Devinen Gautama Buddha

The source-page: http://webspace.ship.edu/cgboer/buddhapers.html

566 bc – 486 bc

Dr. C. George Boeree

Biyografi

Şimdi Shakyas adlı bir klan tarafından yönetiliyordu güney Nepal ne de küçük bir ülke vardı. Bu ailesinin başı olan ve bu ülkenin kralı Shuddodana Gautama seçildi.

Eşi Mahamaya, onu ilk doğan bekliyordum. Lumbini küçük kasaba olarak, o bir oğlan doğurdu gizlilik için ağaçların yakındaki bir koruluğa ona yardımcı cariyelerine istedi. Ona Ne yazık ki “onun hedeflerini. Ulaşmıştır diye”, Mahamaya sadece yedi gün doğumdan sonra öldü demektir Siddhartha, adını verdi. Bu Siddhartha annesinin tür kardeşi Mahaprajapati tarafından büyütüldü sonra.

Onu evlenmek sağlamaları için zaman geldiğinde Yashodhara elini kazandı ve hem 16 yaşındayken evlendiler.

Siddhartha onların üç saraylarından birinde ya da bu tutuldu ve sıradan halk oldukça sıradan düşünebilirsiniz ne kadar yaşandığı engellenmiştir. O spiritüel uygulamalarla kendilerini adamış olan kim, yaşlı hastalıklı, ölü ya da kimseyi görmek izin verilmemiştir. Siddhartha saray duvarlarının ötesinde dünya hakkında huzursuz ve meraklı artan büyüdü ve nihayet onun halkını ve onun toprakları görmeyi izin talep etti.

Kral dikkatle Siddhartha o dini yaşama ona yol açacak korkulan o acı tür görmek gerektiğini düzenlenmiş. Ama kaçınılmaz olarak o yaşlı insanları, hasta insanlar ve hatta ölüm gördüm. O arkadaşı ve bey Chandaka bütün bu şeylerin anlamı sordu ve Chandaka Siddhartha başından bilinen ki basit gerçeklere ilettiğini: hepimiz hasta, yaşlı olsun, ve sonunda ölür That.

Siddhartha aynı zamanda bir münzevi, etten tüm zevklerini terk etmişti bir rahibi görünce. Keşişler yüzünde huzurlu bir görünüm gelip uzun süre Siddhartha ile kalmak istiyorum. Daha sonra o zaman hakkında bu söyleyebilirim:

Cahil insanlar eski birisini gördüklerinde, onlar da bir gün yaşlı olacak olsa bile, tiksinti ve dehşete düşmektedir. Kendi kendime düşündüm: Ben cahil insanlar gibi olmak istemiyorum. Bundan sonra, artık gençlerle zamanki zehirlenme hissedemedim. Cahil insanlar hasta birisini gördüklerinde, onlar da bir gün hasta olacak olsa bile, tiksinti ve dehşete düşmektedir. Kendi kendime düşündüm: Ben cahil insanlar gibi olmak istemiyorum. Bundan sonra, artık sağlık ile olağan zehirlenme hissedemedim.

Cahil insanlar öldüğünü gördüklerinde, onlar da bir gün ölecek olsa bile, tiksinti ve dehşete düşmektedir. Kendi kendime düşündüm: Ben cahil insanlar gibi olmak istemiyorum. Bundan sonra, artık yaşamla zamanki zehirlenme hissedemedim.

29 yaşına geldiğinde, Siddhartha o olmuştu olarak o mutlu bir yaşam olamayacağını anladım. O bir acıyı aşmak nasıl keşfetmek için her şeyden çok istiyordu. Onun uyku eşi ve yeni doğan oğlu Rahula veda öpüşme sonra sarayın dışına ve kuzey Hindistan ormanların içine kaçtı.

Daha sonra beş zahitleri bir grup tarafından uygulanan sadelik ve kendini mortifications uygulamaya başladı. Altı yıl boyunca, o uygulanmaktadır. Onun uygulama samimiyet ve yoğunluğu çok önce, beş çileciler Siddhartha’nın takipçileri oldu hayret verici bu yüzden. Ama soruların cevapları gelecek değildi. O yakın ölüm bir devlet yaşına kadar, yiyecek ve su reddederek çabalarını katladı.

