Budizm tarihi

The source-page: http://webspace.ship.edu/cgboer/buddhahist.html

Dr. C. George Boeree 
Shippensburg Üniversitesi

Yakında Buda’nın ölüm veya Parinirvana sonra, beş yüz rahipler Kashyapa öncülüğünde, Rajagrha ilk mecliste bir araya geldi. O hatırladı Upali manastır kod (Vinaya) okunduğu. Ananda, Buda’nın kuzeni arkadaşı ve sevdiği havarisi – ve olağanüstü bellek adam! – okunduğu Buda’nın dersleri (Sutraları). Rahipler ayrıntıları tartışılan ve son sürümlerinde oy kullandı. Bunlar daha sonra Hint ovalarının birçok dile tercüme edilecek, diğer rahipler tarafından hafızaya işlendi. Budizm 200 yıldır sözlü gelenek kaldığı unutulmamalıdır.

Önümüzdeki birkaç yüzyıl içinde, Budizm’in orijinal birlik parçalanmaya başladı. En önemli bölünmüş 100 yıl sonra ilk Vaishali düzenlenen ikinci konsey, sonra meydana geldi. daha liberal grubu ve gelenekçiler arasındaki tartışmalar sonrasında liberal grup sol ve kendilerini Mahasangha etiketli – “büyük Sangha.” Sonunda kuzey Asya’nın Mahayana geleneğine dönüşmeye olacaktır.

Şimdi Sthaviravada veya (Pali, Theravada veya) “büyüklerinin yolu” olarak anılacaktır gelenekçiler, Buddha tarafından açıklanmış ötesinde felsefi fikirlerin karmaşık bir dizi geliştirdi. Bunlar Abhidharma içine toplanmış ya da “yüksek öğretilerini.” Ama onlar da birbiri ardına kıymık grup kat sol böylece, anlaşmazlıkları teşvik etti. Sonuçta, 18 okullar çeşitli konularda kendi yorumlarıyla her geliştirdi ve tüm Hindistan ve Güneydoğu Asya’da yayıldı. Bugün, Sri Lanka Theravadan kaynaklanan sadece okul kurtulur.

Ashoka

Budizm’in tarihinin en önemli olaylardan biri keşiş Nigrodha ve imparator Ashoka Maurya şansı karşılaşma. Ashoka, 268 M.Ö. kanlı iktidar mücadelesi sonrasında babasını yerini alarak Kalingas diyarında bir isyanı bastırmak ederken neden katliam tarafından bizzat derinden rahatsız bulundu. Toplantı Nigrodha barış kendini adamak için İmparator Ashoka ikna etti. Onun emriyle, kaya sütunlar binlerce Brahmi komut, Buda’nın sözlerini taşıyan, dikildiği – Budizm’in ilk yazılı kanıt. keşişlerin üçüncü konseyi Pataliputra, Ashoka’nın imparatorluğun başkenti gerçekleştirildi.

Hediye olarak Buda verecek bir şeyim sahip, toz bir avuç toplanmış ve masum sundu fakir genç çocuk hakkında anlatan bir hikaye var. Buda gülümsedi ve o zengin hayranlarından hediye kabul aynı sözlerin ile kabul etti. O çocuk, söylenir, İmparator Ashoka olarak yeniden doğdu.

Ashoka Hindistan’ın üzerinde ve ötesinde misyonerler gönderdi. Bazı Mısır, Filistin ve Yunanistan kadar ileri gitti. Aziz Origen bile İngiltere’nin ulaşmış olması olarak zikreder. Milinda Pañha ölümsüzleşmiş konuşma: – (Milinda Pali) Nagasena adlı bir keşiş tarafından ikna oldu onların Kral Menandros sonra kuzey Hindistan’ın İskenderiyeli krallıklarından birinin Yunanlılar, Budizmi kabul etti. Kuzey Hindistan’ın bir Kuşan kral Kanishka da dönüştürüldü adında ve konsey yaklaşık 100 reklamda Keşmir’de düzenlendi. Yunan Budistler orada maalesef kurtarıldı asla bakır levhalar üzerine sutraları kaydedildi.

