırılan Düzey 2 eğitimde bazı Seviye 1 şeyler vardır)
“Buradan Başlayın” İkinci sınıf Bu bir ilk proje sayesinde tam bir acemi alır herhangi bir proje için geçerli noktaları kapsar ve diğer öğreticiler kullanılan sözleşmeler hakkında bazı noktaları kapsar.
Tüm resim herhangi Delphi projesinin parçaları genel bir bakış. Bu benim öğreticiler çoğundan daha, daha az ‘nasıl daha ‘felsefi’ olduğunu.
Altyordamlar: Prosedürler ve Fonksiyonlar. Esansiyel yapı taşları. Daha önce öğreticiler mevcut bazı hatalara yapım geçmiş olduğum zaman Bu önemli bir öğretici ve Mayıs 2007’de yazılmış olan!
O iş yapma: hata ayıklama ile ilgili ipuçları ve tavsiyeler. Ayrıca daha ‘felsefi’, daha az ‘nasıl benim öğreticiler çoğundan daha. (Aynı zamanda, aşağıda Pascal bölümünde Pascal hata giderme bilgileri bakınız.)
Düzenleme kutusu OnChange olay işleyicisi: Bu bağlantıyı kullanabilir ve Lazarus- topraklarda bulursanız şaşırmayın. Çok çok yanlış buyum sürece, öğretici gördüklerinizi Delphi gibi iyi çalışacaktır ve etkinliklerle olay işleme anlamasına yardımcı olur.

Seviye 2 Öğreticiler:
… .. Nasıl bir ‘bip’ veya diğer Bagirin. 
Nasıl … .. kapatarak Boş monitör. 
Nasıl … .. için kullanıcının fare eylemlerine yanıt verin.

____________________________________
ÖZEL!  >>> En az küçük şeyler üretmek için, Delphi çalışması yapma rahat hale gelmiştir bu bir okuyun. Bu geliştirmektedir uygulamanın sorumlu kalmanın bir yolunu açıklayan bir öğretici olduğunu. Bu sunulur olay güdümlü ortamlar için “akış grafikleri”: Devlet Diyagramlar. Sourcecode sahiptir. Önemli Kapaklar genel Eğer ilerleme sağlayacak becerileri tasarım gereği şeyler yapma yerine “Savurup umut” tarafından. Bu beceriler izin, daha büyük, daha güvenilir projeleri tamamlamak. Yol boyunca, bir matkap ve uygulama uygulama kolayca kullanışlı bir şey haline uzatılabilir hangi geliştirilmiştir.
___________________________________

Ve şimdi “sıradan” Düzey 2 öğreticiler ….

… Bunu dene Delphi kullanmanın BİRÇOK yıl sonra … Mayıs 2011’de yazdım ve bu dersler yazma. Benim erken öğreticiler “mükemmel” mıydı? Yok hayır! Ve ben sonradan öğrendim şeylerin bitleri temizlemek, onları bir gün düzenlemek için çalışacağız kadar zeki değildi. Bu öğretici şeyin nasıl söyler … Ben o gidecek … ama aynı zamanda bazı önemli vardır genel Delphi kullanarak ipuçları ve genel olarak programlama. Öğretici konusu tekliflerin bir metin dosyasından rasgele seçilen tırnak sunan küçük bir uygulama yaratıyor. Öğretici tam kaynak kodu, bitmiş .exe dosyasının bir kopyasını ve kullanımı alıntılar bile örnek bir set ile birlikte gelir. (Bunlar bir .zip arşivinde vardır ve indirme bağlantısı öğretici içindedir.)
Memnun müşteri tutmak …Programınız sizin kullanıcının isteklerine belirleyebilir Nasıl (Pt 1. Ayrıca bkz Pt 2 seviyesinde 3’te). Bu eğitimde “Önerilen” gelir: belirleyici kullanıcının dilek aradığınız ana şey olmasa bile, lütfen kontrol?
Sayfanın “Hakkında” Menü ve … menüde seçenek çıkın bir projeye onları nasıl eklenir.
Veri Dosya İşleme … kaynak kodu ile/okuma veri dosyalarını yazma. İlk kısım. Eğer bu eğitimde malzeme ile mutlu olduğunda, orada bir uzantısı öğreticilerinin Seviye 3. atipik içinde bunun size sıfırdan yapımını gösteren daha bitmiş bir ürünün bir tartışma doğru eğilir ki burada.
Dosya yönetimi… Nasıl diskte dosyalarından veri okumak ve bu tür dosyalara yazmak için. (Uzun öğretici)
Bir proje … Yeniden kullanılarak birine önceki benzer yeni bir proje bina Kısa rehberi.
Bir Birim … Kime şeyler ekleme şeyler koymak. Önemli şeyler. Kapsam olan hususlar.
Bu eğitimde İyi Stuff dolu … ama çok düzensiz, kötü anda organize olduğunu. Ben ama şimdilik, bunu çözmek için çalışacağız: Sizi uyardı!
Sözdizimi gösterimi … önemli şeyler okumayı.
Bu eğitimde bilgi usta kez Borland “Yardım” dosyalarından daha öğrenecektir.
Devlet Diyagramlar … Sana durum diyagramları kullanarak bu kısa genel not okumanızı öneririz. Onlar Oluşturmaya çalıştığınız şeyin net bir fikir tutmaya yardımcı. Akış projenizin küçük “köşelerinde” için iyi, ama Pencereler (ve Linux) olay güdümlü olduğundan, akış şemaları genel resmi yönetmek için kendi yararlılığı sınırlıdır.
Eksiksiz Örnek … Bu Mayıs 2007’de yazılmış ve bu öğreticiler bazı daha parlak olduğunu edildi. Bu yavaş bir başlangıç alır, ama yolda olduğunda, tipik Seviye İki uygulamadan daha büyük bir şeyin oluşturulması yoluyla oldukça hızlı bir şekilde götürür. Ne yapar ana nokta değil … ana noktasıdır nasıl uygulama inşa boş formdan, oluşturma bitmiş, aşamaları düşünülüyordu. Uygulama karakter dizilerini manipüle eder.
Komut Satırı Parametreleri … oldukça kısadır … Bu bir göz LÜTFEN. Eğer müşteri sistemleri üzerine bir şeyler yazmaya varsaymaksızın … .ini dosya ve kayıt avantajlarından bazıları başarmak için bir yol gösterilecektir.
TTimer bileşeni kullanarak … Bu önemli bir bileşeni kullanarak başlamanızı sağlar kalmaz, aynı zamanda Windows’ temel olay güdümlü doğa ile çalışmak için yeteneklerinizi uzatmak yardımcı olmalıdır. Bu eğitimde ağır 5/07 düzenlendiği ve  a)cilalı ve  b)bazı kapsar esansiyel Delphi programları hazırlanabilir yönlerini. Bu kolay ya da kısa değil, ancak bir tavsiye sen ilerleme sağlamak için çaba için istekli olup olmadığını! Bu sadece Timer bileşeni ile ilgili değildir.
Bir örnek-Okuma Beceri Egzersiz … Bu incelemek için tam kaynak kodu ile birlikte geliyor. Bu kullanıcı girişi yanıt vermek için bir düzenleme kutusu OnChange olayı kullanarak göstermektedir. Aynı zamanda bir zaman sınırlı bir okuma fırsatı ekranda kelimelerin bir listesini görüntülemek için bir zamanlayıcı kullanır. Blokların dışında basit Try … kullanımı da bir EConvertError istisna ele alınmasında gösterilmiştir.
Vb programlama ve Scrollbars, GetTickCount, ilkeleri … Bu aynı zamanda incelemek için tam kaynak kodu ile birlikte geliyor. Bu eylem ScrollBars gösterir, fakat aynı zamanda TabOrder kullanarak yerleştirme prosedürü (ya da fonksiyon) bildirimleri gibi genel noktaları bir dizi kapsayacak şekilde “digresses” ve ayarlanmasını sağlar. Kullanışlı GetTickCount de bir söz alır.
Olayları kullanın Luke … Bu öğretici dize ızgaraları bir giriş olarak başladı ve onları tanıtmak yapar. Üzerinde çalışırken Ancak, ben bir olay güdümlü işletim sistemi kullanma konusunda bilseydim fazla “keşfedildi”. Öğretici de iyi iyi artırımlı gelişmeyi göstermektedir. Herkese tavsiye değil, sadece bu dize ızgaraları için yardım arayan. Korkunç uzun değil. Ayrıca üzerine götürür daha da önemli Seviye 3 öğretici.