Altı yıl boyunca, o bir bel bez başka bir şey giyen sadece yağmur içme suyu, zeminde bulunan yalnızca ne yeme, münzevi bir hayat uygulanmaktadır. O arıyordu cevapları ona gelmek olmaz, o da zor çalıştı. Ama Siddhartha Bu aşırı uygulamalar aslında lüks hayatın uç ve kendini nefsini yaşam arasındaki bazı orta yol bulmak için daha iyi olabileceğini, hiçbir yerde onu lider olduğunu fark etti.

Bodh Gaya ilçesinin dışında, Siddhartha o sürece gelmek acı sorununa cevaplar alacağını olarak belirli incir ağacının altında oturup karar verdi. O gerçeği kendini açılması, daha sonra Dikkatlilik meditasyon, tüm dikkat dağıtıcı fikrini temizlemek için ilk derin konsantrasyon, günlerce orada oturdu. Mayıs ayının dolunay günü, sabah yıldızının yükselen, Siddhartha nihayet acı sorunun cevabını anladı ve anlamı Buda oldu “diye uyanık kim olduğunu.”

Benares yakınındaki Sarnath geyik parkında, Bodh Gaya yaklaşık yüz mil, o “Hareket öğretim tekerleği ayarı” denir ilk vaazını, vaaz Bu kitapta Dört Yüce Gerçek ve Eightfold açıkladı yolu. Magadha Kralı, Buda’nın sözlerini duyan yağışlı sezonunda ona kullanılmak üzere bir manastıra verilmiş olan. Bu ve diğer cömert bağışları yıllar boyunca boyunca çalışmaya devam ediyor seçenlerin topluluğa izin, daha pek çok insanı Buda’nın öğretilerini duymak için bir fırsat verdi.

Teyzesi ve eşi girmesine müsaade istedi Sangha başlangıçta yalnızca erkeklerden oluşan nedeninin veya manastır cemaatinin,. Zamanın kültür önemi çok erkekler altında kadınları sırada yer alırken, ilk başta topluma girmeye kadınları izin zayıflatmak ki gibiydi. Ama Buda merhamet gösterir ve halası ve eşi ilk Budist rahibeler oldu.

Buda dünyada bir kişinin durumu ne veya bunların arka plan varlık ya da milliyet ne olabileceğini önemi yoktu söyledi. Tüm aydınlanma yeteneğine vardı ve tüm Sangha’nın içine hoş geldiniz. İlk rütbesi Budist rahip, Upali, berber olmuştu, yine kendisinin daha önce kendilerinden daha yeminini almıştı çünkü sadece, krallar olmuştu rahipler daha yüksek sırada yer aldı!

Buda öğretirdi 35. He yaşındayken yaptığı aydınlanma elde etmişti Dharma başka 45 yıldır kuzeydoğusunda Hindistan boyunca (yön). Buda 80 yaşında iken, o şımarık yemek yedik ve çok hasta oldu. O sala ağaçları Grove altında derin bir meditasyona girdi ve öldü. Son sözleri şunlardı …

Impermanent tüm yaratılmış şeylerdir; 
Bilinciyle üzerine çalışıyoruz.

Yakında Buda’nın ölümünden sonra, beş yüz rahipler Kashyapa öncülüğünde, Rajagrha ilk mecliste bir araya geldi. Upali manastır kodunu (okunduğu Vinaya o hatırladı gibi). Ananda, Buda’nın kuzeni arkadaşı ve sevdiği havarisi – ve olağanüstü bellek adam! – okunduğu Buda’nın dersleri (Sutraları). Rahipler ayrıntıları tartışılan ve son sürümlerinde oy kullandı. Bunlar daha sonra Hint ovalarının birçok dile tercüme edilecek, diğer rahipler tarafından hafızaya işlendi. Budizm 200 yıldır sözlü gelenek kaldığı unutulmamalıdır.

Önümüzdeki birkaç yüzyıl içinde, Budizm’in orijinal birlik parçalanmaya başladı. En önemli bölünmüş 100 yıl sonra ilk Vaishali düzenlenen ikinci konsey, sonra meydana geldi. Daha liberal grubu ve gelenekçiler arasındaki tartışmalar sonrasında liberal grup sol ve kendilerini Mahasangha etiketli – “büyük Sangha.” Sonunda ortaya çıkaracak Mahayana kuzey Asya’nın gelenek. Gelenekçiler olarak bilinen olacak Theravada “yaşlıların yolu” veya Sri Lanka gelenek ve güneydoğu Asya’nın en olun.