Josaphat, Hikâyesini esasen Buda yani bir Hint kralı ilan Ortodoks Hristiyanlık bir aziz olduğunu ilginçtir. Josaphat kelimesinin bodhisattva’nın bir çarpıtma olduğu düşünülmektedir.

Sri Lanka ve Theravada

İmparator Ashoka yıl 240 bc etrafında Sri Lanka (Seylan) için, oğullarından birini, Mahinda ve onun kızlarından birini, Sanghamitta, bir keşiş ve bir rahibeye gönderdi. Sri Lanka kralı Kral Devanampiyatissa, onları karşıladı ve dönüştürüldü. Yanlarında getirdikleri hediyeler biri başarıyla nakledildi bodhi ağacının, bir kolu oldu. Bu şubenin torunları hala adada bulunabilir.

Dördüncü konseyi birinci yüzyıl M.Ö., Aloka Mağarası’nda, Sri Lanka düzenlendi. Palmiye yaprakları bu süre zarfında, hem de ilk kez, Sutraları Tüm set Pali dilinde kaydedildi. Bu Budizm’in bilgimizin çok sapları hangi Theravada en Pali Canon, oldu. Aynı zamanda denir Tripitaka (Tipitaka Pali), ya da üç sepet: kanonunun üç bölüm Vinaya Pitaka (manastır kanunu) vardır, Sutta Pitaka (Buda kelime) ve Abhidamma Pitaka (felsefi yorumların).

Bir çok gerçek anlamda, Sri Lanka’nın keşişler Theravada geleneğini koruyarak saygınlık edilebilir: tüm güneydoğu Asya’da Hindistan’dan bir kez yayıldı rağmen, bunun nedeni Hinduizm ve İslam rekabet, hem de savaş ve sömürgeciliğe karşı ölmüş neredeyse almıştı. Theravada keşişler Burma, Tayland, Malezya, Kamboçya ve Laos Sri Lanka kendi gelenek yaymak ve genellikle Avrupa’ya bu topraklar ve batıdan.

Mahayana

Mahayana Mahasangha isyanın bir gelişme olarak, birinci yüzyıl M.Ö. başladı. manastır geleneğine karşı olan daha liberal tutumlar Budizm’in doğada daha fazla söz sahibi için yatıyordu topluluğa izin verdi. İyi ya da kötü, halkın içinden basit ihtiyaçlarını Mahayanists karşılamak için daha kolaydı. Örneğin, insanlar tanrı ve kahramanlar için kullanıldı. Yani, Trikaya (üç ceset) doktrini ortaya çıktı: Sadece Buda aydınlanmış haline gelen bir adam, aynı zamanda çeşitli çekici göklerde çeşitli tanrı gibi Buda temsil etti edilmiş, hem de Dharma kendisi tarafından veya Shunyata (boşluk) veya Buda-Zihin, baktığımız hangi yorumlama bağlı – Budist Baba, Oğul ve Kutsal Ruh tür!

Daha da önemlisi, ancak, Bodhisattva’nın artan önemi oldu. Bir Bodhisattva aydınlanma elde kişidir, ama kim aydınlanma başkalarını getirmek için Samsara bu dünyada kalmayı seçer. İnsanların hayran ve hitap için bir aziz, bir ruhsal kahraman, çok benzer.

Yeni fikirlerle birlikte yeni kutsal geldi. Ayrıca sutraları denilen, genellikle bazen Buda sözde onun özgün dinleyici içindi çok zor keçe ve saatler olgun olana kadar bu nedenle gizlenmişti özel yayınlar gibi, Buda kendisi atfedilir. Bu yeni Sutraları en önemli şunlardır:

Prajnaparamita veya Bilgelik Mükemmellik, ünlü Kalp Sutra ve Elmas Sutra dahil çoğu kez ezoterik metinler, muazzam bir koleksiyon. Dünyada baskı bilinen en eski parçası aslında,, 868 reklamda Çin’de basılan Elmas Sutra bir kopyası.