Seviye 3 Öğreticiler:Bu seviyede atanan şeylerin Epeyce karmaşık değildir, ancak bunlar genel olarak Delphi programlama için gerekli değildi onlar zaten burada bindirildi. Bazıları da oldukça basit, ama çok öğretici maddesini taşıyan olmadan gelir.
Otomatik sistem panosuna metin kopyalamak veya panodan uygulamanıza şeyler yapıştırmak için başvurunuzu alınıyor ve teknikler yararlıdır “öyle teneke ne diyor yok” An alışılmadık kısa öğretici … ama. Bu kişiler teknikler değildir çünkü sadece düzeyinde 3’te olduğu geniş önemli ve aynı zamanda öğretici Delphi için yeni değildir okuyucular için yazılmıştır. Öğretici benim Lazarus öğreticiler koleksiyonundan aslında, ama bunun her şeyi Delphi aynı şekilde çalışır inanıyorum … ama bu test etmedim itiraf etmeliyim! Yazıp hatam varsa şikayet musunuz; Bir sonraki kişiye iş yükünden tasarruf?
İni dosyaları, olaylar nasıl yardımcı yazıcı, sağlama toplamı veri doğrulama ve çeşitli “temel” Kullanma Alışılmadık öğretici. Bazı programlama beceri gösteren için yararlı değildi çünkü gerekli çünkü benim yazdığım bir büyük (-ish) “gerçek” uygulaması. Öğretici çok daha az açıklama ile, bazı daha o çok daha fazlası vardır. Örneğin aşağıdan yukarıya gelişme zamanki darbeyle yan darbe açıklaması neredeyse hiçbiri.
Ayrıca, bir ilk! Bu bir programla ilgili olan Lazarus kullanılarak yazılmıştır! Ben öğretici her şeyi Delphi çalışması da gayet uygun olduğunu düşünüyorum. Daha önce (Eylül 2012 öncesi), onları Lazarus ile “çalışması” yapmak için Delphi öğreticiler birkaç dönüşüm yaptı. Lazarus kullanılarak oluşturulan bir program ilk kez, İşte (fazla değil. Bir kural olarak, gerekli “dönüştürme”), ancak Delphi programcı için dersler olan.
Ve alt rutinlerin veri geçen. Dış birimleri. “Paketi” bir “parsel” içine değerlerin bir sayı, kullanıcı tanımlı kayıtları kullanma. Kod birden projeler arasında yeniden kullanmak üzere, bağımsız dış ünitelerinde konabilir nasıl bir uzantısı bulunmaktadır. (Hayır … Daha az sonuçlarıyla. Mayıs 2011’de Yazılı bir bileşeni … basit bir şey yapma anlamına gelmez ve birçok daha değerli, daha özlü, eğer sen becerileri. Onlar “olmadan yapabilirim” açıkladı gerek .. ama burada açıklanan teknikleri kullanmaya başlarsanız, programlama daha sağlam hale gelebilir ve daha hızlı bir şekilde projelerini tamamlamayı olabilir.
Cilala, kapalı … balmumu kaynak kodu ile basit bir uygulama. korkunç akıllıca bir şey yapmaz, ama ne kadar basit göstermektedir ve “temiz” bir uygulama. Bu uygulama, benim katılımı ile bağlı gerek gerçek, gerçek dünya için inşa edilmiştir edilebilir Pachube veri simsarlığı projesi “işlerin internet”. Ama diğer uygulamalar vardır ve işler bile olmayan Pachube kullanıcıları öğretmek. Öyle kendim söylemem gerekirse, Ocak 2011’de yazılan ve içinden en az bir yağsız değer!
Bu seferki >>> * * Sana takdir! … sadece birden fazla form, durum değişikliklerini sürmek için olayların akıllı kullanımı ve parametrelere kontrolleri geçmeyle ilgili bilgiler değil, aynı zamanda ilgili bilgi için is çoğu sonra uzun yazılmıştır çünkü sitedeki materyal ve yazma uygulamaları iyi iş yapmalarına yardımcı olması gereken genel noktaları kapsar. (9/06 yayınlanmıştır).
… memnun müşteri tutulması sizin program, kullanıcının isteklerine belirleyebilir Nasıl (Pt 2. Ayrıca bkz Pt 1 seviyesinde 2’de).
Dosyalar yardım edin … Bunların ve program arasındaki bağlantıyı yapma. (Kısa bir öğretici). (Kullandığım HelpScribble benim HLP ve .Chm dosyaları oluşturmak için. Ben bir sayfa inceleme helpfile oluşturulmasını da.)
Düzenleme Kutuları dizisi … Oluşturma hileler de diğer bileşenlerle çalışacak burada açıkladı.
Bir şey oluşturma birçok program tarafından kullanılmak üzere … Eğer nasıl yeniden kullanımlık kodu gösterir. Bir kez bir şeyler yaz birçok uygulamada kullanabilirsiniz. Öğretici o Delphi Bileşen Palet parçası haline gelir ve böylece bir bileşeni kaydediliyor kadar tüm yol almaz, ancak tüm ortak eleman ihtiyacımız bir dizi program gelişimini optimize edebilirsiniz şey yaratmak için nasıl gösterir telif hakkı ve sürüm bilgileri ile örneğin bir ileti kutusu. Var bu önemli konu hakkında başka öğretici Delphi tarafından sağlanan bazı ekstra özellikler kullanılmaktadır Seviye Dört, içinde.
Alternatif “oluşturarak şey birçok program tarafından kullanılmak üzere” … ^^ önceki öğretici bakın ^^. Bu “alternatif” değil de daha yeni olarak sunulan eski öğretici olduğunu olanlar (yaklaşık 4/1 sonrası). Bununla beraber, bir yaratma açıklıyor mu Yüksek Puan Tablosu. Onlar daha iyi bir önceki derste açıklanan, ancak bir Yüksek Skorlar tablo neye ihtiyacınız varsa, bu senin öğretici olduğunu … elemanları “birçok program tarafından kullanılmak üzere” görmezden deneyin!
Yet Another veri dosyası öğretici taşıma Bu sitede epeyce vardır! Bu seferki sahip Bu notlar kullanan Temmuz 2011 yılında yazılmıştır, çoğundan daha çok özlü ve yeni. Bir programda, sonucu inşa etmek için bir tampon görevi birer masaj bir dosyayı tutmak için. Ayrıca … umm … diyaloglar OpenDialog ve SaveDialog kullanarak gider! Eğitici aynı zamanda yazılı birçok dosya manipülasyon uygulamaları alma belini kırmak için yararlı bir kabuk olarak kullanılabilir. Kod yol boyunca kullanılan diğer bazı “hileler” için hızlı yağsız değer, oldukça “düzenli” dir.
Veri dosyası işleme  artı  kullanarak diyaloglar dosyalarından için/veri okuma ve yazma. İkinci kısım, buradan başlayabilirsiniz rağmen. (Iletişim kutuları üzerinde malzeme tek ilgi ise buradan başlayın etmeyin.) Ilk bölümü Delphi bileşenleri OpenDialog ve SaveDialog açıkladı Seviye 3’te olduğunu. (Onlar Haber İyi olan değil, çok sert.) Ayrıca kaplı: Kendi iletişim formları oluşturarak. Indirmek için kaynak kodu. Burada size sıfırdan yapımını gösteren daha bitmiş bir ürünün bir tartışma doğru eğilir ki eğitici Atipik.
Bir bilgi yarışması programı … Bir TMemo nesnesi kullanır nasıl uygulanacağını gösterir, muhtelif şeyler resmeder Sınav programı soru düzeyine göre bir soru üzerine, kullanıcıların geçmiş performansını hatırlar “Çıkmak önce? Verilerinizi kaydetmek istiyor musunuz”. Indirmek için kaynak kodu.
Veri girişi programı … Muhtemelen, kendi içinde, size hiçbir faydası. Ama bazı yararlı hileler gösterir, bir olay güdümlü çevre oluşturmak Söz konusu fırsatı kavrayışa artırmaya yardımcı olabilir. Indirmek için kaynak kodu.
Bir öğretmen yazarak oyunu bir başlangıç … şu anda Bitmemiş. Bir uygulamanın gelişimini gösterir.
Veritabanı dosyaları nasıl erişilir … O görüntüleyip Paradox, dBase Access ile paylaşılan dosyaları düzenlemesine izin veren Delphi bir program vs. Nasıl yapılacağını buradan öğrenebilirsiniz yazmak için oldukça kolaydır!
… MediaPlayer ile WAV dosyalarını oynatma programınızın “Yeni mektubunuz var …” SAY isteyin, ya da sadece bir üstün gerek “Zapp!” Yöntemle, ses. Ya muhtemelen burada öğrenmek de diğer medya oynatmak için çalışır.
… joystick Okuma yukarıda Delphi 2 ve bunu yaparken. Düzeltme Mayıs 04. genişletilmiş bir kronometre programı örnek olarak oluşturulur. Ayrıca bkz seviye 4 joystick öğretici. Sourcecode sağladı.
Bir kontrol programı disseke … birlikte çalışan onay kutularını ve boole değişkenlerle Bir program analiz edilir. İndirilebilir Sourcecode sağladı.
Dll kullanma. Giriş … başkasının dinamik bağlantı kitaplığı (DLL) işlevleri ve prosedürleri nasıl kullanılacağı. Bir sağlanır. Kendi DLL yazmak konusunda isteğe bağlı ikinci bölümü de bulunmaktadır. Öğretici kaynak kodu ile gelir ve öğrenirken önceden yazılı DLL Kullanmak için. Ayrıca benim Bkz seviye 4 öğretici Eğer DLL hakkında daha fazla istiyorum.
Bir defada bir satır Yazdırma- … Bu öğretici nasıl bir anda bir yazıcıya bir çizgi metin göndermek gösterir. Hiçbir karmaşık kavramlar, ancak ihtiyaç evrensel değildir ve yardım minimal .->
A Kelime Arama Programı … Programı gerek kalmayacak, ama belki ilgi olacak tamamlamak için kullanılan bazı teknikler! Sourcecode ve sağlanan .exe. Delphi çalışması için nasıl ilgili küçük elle tutma, sadece ilgili yorum ve bitmiş üründe.
Bir hücreyi seç, herhangi bir hücre … Görünüşte, bu öğretici çalışma zamanında bir dize ızgaranın bir hücreyi seçmek için kodu kullanarak ilgili. Yol boyunca, bazı daha genel önemli malzeme Delphi kaynaklanan “gönderici” nesne olay işleyicileri yarattı örneğin Delphi nesneleri oluşturulan başvurular kullanarak ilgili olarak ortaya çıkarlar.