Teori

Buddhism ampirik felsefesi. Buda onun sonuçlarından herhangi felsefenin gerçeği yargıç gerektiği çok açıktı. Kalama Sutra yılında bu özellikle açık hale getirir:

Eğer … belirsiz olması, şüphe etmesi … doğru olduğunu. Tekrarlanan işitme tarafından satın nelerin üzerine gitmeyin; ne de gelenek üzerine; veya Söylentinin üzerine; ne de bir kutsal içinde ne üzerine; veya surmise üzerine; veya bir belit üzerine; veya ferah akıl üzerine; ne de üzerinde düşündü olan bir anlayışa doğru bir önyargı üzerine; ne de başka üzerine yeteneğini görünüşteki ediyor; ne de göz önüne alınması üzerine, ‘keşiş bizim öğretmenimiz ….’

Ne düşünüyorsun…? Hırs onun iyiliği veya zarar için bir erkekte görünür? Nefret onun iyiliği veya zarar için bir erkekte görünür? Kuruntu onun iyiliği veya zarar için bir erkekte görünür? … açgözlülük, nefret ve sanrı ve varlık boğulmuş verilen ve açgözlülük, nefret ve sanrı tarafından zihinsel mağlup olan, bu adam, can alır çalıyor zina ve yalan söyler ; o da aynı şekilde yapmak da başka sorar. Bu onun zarar için uzun ve kötü olacak mı?”…

… Eğer kendinizi bile bile: ‘Bunlar kötüdür; bunlar azarı hak eden vardır; bunlar bilge tarafından kınanmış olan; üstlenilen ve gözlemlenen, bu şeyler onları terk ‘, zarar ve kötü yol açar.

Budizm de teolojik hususlar ile bağları kopuk bir felsefedir. Buda aslında, sonsuzluğu ve öbür ilişkin sorulara cevap vermedi. Yine Kalama Sutra, o onun felsefesi öbür hakkında inançları ne olursa olsun nasıl yardımcı notlar:

Bir nefret içermeyen zihin, bir kötü niyet içermeyen zihin, bir yozlaştırmadan zihin ve arıtılmış aklı olduğunu müridi …, kim tarafından biridir dört solaces burada ve şimdi bulunurlar.

Bir bundan sonra orada ve bir meyve, sonuç iyi veya kötü yapılan işler vardır varsayalım. Sonra ölümden sonra bedenin ermesinde, ben mutluluk devletin girmiş göksel dünyada, içinde doğacak olması mümkündür. Bu ilk teselli olduğunu …

Hiçbir bundan sonra orada ve iyi ya da kötü yapılan işler hiçbir meyve, hiçbir sonuç yoktur varsayalım. Oysa bu dünya, burada ve şimdi, ücretsiz kin den, serbest garez, salim ve mutlu dan, kendimi tutmak. Bu ikinci teselli olduğunu …

Kötü sonuçlar kötü niyetlidir isabet varsayalım. Ben, ancak, hiç kimseye kötülük yapma düşünüyorum. Sonra, ne kadar hasta sonuçlar hiçbir kötülük işini görür bana etkileyebilir? Bu üçüncü teselli olduğunu …

Kötü sonuçlar kötü niyetlidir zuhur yok varsayalım. Sonra her durumda kendimi arıtılmış görüyoruz. Bu dördüncü teselli olduğunu …

Zihin Yapısı

Budistler beş oluşan olarak kişiyi tanımlayan skandhas (“agrega”):

1.   Gövde (rupa) duyu organları dahil olmak üzere.

2.   Sensations ve duygular (vedana), duyu organları ve nesneler arasındaki temasın dışarı çıkıyor.

3.   Algıları ve fikirler (samjña), şeyler ve fikirleri tanımak yeteneğimizi özellikle tezahür.

4.   Zihinsel eylemler (samskara), özellikle güç ve dikkat edecektir.

5.   Temel bilinç (Vijnana)

Son dört denir Turan ruhunun anlamı, isim. Namarupa (isim-formu) bu nedenle ruh veya özü olmadan, yine anatman olduğu zihinsel ve fiziksel kişi, için Budist terimdir.