Suddharma-Pundarika de sık sık ezoterik veya Doğru Dharma Beyaz Lotus, Avalokiteshwara Sutra, o Bodhisattva’nın bir dua içerir.

Vimalakirti-Nirdesha veya Vimalakirti en Exposition, aydınlanmış reisi Vimalakirti hakkında öğretileri ve hikayeleri olduğunu.

Shurangama-samadhiye veya Kahramanın Sutra, meditasyon, Shunyata ve bodhisattva’nın için bir kılavuz sağlar. Bu Zen Budistler arasında en popüler olan

Sukhavati-vyuha veya Saf Kara Sutra, Budizm’in Saf Kara Okullar için en önemli Sutra olduğunu. Buda Amitabha ve onun Saf Arazi veya gökte ve nasıl bir tane yeniden doğmuş olabilir ilgili Ananda söyler.

Diğer birçoklarının vardır. Madhyamaka ve Yogachara: Son olarak, Mahayana Budizm iki yeni felsefi yorumların üzerine kurulmuştur.

Madhyamaka

Madhyamaka “orta yol” anlamına gelir. Sen Buda kendisi yolu onun ilk hutbesinde orta yol olarak adlandırılan Hatırlayacağınız. O, o zaman, hazcı zevk ve aşırı riyazet uç arasında orta yol anlamına geliyordu. Ama aynı zamanda rakip felsefeleri arasındaki orta yol sevk olabilir
ruh sonsuza ruh ölüm imha olduğunu var inancı – eternalism ve annihilationism. Ya materyalizmin ve nihilizm arasında …. Nagarjuna adında Hintli bir keşiş bu fikri alıp adlı bir kitapta Madhyamaka olarak bilinecek felsefesi oluşturmak için üzerine genişletilmiş Mulamadhyamaka-karika yaklaşık 150 reklamı yazılı.

Mantıksal argüman üzerinde Temelde bir tez, her şey birbirine bağlı, hiçbir şey kendi başına var olan her şey görecelidir, hiçbir şey mutlak olmadığı sonucuna varır. Her şey olup başka bir şey (dışlanmış orta Aristoteles’in yasası) ne olduğu fikri ile başlayan tüm sistemler, kendilerini ters rüzgar. Titiz mantık, başka bir deyişle, tüm sistemlerden ve Shunyata kavramına uzak birini açar.

Shunyata boşluğu ifade eder. Bu şey var anlamına gelmez. Hiçbir şey ama sadece olmanın evrensel ağın bir parçası olarak, kendi başına var olduğu anlamına gelir. Bu Mahayana tüm branşlarda merkezi bir kavram haline gelecekti. Tabii ki, bu aslında anatman, Anitya ve dukkha merkez Budist kavramların yeniden ifade olduğunu!

Yogachara

İkinci felsefi yenilik, Yogachara, 300 ‘reklamda Hindistan’da yaşamış iki kardeş, Asanga ve Vasubandhu, yansıtılır. Onlar idealizm veya chitta-Matra felsefesi doğrultusunda daha önceki hareketlerini geliştirdiler. Chitta-matra anlamıyla sadece akla demektir. Asanga ve Vasubandhu var olan herşey zihin veya bilinç olduğuna inanıyordu. fiziksel şeyler zihinlerimiz, hezeyan ya da halüsinasyon sadece projeksiyonları gibi düşündüğünü, eğer istersen. Bu hezeyan kurtulmak için, Yogachara okul için tüm içerikten yoksun saf bilincin yaratılması, yani meditasyon gerekir. Bu şekilde, bizim kandırılmış bireysel zihinleri bırakıp evrensel zihin veya Buda-zihin ile katılmak.

Tantra

Tantra: Geçen yenilik daha az felsefi ve çok daha pratik oldu. Tantra değil felsefi titizliklerle, ilgilenen bazı yazılarında ifade eder, ancak birkaç rebirths içinde nasıl yapılır aydınlanma ve sadece aydınlanma ile temel, ama aydınlanma burada-ve-şimdi ile!