Çizim veya görüntüleme resimler/grafikler, ETCETERA: Sadece aşağıdaki Seviye Üç araya Derslikler, ben (*) gruplama ediyorum şeyleri bulmalarına yardımcı olmak. Iken bir parçası Bunların her biri, Delphi ile grafik yapıyor, resim çizme hakkında hemen hemen hepsi yol boyunca diğer konuları, puan, konuları ele ….
Grafik giriş … MoveTo (100,10); DrawTo (300.300); Yeterince basit … Bu paragrafın başında bağlantı götürecektir Lazarus Size gelecek, eski öğretici, muhtemelen daha iyi ne olduğunu çoğu söyler, ben Noel zamanı yazdığı öğretici 2013. Bu size Lazarus içinde ne vs Delphi ne de çok hafif farklılıkların notları yer almaktadır. Önce deneyin. Ne gerek söylemek etmezse, … denemek
Graphics * Giriş … MoveTo (100,10); DrawTo (300.300); yeterince basit görünüyor … ama sonra minimize penceresini geri yükledikten sonra hala orada olacak bir çizgi yapmak için yeterli değildir. Ayrıca okuduğunuz paragrafta bağlantı nasıl kalıcı grafikler oluşturmak, söyler (Şimdi bu içindekiler önceki girişine bakın) ve (!) Yükleme bitmaplerin kısaca bahsediyor.
* Ekstra bit ile başka çizim öğretici,! … Bu benim daha dikkatli yapılması öğreticiler biridir. Bir süredir onları yazarken etmişti zaman Mayıs 2007’de tamamlanmıştır. Bu önceki öğretici ( “Grafik giriş”) yapılan iş ve uzatır  da Size kolayca değiştirilebilir programları bina hakkında biraz gösterir. Oluşturulan grafik DRM erişim kodu bir gizli tutulması düşündüm insanlara dalga geçer oldukça eğlenceli sadece bir parçasıdır. Farklı sayı üsleri hakkında biraz da var. (Vb “Hex”,)
* Görüntüler ve Dosya Erişim … formunuzda görüntüleri .bmp görüntüler. Kullanarak diskte belirli bir klasördeki tüm dosyaları erişim, bu “Tanımadığınız Can …” egzersiz için temel olarak. Eğitimi pürüzlerini ancak verilen programa çalışma tam kaynak girişi var. (Delphi sürümleri 4 ve 7, en azından, sen. Ben … bilirsin yoksa bana e-posta? … Bu işlevselliği ile geldi Delphi hangi sürümünü bilmiyorum JPEG görüntülemesine izin ve ben (kaynak kodu ile ücretsiz bileşeni arıyorum ya tanınmış bir kaynaktan gelen, gibi sourceforge’da veya Tucows) Bir bileşen için size yardımcı olabilir lütfen e-posta, yine … Delphi 2 uygulamaları JPEG gösteren izin vermek? İlgili bir düşünce: Delphi 4 (standart) sadece seri numarası ve yetkilendirme kodu ile bir PC üzerinde kurulabilir. Bir Borland (veya diğer kurumsal … örneğin Microsoft (!)) Sunucusundan “izni” gerekmez. Gerçekten Bay Gate’in kurumlar onlar “özgür” yakın zamanda kullanıma sunulan tüm araçları sonsuza oynamasına izin edeceğini düşünüyor musunuz? (ön 7/5) Ve diğer şirketler her zaman orada olacak yeni PC’lere taşımak şeyleri yeniden etkinleştirmek için? Bana web az, her zaman yükleyebilir ürünlerini ver!
* Matematik grafikleri … Bu Sourcecode ve derlenmiş exe ile geliyor. Eğer gerçek bir kullanışlı uygulamanın geliştirilmesi yoluyla alınır çünkü her zamanki öğretici görebilirlerdi bir r uzun olduğunu. Birkaç düzenleme kutularına OnChange işleyicisi sağlamak için bir alt yordam kullanımından dışında, belki, gerekli herhangi bir özellikle zor kavramlar vardır.