Budizm de altı “alanlar” (arasında ayıran Ayatana, işitme koklayarak, dokunarak ve zihin, hem de bu altı duyuların nesneleri görme: Beş skandhas için).

Mahayana Budizm ekler alaya-Vijnana skandhas için, “depo” bilinç. Bu kolektif bilinçdışı Jung’un fikrine benzer. Depolandığı Ne denir vardır bijas belirli bir şekilde dünyayı algılamaya ve yaşamsal tarihten sonuçlanması doğuştan eğilimler veya tohumlar,. Bunlar birleşerek manas veya sıradan varlığıdır ilüzyonu oluşturmak üzere ego. Bu ego quieting ve olmakla daha az bencil, zihniniz “boşluk” (anlar Sunyata her şeyi). Sonra barış var.


Dört Yüce Gerçek

Dört Yüce Gerçek terapötik kökleri ile herhangi bir teorinin temelleri gibi ses:

1. Hayat acı çekiyor. Hayat acı en azından tam olduğunu ve kolayca acı hayatın kaçınılmaz bir yönü olduğunu tartışılabilir. Ben duyuları varsa, ben acıyı hissedebiliyorum; Duygularım var, ben sıkıntı hissedebilir; Aşk için bir kapasiteye sahip, ben keder için kapasitesine sahip olacak. Hayat böyle.

Duhkha, acılar için Sanskritçe kelime, aynı zamanda stres, acı ve kusur olarak çevrilmiştir. Buda iyileştirilmesi için bir temel olarak acıyı anlamak istedi.

Acıyı anlamak için bir anahtar anlayış anitya canlıların, sevdiklerimize ve kendimize dahil tüm şeyler, geçicidir anlamına gelir. Ölümlü olmak ve bunun farkında olma Bizim tuhaf pozisyon, anlamlı anksiyete önemli bir kaynak olduğunu, ancak hayatlarımızı kılan da, ve seçimler yaptığımız. Orada sadece o kadar çok sadece Zaman önem kazanmaktadır. Doğru olanı yapmak ve çalışmak için bir sonsuzluk yokken birileri sadece anlam var seven.

Diğer bir önemli kavramdır anatman bile – – hayır “ruh” ya da sonsuz bir madde var her şeyi, yani. Hiçbir madde ile, hiçbir şey tek başına duruyor ve kimse ayrı bir varlığa sahiptir. Hepimiz ama evren ile değil, sadece insan dünya ile, birbirine bağlanır.

2. Acı eki kaynaklanmaktadır. Biz tecrübe acı en azından çok kendimize çıkan söylenebilir, bizim arzu dışarı zevk, mutluluk yapmak ve sonsuza son sevgi ve ağrı, sıkıntı ve keder tamamen hayattan yok etmek için için.

Bundan dolayı, bütün zevk, mutluluk ve sevgi önlemek için değildir. Ne de vardır hepimiz acı sadece kendimizden gelir inanmak. Buda dediği gibi O, yine kendimizi ateş, bir okla kez sadece gerekli değildir vuruldu ediliyor.

Eklenti kelimesinin biri çevirisidir Trishna da susuzluk, arzu, şehvet, arzu, ya yapışan olarak tercüme edilebilir. Biz her şeyi, kusurlu süreksiz ve asılsız olduğunu fark etmekte başarısız ettiğimizde, çok gerçekten, mükemmel kalıcı ve tatmin edici olduğunu sanrı onlara sarılmak ve onlara tutunarak, biz de kalıcı, mükemmel olacağını ve önemli.

“Özde” ya da önceden takdir yapısı, bizim “hiçlik” Bizim eksikliği katılığı istemek götürür. Biz, diyebilirsiniz, onlar kayalar olsaydı whirlwinds vardır. Biz onlar değişmez talep ederek şeylerin içine sevdiklerimizi çevirmek deneyin “ağırlığına” belli bir sağlayacaklar umuduyla şeylere tutunmaya, yoksa bir heykel hayata değil mükemmel ortaklar bunları değiştirmeye çalışan sonsuza kadar yaşamak olsa, bize vermek sevmez. Biz masallarımızda kaygı kaynaklı inancıyla olsun, veya bize ait klonlar içine çocuklarımızı ve torunlarını yaparak veya tarih kitaplarına veya talk show üzerine alarak, ölümsüz olmak için deneyin. Değişim çok korkutucu çünkü biz bile mutsuz hayatlarına sarılmak.