Bunun başarılması için, dramatik yöntemlere ihtiyaç duyulmaktadır, olanları hangi uninitiated, oldukça tuhaf görünebilir. Sırlarını, aydınlanma yollarla büyücü bilen birisi – Tantra siddhu etki alanı, usta oldu. Tantra iyi bilinen mandalaları mantralar ve mudras de dahil olmak üzere çeşitli teknikler, kullanılmasını kapsar. Mandalaları genellikle bir köşeli meditasyon odak sağlayabilir görüntülerin dairesel desen şeklinde, tablolar ya da daha yüksek farkındalık diğer simgeleridir. Mantralar gibi ünlü gibi aynı amaca hizmet kelimeler veya deyimler olan “Om Mani Padme hum.” Mudra aydınlanma belli nitelikleri sembolize el pozisyonları bulunmaktadır.

Az iyi bilinen yidams vardır. Bir yidam, bir tanrı ya da tanrıça ya da diğer ruhsal varlığının resimdir ya fiziksel ya da daha yaygın, akıl gözünde açıkça hayal temsil etti. Yine, bu aydınlanma arketip nitelikleri temsil eder ve bu karmaşık görüntülerde bir köşeli meditasyon kendi hedefe usta açar.

Bu fikirler Mahayana üzerinde muazzam bir etkiye sahip olacaktır. Madhyamaka bazen kelimesi oynatmayı eleştirilmektedir ve Yogachara Budizm’e atman, sonsuz bir ruhu veya özünü, reintroducing olarak eleştirilmektedir: Onlar da eleştirilmiştir değildir. Tantra çoğunlukla özellikle gizli yöntemler ve bir guru güçlü bağlılık üzerine vurgu için, eleştiriliyor. Yine de, bu yenilikler birinci binyılın ilk yarısında faaliyet yenilenmiş bir telaş neden oldu ve biz, ve başka yerlerde doğu Asya’da Çin, Tibet, Japonya, Kore, Vietnam bulmak Budizm’in türlü temel oluşturdu.

Çin

Çin ve batı arasındaki antik ticaret yolu – – anlamını keşfetmeye Legend Çin İmparatoru Ming Ti İpek Yolu aşağı onun ajanlarını göndermeye götürdü bir hayali vardı o vardır. Ajanlar Buda resmi ve 42 bölümlerde Sutra bir kopyası ile döndü. Bu Sutra, 67 reklamda, Çince çevrilmesi birçok ilk olacak.

Çin’de ilk Budist topluluk Han hanedanı 150 reklam çevresinde “yabancılara” tarafından kurulan Loyang biri, olduğu düşünülmektedir. Sadece 100 yıl sonra, bir yerli Çinli Sangha orada ortaya çıkıyor. Ve ayrılık (veya Savaşan Devletler Döneminde, 220 reklam 589 kadar) Süresince, Budist rahipler ve rahibeler sayısı olarak iki milyon kadar yükselecek! Görünüşe göre, belirsiz süreleri ve alt sınıfların sefalet Budizm’in manastır geleneklerine için verimli bir zemin vardı.

Budizm elbette din ve felsefe, masum bir arazi gelmedi. Konfüçyüsçülük’ü, Taoizm ve halk dini: Çin, aslında, düşünce üç ana rakip akışları vardı. Confucianisim insan ilişkileri karmaşık rehber kapsayan, esasen ahlaki-politik felsefedir. Taoizm olmanın basit ve daha “doğal” yollardan dönüş kapsayan bir yaşam felsefesidir. Ve halk din – böylece bağırsaklarına, büyü, halk hekimliğinde, ve okuma zengin mitolojiler, batıl, astroloji oluşuyordu – ya, biz din, diyebilirim. (Burada basitleştirerek olduğumu kabul edin:! Kesinlikle Konfüçyüsçülük ve Taoizm Budizm gibi sofistike)

Bu çeşitli akımları bazen birbirleriyle ve Budizm’le rekabet rağmen, aynı zamanda, birbirlerine beslenen birbirine zenginleştirilmiş ve birbirleri ile iç içe. Zamanla, Hindistan Mahayana Kore, Japonya ve Vietnam, daha sonra, Çin Mahayana oldu ve.