Bir ekran koruyucu yazmak için: Bir ekran koruyucu başka bir Windows uygulaması çok farklı değildir. Mark R Johnson bir hazırladı mükemmel tartışma benim öğreticiler aynı tarzda ve bunun tekerleği yeniden icat için bir neden göremiyorum. (O bile mevcut kaynak kodunu yaptı.) Çünkü bazı sıkıcı oran Düzey Üç koymak ve çözmenizin gerektiğini biter ettik. Ne ekran koruyucu var  do  çok basit olabilir.

Eğer, bu arada, sadece fotoğraflarınızı görüntülemek için, bir ekran koruyucu oluşturma programı arıyorsanız, ben yaptığım karşılaştırmalı inceleme bazı şeylerin … birçok ücretsiz .. ilgisini çekebilir.

Bir iyilik, lütfen? Aşağıdakileri karşılayan iyi, Windows ekran koruyucu biliyorsanız, lütfen bana bildirin? (Ben sadece .exe değil, kaynak kodu gerekir.)
Shareware, 20 $ daha az kayıt.
Ekranlar küp dönen.
Küp yüzünde Resimler umarım tarafından … kullanıcı tanımlı
bazı ÇOK BASİT yollarla. En iyisi: Ekran sadece bilinen bir yerde altı görüntüleri kullanır. Benim mükemmel olarak dünyada, dosyalardan birinin içeriğini değiştirerek olur küpü imajını değiştirmek. Ben sakıncası yoksa sabit görüntü dosyası adlarına kısıtlı.
Editörün eposta adresi. Öneriler karşıladı! 
Teşekkürlerim Xara dönem küp ekran koruyucu işaret beni tür okuyucuya. Hiçbir sorunları ile şimdi birkaç ay boyunca makinede çalışıyor. Hatta gereksinimi “dosya içeriğini değiştirerek değiştir ekranı” Benim karşılar diye düşünüyorum. Dönüşmeden gibi … iyi etkiyi elde etmek için gerekli bir “fırfır” yüzleri gölgelendirir, inanıyorum. En Bilgisi ve program Xara sitesinde.