Ekin diğer bir açısı, dvesha kaçınma veya kin anlamına gelir. Buda için, kin üzerine yapışan her bit kadar bir ek oldu. Sadece onlara daha bize zarar vermek güç veriyorsunuz bize ağrı kalıcılığı ve maddeyi neden böyle şeyler vererek. Biz değil bize zarar hangi korkusuyla kadar rüzgar, ama bizim korkular kendileri.

Bu yüzyılda gördüğüm en korkutucu şeyler kitle hareketleri vardır – ve üzerinde Naziler, Kızıl Muhafız, Ku Klux Klan, terörist gruplar, vb. Belki benim türlerinden diğerlerini katılarak rüzgarın biraz puf, olmam durumunda düşünce o gibi görünüyor, ben bir kasırga bir parçası olabilir! Bunların ötesinde tüm küçük hareketler – politik olanlar, devrimci olanlar, dini olanlar, din karşıtı olanlar, bir stil veya üslup başka bir şey içeren olanlar. Ve kin onları bir arada tutan şey.

Ek bir üçüncü yönü, bir avidya cehaleti anlamına. Bir düzeyde, bu Dört Yüce Gerçek cehalet ifade eder – böylece kusurun doğruyu ve anlamak değil. Daha derin bir düzeyde, aynı zamanda, “görmüyorum” doğrudan gerçekliği yaşamıyorsanız yani, onun yerine bunu kişisel yorumunu gördükten demektir. Bundan da fazlası, gerçekliğin kendisinden daha gerçek olarak gerçekliği yorumunu almak!

Bazı vecizelerinde Buda ekin bir daha yönü ekler anksiyete. Korku, nefret gibi bize zarar çok şeyler bizi bağlıyor.

3. Acı söndürülebilir. En azından yaşamın kaçınılmaz acı eklediğiniz acı söndürülebilir. Hatta daha mütevazı iddialarımızda olmak istiyorsanız Veya, acı, en azından azaltılabilir.

Uygulama yıllardır, bazı keşişler bile basit ve doğrudan bir fiziksel acıyı aşmak mümkün. Ben sıradan hayatımızda bize sıradan halk uygulama bir uç noktaya kadar bu onlarca yıl adıyorum seçeneğine sahip olduğunu, ancak, sanmıyorum. Çoğumuz için, terapi özellikle azalan bir konudur zihinsel acı ziyade tüm acıyı ortadan kaldırarak.

Nirvana (İsterseniz, ya da olmayan varlık) bütün yapışan ve bu nedenle tüm acı, ortadan kalkmıştır burada olma durumu için geleneksel adıdır. Genellikle bir mumu söndürme gibi biz kendini ortadan düşüncesiyle “dışarı üfleme” olarak çevrilmiştir. Diğer bir yorum nirvana bizi yutmak için tehdit eden yangını üfleme, hatta ateşler yanan tutar oksijeni götürüp olmasıdır. Tutunmuş “üfleme” ile, nefret ve cehalet, biz gereksiz acı “patlama” ya. Belki nirvana için daha da yararlı bir çeviri özgürlüktür!

4. Ve acıyı söndürmek için bir yol yoktur. Bu, tüm terapistler buna inanıyoruz – kişinin her biri kendince. Buda Sekizli Yol denir.


Sekizli Yol

Sekizli Yol kimseye uygulanacak, böylece genel bir terapi programı eşdeğerdir ancak. Yolun ilk iki segmenti olarak anılacaktır olan Prajna anlamına bilgelik:

Sağ görünüm – yapışan, nefret ve cehalet içinde kurulan olarak Dört Yüce Gerçek, kusurlu süreksiz ve cisimsiz ve bizim kendi açtığı acı olarak her şeyin özellikle doğasını anlamak.