Saf Arsa

İlk örnek, tarihsel olarak saf Arsa Budizm (: Jodo Ching-T’u, J) ‘dir. Köylüler ve Çin emekçileri vb cennet ve cehennem ve endişesi, yağmur ve sağlık için dua tanrı ve tanrıçalarının için kullanıldı. Hala sofistike zihinsel temeli sağlarken, Budizm’in kozmoloji ve teoloji bu ihtiyaçlarına ve alışkanlıklarına kanat dini geleneğe için bazlar bulmak için büyük bir sıçrama değildi.

Artık kendi gücüyle aydınlanma ulaşabilir, ancak yüksek varlıkların şefaat güvenmek zorundadır fikrine yol açtı – Çin’de geleneksel – düşmüş bir veya daha aşağı zaman olarak zaman bu dönemin fikir. Sukhavati-vyuha Sutra tanıtılan aşkın Buda Amitabha ve onun batılı cennet (“saf arazi”), mükemmel bir uyum vardı.

Ch’an

Dhyana, Ch’an, Oğul veya Zen – oldu başka okul özellikle şiddetle Meditasyon Okulu Çinli düşünce ile oldu etkilendiği. Gelenek Bodhidharma 520 reklam çevresinde Çin’e batıdan gelen Hintli keşiş vardır. Bu, söylenir, Çin’de Ch’an Okulun İlk Patriği olmak Sessiz İletim taşınan kim Bodhidharma oldu:

En başından itibaren, Buda insanlara yaptığı mesajı iletiyor yeteneği konusunda çekinceleri vardı. Kelime, sadece böyle bir yüce mesaj taşıyamadı. Etrafındaki rahipler Vaaz beklerken Yani, bir vesileyle, o kesinlikle hiçbir şey söyledi. O sadece bir çiçek kaldırdı. keşişler, tabii ki, anlaşılan ve gülümsedi Kashyapa haricinde karıştı. Buda tekrar gülümsedi ve böylece Sessiz İletim başladı.

Zen Budizm boşluk üzerine yoğunlaşarak Buda-zihin hemen farkındalık geliştirmeye odaklanmıştır. Bu yazılı ve sözlü kelimenin onun görevden alınması için ve zaman zaman onun kaba ev oyunları için tanınıyor. Buda’nın, Dharma ve Sangha için büyük saygı onlar görünüşte, görmezden eğlenceli alay, hatta onlara baş aşağı çevirerek bile, olduğu, ancak, anlaşılmalıdır.

Zen, Mavi Cliff Kayıt, yazılı 1000 reklam.. 700 reklam çevresinde Hui Neng, Altıncı Patriği tarafından yazılan Platformu Sutra, dahil Budist eritme kazanı kendi edebiyatını katkıda bulunmuştur ve Gateless Kapısı, hakkında yazılan 1200 reklam. Ve birçok Zen’in mesajının özünü içeriyor olarak gördükleri ünlü Ten Ox-Gütme Resimler unutmamak gerekir.

Okulların Blossoming

Sui hanedanı (581-618) ve T’ang hanedanı (618-907) sırasında, Çin Budizm olarak adlandırılan deneyimli “okulların ve canlanmasına.” Madhyamaka ve Yogachara felsefi ilham yanı sıra Saf Land ve Ch’an Sutraları, Konfüçyüsçülük ve Taoizm zaten sofistike felsefeleri ile etkileşim, dini ve felsefi düşüncenin düzenli rönesans yol açtı.

Biz Gerçekçi dayalı Okulu, “her şeyin var” Hinayana Okulu bulmak; Madhyamaka dayalı Üç Treatises Okulu; Yogachara dayalı İdealist Okulu; Tantrik Okulu; Çiçek süsleme Okul (Hua-Yen, J: Kegon) çeşitli biçimlerde birleştirmek girişiminde; Beyaz Lotus Okul (T’ien-T’ai, J: Tendai) Lotus Sutra’sı odaklanmıştır.