Seviye 4 Öğreticiler:
Tarihi Büyük ve En İyi: Bağlama birden fazla cihaz  Arduino “efendi / köle” ayarı: Bir “ana” PC çalışan bir program ile, bir Arduino bir LED ve “kapı zili” anahtarı ile “köle”, / izlenen “tahrik” olabilir. PC’nin ekranında pencere “kapı zili” Arduino bağlı basıldığında olmadığını an be an anlatır ve iki düğme bulunur: “LED yı Aç” “Kapalı LED dönün”. Bir fare tıklaması ile yöneticisinde, PC, LED Arduino üzerinde veya kapatılabilir. İki basit bir seri bağlantı ile bağlıdır. Bunun PC parçası Delphi terimlerle ifade olsa bile, eğitimde malzemeden yararlanma Delphi İHTİYACINIZ yoktur.

Seri port kullanarak … Birinci Bölüm: bir seri bağlantı üzerinden bir PC’den mesaj gönderme, örneğin RS-232 … ama sadece tek yönde.

Seri port … İkinci Bölüm kullanma ileti gönderme, çift yönlü haberleşme her iki şekilde bir seri kablo veya sanal seri haberleşme bağlantısı ile bağlanan iki cihaz arasında. Bu HyperTerminal klon için elemanları vardır. (Eğer bitmiş “HyperTerminal’in” istiyorsanız “PuTTY” (kullanımı Google) bakın.)

Seri port … HyperTerminal klon kullanarak: Ben sadece onlara söz … Hyperterminal veya PuTTY kadar iyi değil size programın ne yaptığı konusunda fikir vermek için. Bu kadar hızlı onları girerken, karakteri ile bir not, karakter dan gönderir ve seri akışı üzerinden veri alır ve bir not şeyler geçer. Bu eğitimde şu anda özellikle ham olduğunu, ancak size bir sürü kod teklif yok. Program adı geçen sonunda yukarıda açıklanan, “büyük ve en iyi” dönüştürüldü olduğunu.

DUR BASIN !!! Ben, çalışmakla BİRÇOK yıl sonra, nihayet bir HyperTerminal klonu için altta yatan rutinleri sussed var. Program, Sourcecode ve derlenen exe (yukarıda) “Bölüm 2 seri port kullanma” size sunulmaktadır. Eğer seri bağlantılar ile cihazları bağlamak ile çalışıyorsanız, ayrıca bulabilir benim Arduino Seri Haberleşme sayfa yararlıdır.

Hataları yakalama için bir mekanizma “… hariç … deneyin” Bu sen değilsin “gereğini” yapmak şeylerden biridir … ama usta zaman çok yararlıdır. Ve bu size örneğin, uygulamanız bir dizi kontrol hatayla karşılaştığında, ne olacağını kontrol etmek için bir yol sağlar. Bu makale aynı zamanda iyi Programlama Uygulama bir takım konularda girer. Bu, belki de ne yazık ki, sadece “Size bu sorunun yanıtını” vermez. İlk taslak ben Delphi kullanarak ve bir on yıl içinde bu dersler yazma olmuştu Temmuz 2011,.

Liman Donanım Erişme …  Bu öğretici paralel veya seri bağlantı noktası üzerinden ve PC’nizden mesaj göndermek için ücretsiz DLL hakkında size söyler. Öğretici nasıl kullanılacağı hakkında yardım içerir. Sen PC’nize bağlı kendi düzenledikleri elektronik sürücü olabilir. Eğer DLL’lere yeni iseniz, bir orada dll Seviye 3 öğretici senin için. Kendi elektronik takılarak ilginç geliyorsa, ziyaret bilgisayarınızın bağlantı noktalarını kullanarak sayfama.

Standart bir kontrole Özelleştirme … bu bir denemeden önce ‘Düzenleme Kutuları dizisi oluşturma’ Seviye 3 öğretici tamamlayın.

… Modifikasyon Dosya karmaşık değil, ama gözbebeğinin adına bazı akıcılık varsayarak sundu. Kendisinin değiştirilmiş versiyonu ile bir dosyayı değiştirir. Orijinal dosyayı yedekler.

Bir örnek çalışmış … basit ikame kodlarını deşifre edilmesi için bir program. Bu, bir önceki öğretici üzerine kurulmuştur.

Yedekleme deposunu gezinme … Windows Gezgini bölümlerini yeniden oluşturur. Ayrıca birden fazla pencere göstermektedir. FileListBox, DirectoryListBox ve DriveComboBox kullanır.

Birimleri kullanarak … Bu Mayıs 2007’de yazılmış, bu nedenle daha yaşlı öğreticiler göre bazı avantajlara sahiptir. Oldukça karmaşık bir konu mücadele, ancak yok çok kullanışlı bir: kullanılmış ve yeniden kullanılabilen birimlerinde altyordamlarını koymak. Bu eğitimde, biz de mi daha uzağa gitmek aynı konuda bir önceki. Övgüye … Eğer bir meydan okuma için hissediyorsanız!

Renk Grafik. Dinamik yeniden boyutlandırma … Seçtiğiniz renk çizmek için. Pencerenin ebadı değiştiği takdirde, form değişikliği büyüklüğüne şeyler yapmak.

HTML jeneratör … online fotoğraf albümleri oluşturmak için bir programın başlangıcı.

Açı görüntüleme … İçinde bir ok ile küçük bir daire. Ok 16 yönden herhangi bir işaret olabilir. Başlangıçta bir rüzgar gülü işaret ediyordu yönünü göstermek için geliştirildi. Bu eğitimde Hayır “çok önemli” beceri … ama kodlama zarafeti bazı güzel bit ile iyi biridir. Bazı ara ürün olay giderici teknikleri gösterilen. Ayrıca etiket özelliğinin bir kullanımını göstermektedir.

Başka bir örnek … çalıştı benim öğreticiler bazı daha hızlı birlikte bu daha büyük ve hamle. Ben günlerce dosyalar, her tutan kayıtların bir demet gelen belirli bir gün için veri çıkarılan gösterir.