Sağ aspirasyon – eki, hatefulness ve cehaletten kurtulmak ise gerçek arzusunu, kendini adama sahip. Dertli iyileştirme isteyen ilk adımı görünüşe 2500 yaşındadır sürer yalnızca gelişme geldiğini fikir.

Terapi şey ne terapist ne de müşteri uzanarak alır – kelime oyununu bağışlayın eğer. Terapist kendi acı ve köklerinin gerçeğin farkına müşteri yardım etmede iddialı bir rol almalıdır. Aynı şekilde, müşteri iyileştirilmesi yönünde çalışan bir iddialı bir rol almalıdır – bu onlar önlemek için onca emek ve özellikle de süreç içinde kendilerini “kaybetmek” olacaktır korku bakacak oldum korkular karşı karşıya anlamına gelse bile.

Yolun önümüzdeki üç segment şeklinde daha detaylı rehberlik ahlakı denilen sila:

Sağ konuşma – genellikle, yalan, dedikodu ve yaralayıcı konuşma kaçınmayı içermektedir. Konuşma bizim cehalet genellikle tezahür yapılan ve biz başkalarına zarar ettiği en yaygın yoludur. Modern psikologlar biri her şeyden kendine yalan söyleme gerektiğini vurgulamaktadır. Ama Budizm başkalarına sadık olmanın pratik ve bir tarafından giderek zor kendine yanlış olduğu bulacağını ekler.

Sağ eylem – Böyle, öldürme çalmak ve sorumsuz cinsel olarak başkalarına zarar eylemlerden kaçınma, kendini davranıyor. Geleneksel olarak, Budistler beş ahlakı, söz …

  • başkalarına zarar kaçının;
  • senin değil ne almaktan kaçının;
  • zararlı konuşma kaçının;
  • sorumsuz seks kaçının;
  • uyuşturucu ve alkol kullanmayın.

Ciddi bir Budist süre beş yıla edilebilir:

  • Basit bir yemek öğleden önce günde:
  • Anlamsız eğlence kaçının:
  • Kendi kendine süsleme kaçının:
  • Basit bir yatak ve koltuk kullanın:
  • para kullanımından kaçının.

Manastır topluluklarda yaşayan keşişler ve rahibeler 100 birden fazla kuralı ekleyin!

Sağ geçim – dürüst olmayan yaralayıcı şekilde kişinin yaşam yapma. İşte bugün toplumumuzda çok konuşmuyoruz biri. Bir kaç acı sık sık katılmak açgözlü, cut-boğaz, dürüst olmayan kariyer çıkıyor acaba sadece edebilirsiniz hiçbir şekilde bu hepimizin rahipler olmalıdır anlamı: dürüst, merhametli, çalışkan olarak yapabileceği iyi bir düşünün iş adamı, avukat veya politikacı!

Bu Budizm ile ilişkili bir dönem tanıtmak için iyi bir yerdir karma. Temel olarak, karma iyi-kötü amelleri ve bunların getirdiği sonuçları ifade eder. Budizm’in bazı şubeleri olarak, karma reenkarnasyon tür ne olacağını ilgisi var. Ama diğer dalları daha basit negatif (veya pozitif) kişinin eylemleri kişinin bütünlüğü üzerindeki etkileri olarak görüyoruz. Bencil eylemlerin etkileri başkaları üzerindeki ötesinde, örneğin, her bencil hareket “ruhunuzu koyulaşır” ve çok zor bulmak için mutluluk yapar. Öte yandan, iyilik her hareket, çingeneler söylediği gibi, “size geri üzerinde üç kez geliyor.” Basitçe söylemek gerekirse, erdem kendi başına ödül ve yardımcısı kendi cehennemdir.

Yolun son üç segment olanlar Budizm ünlüdür, ve endişe samadhiye veya meditasyon. Basit talimatlar için benim sayfasına gitmek meditasyon.

Sağ çaba – Aklını kontrol ve bunların içerikleri alarak. Basit, doğrudan uygulama bu iyi ruh alışkanlıkları gelişmekte gerekenlere: kötü düşünce ve dürtüleri ortaya çıkarsa, zaman terk edilmelidir. Bu, ek olmadan düşünce izlerken o (inkar ya da bastırma!) Ne için onu tanımak ve dağıtmak izin vererek yapılır. İyi düşünce ve dürtüler, diğer taraftan beslenen ve yasalaşması gerekmektedir. Çilekeşlik söylediği gibi, erdem bir alışkanlık haline getirin.