Tüm Çinli Okullar komşu ülkelerdeki temsilcilerini vardı. Kore Ch’an kendi güçlü formu Oğlu denilen geliştirmekti. Vietnam Saf Toprak ve Hinayana yönlerini dahil Ch’an biçimi geliştirmiştir. Ama Japonya Çinli Budizm ile bir alan gün ve ABD ve genel olarak batıda üzerinde Mahayana gelenekleri geçerdi olmasıydı.

Japonya

Yine, efsanevi ile başlayan: bir heyet 538 reklamda Japon İmparatoru için hediyeler ile Kore’den geldi bir bronz Buda ve çeşitli Sutralarına dahil.. Maalesef bir veba Japonya’nın geleneksel tanrılar rahatsız inanmak İmparator açtı, bu yüzden bir kanala atılmış hediyesi vardı! Onların seçkin komşularının mahkemeleri, Çince, Budizm’e cezp devam Fakat 600 yıllardan üzerinde emperyal sahası, onların sürekli çaba içinde olduğu karmaşık olması.

Üst sınıfların bir din olarak başlayan rağmen, 900 yıllarda, Saf Arazi köylü ve çalışan sınıfların favori olarak devreye girdi. Ve Zen relabeled 1200 yıllardan, Ch’an, içinde, bu heyecanla diğerleri arasında, kabul edildi Japonya, savaşçı sınıfına veya Samuray girmiştir.

(1141-1215) Eisai Lin-chi (J: Rinzai) getirdi: Zen eÛitimlerine için Çin’e gitmişti ikisi özellikle yetenekli rahipler tarafından Japonya’ya sokuldu onun koans ve bazen çirkin tuhaflık Ch’an; Ch’an: (1200-1253) Dogen daha oturaklı ts’ao-tung (Soto J) getirdi. Buna ek olarak, Dogen özellikle onun büyük risalesi, Shobogenzo ilgiyle izlenmektedir.

Ch’an hep bunun artistik tarafı olmuştur. Çin’de ve başka yerlerde, belli basit, yazının zarif stili ve keşişler arasında geliştirilen çizim. Japonya’da, bu Zen daha da etkili bir yönü oldu. Biz, örneğin, çeşitli keşişlerin şiir, hat ve resim – Bankei (1622-1698), Basho (1644-1694), Hakuin (1685-1768) ve Ryokan (1758-1831) – uluslararası hale gelmiştir sevgili.

Son bir Japon yenilik genellikle Nichiren (1222-1282) adlı bir miktar alışılmışın dışında keşiş atfedilir. Tendai ya da Beyaz Lotus geleneğinde eğitilmiş olması, o Lotus Sutra Budist yaşam için gerekli olduğunu tüm taşınan olduğuna inanmaya başladı. Bundan da öte, o Sutra adı bile yeterli olduğuna inanıyordu! Bu yüzden bu mantrasını zikretmek için öğrencilerini teşvik: “Lotus Sutra saygı” Namu-myoho-renge-kyo, demektir Bu uygulama tek başına bu hayatta aydınlanma sağlayacak. Aslında, o ısrar Budizm’in tüm diğer formları küçük değerinde idi. Söylemeye gerek yok, bu güne Budist güçler tarafından takdir edilmedi. O göreceli izolasyon hayatının geri kalanını geçirdi. Nichiren Okulu yine gezegendeki Budizm’in en başarılı biçimlerinden biri olduğunu kanıtladı!

Tibet

Son olarak, Budizm’in tarihi, Tibet en gizemli sitesine dikkat dışarı dönelim. Bir Tantrik usta, Guru Rinpoche kontrolü için Tibet şeytanları savaşa Hindistan’dan geldi Budizm ile İlk karşılaşma, 700’ün reklamda meydana geldi. İblisler gönderilen, fakat sonsuza kadar Tibet Budizm bir parçası kalmıştır – onun koruyucu olarak!