Windows iletileri, joystickler ve kronometre … Bu bilgisayar içinde başka yerde üretilen mesajlar, bir Windows API iletilerine yanıt dahil olmak üzere birçok temaları kapsamaktadır. Bir açıklandığı joystick okumak için daha basit bir yolu var Seviye 3 öğretici. Bu kaynak kodu ile birlikte gelir.

Nasıl emin olmak için … bir uygulamanın yalnızca bir örneği herhangi bir zamanda çalışır. Muteksleri kullanır.

Dış birimleri … özel bileşenlerin giderleri olmadan yazdım kodu geri dönüştürmek için kolay bir yol.

DDE istemcisi … Bir kullanarak, bir DDE sunucusundan veri toplama için sınırlı giriş  1-Wire/ MicroLan örneğini.

… dizeleri Dönüşüm İki işlevleri. İlk “0” gibi … belirsiz karakterleri içeren dizeleri sürer. O sıfır ya da “ah” Is …. ve hiçbir belirsiz karakterlerle dizeleri dönüştürür. İkinci işlem tersine çevirir. Faydalı kullanıcıların kaydını anahtar dizeleri vermek, örneğin, gidiyoruz eğer. Eğitici aynı zamanda programcılar için genel kullanım olan bazı kavramları tanıtmaktadır.

Seviye 5 Öğreticiler:
TCP / IP ile başlarken size, LAN üzerinden veya internet üzerinden şeyleri getirilirken TCP/IP kullanma konusunda bir uzman olacağım önce ana bir çok şey var. Ancak sadece bir dosya getirmesini istediğiniz takdirde, o bazı HTML, jpg, ya da bir web sunucusunda bir dosyadaki bazı verileri ol ve her şeyi anlamıyorum bile o yaptığını, başkasının programına uyum sağlayabilir , sadece gelen WinHTTP’yi gerekebilir http://www.appcontrols.com/ ve onunla birlikte gelen küçük bir demo programı. O (Satın almadan önce deneyin) shareware olarak kullanılabilir. Bu BİRÇOK DELPHIS ve belki de Lazarus ile çalışır. Eğer, örneğin, getir ve mağaza için bir program yazmak için demo yeterli olacaktır bir IPCam gelen görüntüler. Bir “Sourcecode olmadan” kopya sadece yaklaşık 18 $ maliyeti. Bu sizin istiyor uymuyorsa, bir sonraki öğretici deneyin …
Yaşlı bir “TCP başlarken / IP” Eğer bir LAN üzerindeki makineler arasında iletişimde başarılı internet üzerinden dursun önce ana bir çok şey var. Tam kaynak kodu ile birlikte geliyor Bu eğitimde, bazı temel bakar. Yol boyunca, küçük bir istemci uygulaması oluşturur. Eylül 2011 sonunda, … belki zaten başlamak en iyisi, TCP/IP konularında benim en iyi öğretici olduğunu.
Internet ve ötesinde! Sen edebilirsiniz LAN veya internet üzerinden sayfalara erişmek uygulamalar yazmak! Bu eğitimde size TCP/IP dünyasına bir Entryway verir. Özellikle, nasıl http://bbc.co.uk, diyelim ki, bakabilirsiniz bir uygulama oluşturmak için size ve içinde bir TMemo bileşenine o sitenin HTML aktarmak senin uygulama. Zor bir parçası! Ne o ile yapmak … size kalmış. Bunu açılıyor birçok fırsat bkz güveniyorsun? . (Ayrıca bir sonraki öğretici bakınız
TCP/IP: “engelleme” konusunu bile önceki öğretici yardımı ile, programlama Eğer ICS ile uzak alabilmeniz için, ve TCP / IP, programlama becerisini ana başlamak gerekir bir şekilde engellenmeyen. Kendi TCP/IP şeyler gerçekten gerektiğini internet üzerinden asenkron iletişimi sağlamak için yapılacak. Bu eğitimde bu kavramları size yardım etmeye çalışır.
ICS demo minör adaptasyonu Bu eğitimde, biraz Francois PIETTE Internet Bileşen Suite ile sağlanan koleksiyonundan bir temel demo uyarlar. Nesne bileşenleri ve TCP/IP programlama anlamak başlayacak. Adaptasyon minör olabilir, ancak TCP/IP yeniyseniz, ben gerçekten bu öğretici bir kez daha girmek gerektiğini düşünüyorum.
… benim dirsek oturup ben tipik Eğitimi programının daha büyük bir program yazarken. Indirilebilir Sourcecode. Gelişme dizisini göstermektedir. Bazı dosya işleme ve grafik programlama göstermektedir.
Sıcaklık kaydedici … Sıcaklığı (ve nem) sensörlerden gelen kaydı ve grafik verileri. Kaynak kodu ile gelir. Eğitimi de (HW grubundan) Poseidon SNMP/XML LAN/internet “termometre” ile bağlantılı olarak yazılmıştır gibi bir web sunucusu getiriliyor XML kapsar, ancak diğer sensörlerden gelen okumak için revize edilebilir. (. Delphi 2, artı bir serbest üçüncü taraf bileşenleri, ICS Bu istemci/sunucu eseridir.)
RS-232 haberleşme (seri g/ç) … OBSOLETE: Orada  yukarıda bu satırlar boyunca daha iyi bir öğretici (“… Part One”) diğer beğenmezseniz … ama senin için ikincil bir kaynak olarak burada bu ayrılıyorum. Bir ev demlemek basit Hyperterminal Üzerine Bir başlangıç. Şimdiye kadar, sadece gönderebilirsiniz, ancak herhangi bir üçüncü taraf bileşenlerini gerektirmez. (Delphi 2)
, RS-232 veri kaydı cihazları için haberleşme (seri I / O) …OBSOLETE: var Daha iyi bir öğretici (“…Part Two”) Yukarıdaki bu satırlar boyunca diğer beğenmediğiniz … ama senin için ikincil bir kaynak olarak burada bu ayrılıyorum. İki veri toplama cihazları herhangi biri ile etkileşimde bulunmak üzere yapılandırılan bir basit HyperTerminal benzeri terminal programı (Anderson TM 128. /WeatherDuck). Diğer ortamlar için adapte edilebilir. Program bazı kusurları vardır, ama “çalışır”. Dirk Claessens dan sourcecode, bileşen TComPost ile, ücretsiz yazılımları kullanır. (Delphi 2)
Diferansiyel Termostat … “Oldukça“kaba”,” öğretici Ben sınırlı bir kitleye şüpheli … ama bazı yararlı olabilir olarak! Kaynak kodu ile gelir. Bkz  Sıcaklık LoggerYukarıda, bir web sunucusu XML getirmesi nasıl … bu kod daha iyidir. (HW grubundan) Poseidon SNMP/XML LAN/internet “termometre” ile bağlantılı olarak yazılan ancak diğer sensörlerden gelen okumak için revize edilebilir. / LAN Takılan cihazda bir çıkışı kapatmak için SNMP kullanır. (Delphi 2)