Sağ farkındalık – farkındalık düşünce ve algıları, ek olmadan bu olaylara “çıplak dikkat” kabulünü içeren meditasyon bir tür anlamına gelir. Bu farkındalık aynı zamanda günlük hayata uzatılır. Hayatın yolumuzu sleepwalk daha dolu, hayatın zengin farkındalık ve bizim eğilime deterent yakalanma yolu haline gelir.

örneğin, alkol ya da uyuşturucu – Budizmi’nde ahlakın en önemli bir bilinç küçültülmesi veya değiştiren maddelerin kaçınmasıdır. Tam olarak farkında daha az yapar şey derin cehalet içine iyileştirme ters yönde size gönderdiği olmasıdır.

Ama bilinç azaltmak ilaçların yanı sıra başka şeyler de vardır. Bazı insanlar yiyecek veya cinsellik kaybolan tarafından hayat kaçınmaya çalışın. Diğerleri çalışmaları akılsız rutin veya rijit, kendi yarattığı ritüeller içine kaybolur. Diğerleri hala televizyon ve diğer eğlence kendilerini boğmak.

Böylece hızlı arabalar, abartılı giysiler ve – Biz de maddi şeylerde farkındalık boğulabilir. Alışveriş kendisi hayatı kaçınmanın bir yolu haline gelmiştir. En kötüsü eğlence ile önemlilik harmanlanmaktadir. Keşişler ve rahibeler anlamsız sapmalar ve lüks eşyalarını önlemek ederken onlar etkili formları sanki biz reklam, infomercials ve tüm alışveriş ağları ile kendimizi çevreleyen “ağrı kontrolünde!”

Sağ konsantrasyon – yaşamın eksiklik, geçicilik ve insubstantiality kabul edebilir, böylece ekleri, uzaklaşma ve cehalet bizim doğalarını boşaltmak için şekilde meditasyon. Bu genellikle Budist meditasyon en yüksek biçimi olarak düşünülür ve bunun tam uygulama hemen hemen yolunda belirgin ilerlemiştir rahipler ve rahibeler sınırlıdır.

Fakat daha önceki yolları daha sonra yolları için bir temel sağlamak gibi, daha sonra olanları genellikle öncekileri destekler. Örneğin, “sakin uyan” (bir derece shamatha), konsantrasyon sürümü, farkındalık geliştirmek için önemlidir ve tüm başlangıç meditators öğretilir. Bu nefes ya da insanların çoğu duymuş mantraların ilahi sayılması olduğunu. Zihnin sessizleşmesi, aslında, düşüncelilikten, çaba, tüm ahlaki uygulamaya önemlidir ve hatta görünümü ve aspirasyon sürdürülmesi. Bir kez daha, sekiz katlı yolun geri kalan uzun vadeli bir gelişme için gerekli olsa – Ben meditasyon bu basit formu başlamak için acı olanlar için en iyi yer olduğuna inanıyoruz.

Çoğu terapist biliyorum: Anksiyete psikolojik problemlere en yaygın tezahürüdür. O kaygı değil ve çıktığında da her çözümlenmemiş öfke. bu öfke değil zaman, bunun kaide üzüntü var. Bunların hepsi üç basit meditasyon tarafından yönetilebilir bir düzeye tamam olarak tonda edilebilir. Meditasyon bunları ortadan kaldırmaz – o bilgelik ve ahlak ve tüm programı gerektirir – ama Maruz kalana vb bilgelik, ahlak, kazanmak için bir şans verecek!


BODHİSATTVA

A BODHİSATTVA doğum, ölüm ve yeniden doğum döngüsünü terk etmek değil, kalmayı seçmiş aydınlanmış varlıklardır samsara yanlarında nirvana hayatın her getirebilir kadar (bu varlığı). Azizlerin Budist sürümü olarak düşünün. Kuzey Budizm, onlar hepimizin BODHİSATTVA olmaya gayret gerektiğine inanıyoruz.