800 ‘ve 900’ li yıllarda, Tibet Budizmi bir aksilik bir şey yaşadı bu süre zarfında “karanlık çağ” yaşadı. Ama 1000 yıllarda, yürürlükteki döndü. Ve 1578 yılında, Moğol derebeyleri, yani Gelug Okulu Dalay Lama başkanlığına “okyanus kadar büyük guru.” Başlık okulun daha önceki iki kafalarına geriye dönük yapıldı. Beşinci Dalay Lama’nın dini ve siyasi kontrol altında Tibet bütün getiren belirtilmektedir.

Soy 1989 yılında 1935 doğumlu mevcut 14 Dalai Lama Tenzin Gyatso’nın, aşağı devam ettiğini 1951 yılında Komünist Çin tarafından alınmıştı onun ulus ve halk adına çabalarından ötürü Nobel Barış Ödülü verildi.

Batı

Budizm ilk batıda bilinen geldiğini O 1800’lerin ikinci yarısında oldu. Büyük Avrupa sömürge imparatorlukları geri Avrupa aydınların dikkatine Hindistan ve Çin’in antik kültürleri getirdi. Bilim adamları Asya dillerini öğrenmek ve Asya metinleri çevirmek için başladı. Maceracılar önceden yerleri-kapama ve kültürleri kaydedildi kesfedilmeyi. Dini meraklıları Asya geleneklerinin egzotik ve mistik sesi zevk.

İngiltere’de, örneğin, toplumun bu TW Rhys Davids’ olarak “Orientalia,” adanmışlar için fırladı Pali Metin Derneği ve T. Noel Humphreys’ Budist Derneği. Kitaplar böyle Sir Edwin Arnold’un epik şiir olarak yayınlandı Asya’nın Işığı (1879). Ve ilk batılı keşişler böyle isim Ananda Metteya aldı belki ilk Allan Bennett, gibi, kendileri biliyor yapmaya başladı. Yanı Almanya ve Fransa’da, Budizm öfke oldu.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, ilgilenilen benzer telaş vardı. Her şeyden önce, Çinli göçmen binlerce demiryolları ve diğer genişleyen endüstriler için ucuz emek sağlamak için, 1800’lerin sonlarına birçok batı kıyısında geliyordu. Ayrıca, doğu kıyısında, aydınlar Avrupalılar tarafından kitaplarında Budizm hakkında okuma idi. Bir örneği başka şeylerin yanı sıra, İngilizce’ye bir Budist Sutra bir Fransız çevirisini tercüme Henry Thoreau, oldu.

Ilgi bir yenilenme, İkinci Dünya Savaşı sırasında geldiği birçok Asya Budistler sırasında – Böyle Zen yazar DT Suzuki olarak – örneğin Zen yazar Alan Watts olarak – – İngiltere ve ABD ve birçok Avrupa Budistler geldi bu gibi ABD’ye geldi örnekler Zen Budizm özellikle o kadar Beatnik sanatsal ve edebi hareketin enmeshed oldu ABD, içinde, özellikle popüler oldu önermek “Zen yendi.”

Tek tek, Asya’da incelenen Avrupa ve Amerikalıların bilgisi ile döndü ve manastır ve toplumları kurulan Asya ustaları bulundu manastırlara Avrupa ve Amerika’ya geldi ve Çin, Japonya, Vietnam, Asya göçmen nüfusları ve başka yerlerde sessizce onların Budist devam uygulamaları.

Bugün, Avrupa’da en az çeyrek milyon dahil olmak üzere dünyanın 300 milyondan fazla Budistler olduğuna inanılan ve bir buçuk milyon her Kuzey ve Güney Amerika’da edilir. Diyorum, “en az” Diğer tahminler sadece ABD’de yüksek üç milyon olarak gittiğiniz için! sayılar her ne olursa olsun, Budizm Hristiyanlık, İslam ve Hinduizm sonra dünyada dördüncü büyük dindir. Yüzyıllar boyunca önemli aksaklıklar yaşandı rağmen, bir din veya bir yaşam felsefesi olarak, daha fazla insan çekmek gibi görünüyor.