——-

Hakkında benim öğreticiler programlama bir MicroLan ™ üzerinde kullanıldığı gibi Dallas Semiconductor 1-Wire ™ cips, edilmiştir burada taşındı.. Ben de bakımını MicroLan tanıtmak ve donanım açıklamak sayfaları.

——-

Pascal …….

Eğer başkalarının çalışmalarına bağlantılar görmeye ilgileniyorsanız, imi bu sayfa geri almak ve ziyaret edebilirsiniz böylece (bağlantıları ile Sayfamı. Tabii ki, hiç kimse bilmek istiyordu hemen her şeyi Prof. içinde zaten web’de Salmi en üstün SSS …. bunların kullanılmadığı http://garbo.uwasa.fi/pc/ts.html vardı. Bunlar harika kaynaklar arayan değer !!! 1/2009 bunları bulabilirsiniz, ancak görünmüyor eğer Şimdi orada olmak. onları bulabilir misin? nerede olduklarını söyle? size, .zip tsfaqp50.zip getirme içindekiler SSS tablo için TSFAQP.IDX bakmak zorunda olması için kullanılır.

(Bu SSS hareket gibi görünüyor! Ftp://garbo.uwasa.fi/pc/ts/tsfaqp36.zip daha sonra Orada ftp://garbo.uwasa.fi/pc/link/tsfaqp.zip vardı ve. yine gizlenmesi? Google’dadır aramayı deneyin “timo salmi pascal faqs”. onların Joe Smith tarafından yazılmış değildi minnettarım!

Bir zamanlar, ben “? halletmek nasıl bilmiyorum” sormak zorunda Ve “öğrenmek için Zaman!” dedi Sana .zip arşivleri ile hiçbir sorun bugün umut?

Ne bilmek istiyorum (!) Benim sayfalarında cevap değilse, o zaman haber gruplarını ya forumlarını kullanabilirsiniz. Bir grubu bulmak için bir yoldur Google’ın Gruplar Servisi.

 

Pascal Öğreticiler:
Temel bilenler için Pascal Basic bilenler için benden … Bazı notlar ve çok Pascal yapmadıysanız kim.

O iş yapma Delphi programcıları için de .. kullanışlı … ayıklamaya yardımcı olun .. ve bunun için ihtiyaç önlemeye.

Diğer dillerde mevcuttur …

Sayfanın üst kısmında yer yeni çeviriler ek olarak, bu sayfa aşağıdaki gibi kullanılabilir ….
Temmuz 2016 yılında durdu bu sayfa, bir Macar mevcut tarafından çevrilmiş, Zsolt Boros
O Haziran 2015 durdu bu sayfa, bir Sırpça mevcut Miko Zabusek tarafından çevrilmiş.
O Sept 2012 dikilirken Bu sayfa, Sırp-Hırvatça, en insanlar tarafından çevrilen Web Geeks

Editoryal Felsefesi

İyi içerik için daha gösterişli bir görünüm için daha fazla endişe ile ‘fantezi’ web sitelerini sevmediğim. güzel bir resim için, ben bir sanat galerisine gidebilirsiniz. Tabii ki, içerik İLE çekici bir site bu güzel yüzü indirme süresini mal olmaz sürece … övgü hak ediyor. Her durumda….

Bunu KULLANIMI için kolaylaştıran bir formatta bu malzemeyi sunmaya çalışıyorum. Orada o iki yönü vardır: o kadar bölünmüş şekli ve yolu yayınlanır.

O kadar bölünmüş şekli …

Ben ‘bite-boyutlu’ parçalar halinde bölmek ve temel ve genel öneme sahip olan parçalar belirtmek için çalıştı ve aynı zamanda karmaşık olabilir, ya da daha temel sorunların anlaşılmasını gerektirir başına daha spesifik konuları ele hangi gelmiş. Başka bir deyişle, nasıl çalıştığı hakkında endişe önce yürümeyi göstermek deneyin. ‘Seviye 1’ öğreticiler bilgiler verilmekte. Eğer hiçbir deneyiminiz varsa, birinci seviye öğreticiler ile başlar. Eğer daha ileri düzeyde atlamak karar ve işler açık değilse, kavramların ifade yoluma öğrenmek için yalnızca seviye bir konu yağsız bir fikir olabilir. Aşağıda, aynı zamanda Delphi ve Pascal arasındaki ‘fark’ bakınız.

Yolu Yayınlandıkça …

Bu eğitici arşiv internet sabaha doğru bir yol uzanıyor. Şimdi, çoğumuz HTML yeteneğine işlemcisine sahip ve yeni öğreticiler eskilere göre HTML kodu kullandıkları saptanmıştır. Bu bir sorun mu? Bir tarayıcıdan sayfaları kurtarabilecek ve off-line, daha sonra sabit diskten tarayıcıya onları yeniden yükleyin. OpenOffice (www.openoffice.org gelen Windows ve Linux için mükemmel, SERBEST, ofis paketi) onun adım HTML alır. WordPerfect ile, kopya yeni bir WordPerfect belgesi başlatmak panoya tümünü seç, .htm dosyasını yükleyebilirsiniz, ardından metin, çoğunlukla sağlam ve HTML temizlenmiş yapıştırın.

Sen zorlanmadan on-line öğreticiler okumak mümkün olmalıdır. Ancak, AYRICA kolay kendi amaçları için düzenleme dahil olmak üzere, kapalı hat kullanımı için onları yakalamak için bulmalıdır. Aşağıdaki çalışması gerekir. Sana çatışmalar riski olmadan benim dosya korumak böylece öğreticiler için bir klasör oluşturun öneririm:

Eğer off-line kopyalarından çalışıyorsanız güncellemeler olduğunda, sen revizyonları giyemeyecek unutmayın.