Nasıl sıradan varlıklardan bir bodhisattva söyleyebilir? Dört üstün nitelikleri olacak denilen Brahma Vihara:

Tüm canlılar için iyilik Loving;
Acı çeken herkes için Merhamet;
Mutlu herkes için Sempatik sevinç;
Ve sakinlik pervading sakin.

Kuzey Budizm’de Bodhisattva “boşluk” elde etti Sunyata. Bunun anlamı her zamanki ikili aklın ötesine gitmiş olmasıdır. Sen ve ben, “Bana karşı”, “bu ve o” anlamında sizi düşünüyorum “Bize ve onlara”, “ya-ya da” vb. Aydınlanmış kişi her şeyi birbirine karıştırmak olduğunu görür, hepimiz insanız, her şey biridir. Biz, “boş” dir.

Zen Budizm bir formunda, genç rahip ve rahibelere koans denilen sıradışı sorular soran içeren bir gelenek vardır. Keşiş veya rahibe nondualistic zihnine bir atılım gerçekleştirmek umuduyla Koan üzerine düşünür. Bu sorular düşünme ve evreni algılama bizim her zamanki şekilde boşa çıkarmak için tasarlanmıştır. Bunlardan en ünlüsü “Bir yandan alkışlar ses?” dir.

O sessizlik ötesinde Sessiz olduğu, herhangi bir ses, tabii ki, yanlış olur, ama bir yandan alkışlar sadece sessiz olmadığı için daha sonra sessizlik, ya gerçekten cevap değildir: Soru sıradan anlamda hiçbir cevabı yoktur. Sese sessizlik gelen boyut ya olamaz şey için geçerli değildir. Bu mavi tadı veya bir E minör akor kokusu soran gibidir. İsterseniz, size cevap boşluk olduğunu söyleyebiliriz.

Efendi öğrencilerden aradığı “cevap” bu boşluğu anlamaları bazı açık bir göstergesidir. Zen geleneğinde, keşişler ve rahibeler hikayeleri ardından yeni koans kendilerini haline Bu sorulara, doğru cevap (veya yanlış) hakkında hikayeler var. Bu öğrencilerin bir kısmı, kafalarının üstünde ayakkabılarını koyarak Budist sözler alıntı veya sessiz kalarak, uzak yürüyerek, onların usta devirmek yanıt verirler. Tüm belirgin saçma için Verdikleri yanıtların anlayış gösterir.

Başka öyküsünde şu konuştuğunuz eğer, seni vuracakdir; Sana vuracak konuşmazsanız. Belki hiçbir çıkış yolu, bu ikileme cevap yok olduğunu görebiliriz. Ama bu hiç değil bir ikilem demektir! Hiçbir ya-ya yoktur. Sen vurmak alacak. Bu kaçınılmazdır. Ve böylece hiç bir şey değildir. Sen hiç Koan ile karşı karşıya asla eğer sen yapardın ne olursa olsun yapmak tamamen ücretsizdir. Hile, tabii ki, bu özgürlüğü göstermektir. O kadar kolay değil!

Budistler bir deyim vardır: “Nirvana Samsara olduğunu”. Bu mükemmel hayat bu hayat olduğu anlamına gelir. Bir ile Budizm gerçekten tüm hakkında bu hayata dönüyor ne büyük anlayışlar ve şaşırtıcı Aydınlanma ve hatta paranormal olaylar, senin çok kendi küçük hayatı, çok konuşulmuş olsa da “yeni tutumu.”, Daha farkında, daha sakin davranarak hiçbir şey sonsuza olduğunu anlar ahlaken güzel kişi, haset ve açgözlülüğü ve kin ve böyle vazgeçti birisi, o keder biz isteyerek aşık bedeli olduğunu …. Bu hayatı çok az katlanılabilir az olur. Kendimizi işkence etmeyi ve kendimizi zevk olduğunu keyfini çıkarmanızı sağlamaktadır. Ve zevk için iyi bir anlaşma var!

Budistler genellikle ne yaptıklarını için kullanılan terim “uygulama” kullanırlar. Onlar “uygulamaya devam.” Birbirlerini teşvik onlar mükemmel değildir, kimsenin de korkunç endişe – onlar beklemeyin. Sürece kendinizi almak ve biraz daha pratik olarak. tedavi için iyi bir dayanak.