On-line, yakalamak istediğiniz öğretici görüntülemek için tarayıcı kullanın.

sizin diske web sayfasını kaydetmek için Kaydet … | tarayıcının Dosya kullanın. Bu noktada belki de kaydederek, oturumu kapatın, ya da diğer sayfaları ziyaret edebilirsiniz.

Eğer çıkışım sonra, sadece tarayıcınızın Dosya kullanır! malzemeyi görüntülemek için komut yükleyin. Eğer dosyaları düzenlemek istiyorsanız, her zamanki wordprocessor kullanmayı deneyin. Bu gerçekleşmediği takdirde, Not Defteri’ni başlatın (veya Wordpad veya istediğiniz herhangi bir şey, ama o zaman kendi konum <g>). Eğer kaydettiğiniz dosyayı yükleyin. Kelimeli sarmak çevirin üzerinde. (Not Defteri: | Kelime-wrap Edit.)

html üstbilgi ve altbilgi kapalı Snip. öğretici bağlı .txt veya .doc için uzantısını değiştirerek, belgeyi tekrar kaydedin, az ya da çok bir HTML kodu metin bünyesinde olacak. şansla, sizin wordprocessor bu başa çıkacak. OpenOffice bir deneyin değilse ver! Aksi takdirde küresel aramayı kullanmak ve oldukça hızlı bir şekilde etiketlerin çoğu kaldırmak yerine edebilirsiniz.

________

Bu Textpad için bir fiş için yer olarak görünüyor. Bu … Bir “wordprocessor” olduğunu bütün olmak değil … ama metin dosyaları ile çok iş yaparsanız, yakında aşk gelecek özelliklere sahip YAPAR, Notepad çok daha fazlasıdır. Özellikle programlama veya HTML kodlama. Benim web sayfalarının tamamı onunla oluşturulur, ve yaptığım diğer metin çalışmalarının çok da onunla yapılır. Bu bir yazım denetimi vardır. Bu sözdizimi vurgulama vardır. Ben (eski iş için, Ami Pro ve yeni iş için OpenOffice Writer) benim işlemcisine çevirmek Ben üretmek istediğinizde sadece letter biçimlendirme ve yazı tipi seçenekleri yoğun TextPad desteklenmez. Ancak, birçok şeyler için kullanmak için bir sevinç yapmak çok, çok, çok düzgün dokunuşların var. Özellikle onların “otomatik metin” yanıtını ve belgelerin farklı sınıfları görüntüleme şeklini kullanıcı yapılandırabilirsiniz gerçeği gibi. İşte onların sitesine bir bağlantıdır. Shareware: Ücretsiz olarak deneyebilirsiniz ve devamı için kayıt pahalı değil.

________

Dosya adları: denedim organize edilecek: İsimler Pascal/Delphi Öğreticisi için Pt veya Dt başlatın. Sonraki bir rakam seviyesi için, o zaman ben, birbiri ardına örn Dt1a, Dt1b, Dt1c harfleri kullandım olduğunu. Mektup Ben bu konuyu etrafında var sadece gösteriyor … çok anlamlı değil! DST dosyaları Dallas MicroLan ilgili olanlar bazılarıdır.

Materyal telif hakkı unutmayınız. (TK Boyd 2006 ve sonrası) Yukarıdaki prosedürler … ayrıca Fakat sadece malzemenin uygun kişisel kullanım için önerilmektedir.

URL’yi alıntı vb bilgisayar kursları, bu bilgileri ancak kaynak kredi, kullanmak için çekinmeyin, mutluluk duyacağız. Eğer sadece diğer web sayfalarına sayfaları kopyalarsanız okuyucuların bir kötülük yapar: Kopyalarınız akım kalmayacak. Çok daha iyi bu sayfalara bağlantı ve ardından okuyucuların kadar güncel sürümlerini görür. Bakım-olanlar var- teşekkür için ben gönderdiniz fazla bilgi içeren sayfa ben ne ölçüde telif feragat üzerinde ve dilek olanlar için öneri tutuklu için malzeme kullanarak en az bir hapis vardır (CD, vb bu materyali koymak eğitimi. Ben durumlar bir internet bağlantısı mümkün olmadığı durumlarda var olduğunu anlıyorsunuz!)


Delphi ve Pascal … ve Kylix veya Lazarus vaadi arasındaki fark ….

Delphi Pascal dayanmaktadır. Bu Borland de o zamanlar harika insanlardan geliştirmeleri bir sürü .. Pascal kullanarak, Windows için program yazmaya içindir. Bir zamanlar, benim tavsiyem “sen programlama için çok yeni olup olmadığını Windows olmayan bir Pascal ile başlarsak, daha hızlı ilerleme olabilir” idi.

Windows, Linux ve MacOS bir GUI kullandığından GUI ortamı önemlidir çünkü Ancak, ve, ve sigara GUI programlama bugün, bence, farklı bir perspektiften yapılır, seni gitmek demek olarak başlar … hayır, söyleyebilirim. Delphi veya Lazarus ile başlayın, olsa bazı açılardan, bu daha karmaşık bir düzeyde başlamak zorunda anlamına gelir.

Olmayan bir GUI Pascal denemek istiyorsanız, etrafında serbest olanlar vardı. Birinin Detaylar oldu Boş Pascal öğreticiler, ancak kullanıma kalırsa bilmiyorum.

Delphi burada Derslikler, size Delphi programlama için gereken tüm bulmalıdır. Ancak, düşük düzeyde bazı bakarak, programlamaya yeni iseniz, Windows dışındaki herhangi bir şey için programlamak niyetinde asla bile Pascal öğreticiler Delphi çalışmaları için önemli fikirleri kavramak için yardımcı olabilir.

(Bu not, May 2007 eklendi 2015 revize) Kylix Borland asla onunla “oynanan” 2007 öncesi yıllar çıkardı bir ürün, ama bence bir “Linux için Delphi” oldu. Ne yazık ki, hem bildiğim kadarıyla, Kylix öldü. Ne mutlu bize ki, biz Kylix amaçlı olarak istediği doldurur Lazarus var.