Glyn Davies Özgeçmişi

The source-page: http://projects.exeter.ac.uk/RDavies/arian/author.html

Roy Davies

Antik Zamanlar Günümüze Para A Tarihçe

Galce Kökleri

Glyn Davies (1919-2003) at his desk in UWIST in the mid 1970s.

Profesör Glyn Davies (1919-2003) masasında.

Glyn Davies 1919’da Güney Galler’deki Monmouthshire’daki Abertillery’de doğdu ve ailesi kısa süre sonra yakındaki Aberbeeg köyüne taşındı. Tam adı Glyndwr Davies’di (Vatansever dedelerim tarafından, Henry IV’te Shakespeare tarafından “Owen Glendower” olarak adlandırılan Galler’in ulusal kahramanı Owain Glyndwr’dan sonra) ama daha çok “Glyn” olarak biliniyordu. Her ne kadar Monmouthshire günümüzde oldukça açık bir alan olsa da, Galli anne ve babası tarafından evde kullanılan dildi ve bu yüzden okula gidene kadar İngilizce öğrenmedi.

Aberbeeg Bebekler Okulu’nun yakınındaki ormanda oynarken bir gün yerde yatan bazı tuhaf, küçük paraları yerinden oynatıp öğretmenine götürdü. Onlar Romalığa dönüşmüşlerdi ve bu, parasal tarihe ilk kez maruz kalmasıydı, daha sonra bir tüketici ilgisi olacak bir konuydu.

Babası Price Davies, 11 yaşında 1892’de yeraltında çalışmaya başlayan eski bir kömür madenciydi. Bu yaştaki çocukların İngiltere’de istihdam edilmesi, 20 yıl önce yasalar tarafından kaldırıldı, ancak istisnalar Çocuğun ailenin ana ekmekçısı olduğu yerde yapıldı. Fiyat, eşi Annie’yi, ortak inançlarıyla bir araya getirildiği zaman Galce Revival’den hemen sonra karşıladı.

Glyn Davies, üç kardeşin üçüncüsü doğdu, (bir abla ve küçük bir erkek kardeşi, her ikisi de bebek olarak öldü) babasının akciğerleri, tozdan etkilenmişti ve Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra durgunluk içindeki işlere yönelik şiddetli rekabet içinde, Artık bir madenci olarak iş bulamadı. Bu nedenle Price Davies, iş bulmak için art arda Güney Galler’i harekete geçirdi ve ailesine destek vermek için kilisenin çalışmalarını üstlenmek üzere sokak gaz lambası çakmağından tarım işçiliğine kadar çeşitli geçici işler yaptı.

Sürekli hareket, Glyn Davies’in eğitimine büyük ölçüde zarar veren çok sayıda farklı okula gitmesi anlamına geliyordu. Bununla birlikte, 1930’ların depresyonu sırasında büyüyen ve ilk eldeki etkilerini görme ve deneyimleme (Bir aşamada, bir okul hemşiresi onu yetersiz beslenme sorunu olarak teşhis etti) ekonomiye olan ilgiyi ve okuldaki baş öğretmenin ilgisini çekti. Mid Wales’deki Llandrindod onu Oxford Üniversitesi’ne gitmek için başvurmaya çağırdı.

Latince bilgisi kabul edilmek için ön koşul olarak o dilin yoğun bir incelemesini başlattı ancak 6 ay sonra aile tekrar hareket etti ve bu yüzden Tonypandy’de okula gitti, o zamanlar Latince öğretilmedi ve bu yüzden uyguladı yerine Cardiff’e. Ancak Tonypandy’de, 1938’de Royal Society of Arts’ın ülke çapında sınavlarına girmesi için bir hevesli ekonomi öğretmeni olan Bay White tarafından öğretildi ve Glyn Davies, İlk Yer ve Madalya.

II. Dünya Savaşı’nda Askerlik Hizmeti

Glyn Davies in army uniform, 1945.
Royal Dragoons’taki Glyn Davies, 1945.

İkinci Dünya Savaşı patlak verdiğinde Glyn Davies üniversiteden ayrıldı ve yukarı çağrılacak beklemeden ilk ailesini söylemeden İngiliz Ordusuna katıldı. Annesi ağabeyleri, biri beri fikri üzerine hevesli olmazdı William Thomas Griffiths, Birinci Dünya Savaşında öldürüldüğü ve o çocukları ölen diğer iki kardeşler kaybetmişti. Ailesinin onun tarafında başka ilişki William George Nicholas, 1944 yılında Burma’da, Ondördüncü Ordusu, “Unutulan Ordusu” ile görev yaparken) ölmek oldu.

Glyn Davies zırhlı keşif alayında görev, Kraliyet Süvari, ünlü 7 zırhlı tümen veya bir kısmı Desert Rats, (bölünmeler oluşumları sabit değildir çünkü diğer bölümler parçası yerine oldu çeşitli zamanlarda) üç yıl en iyi parçası harcama Kuzey Afrika’da yalpalama kampanyasında.

1942’de El Alamein’in belirleyici savaşında, Almanlar ve İtalyanlar, Kraliyet krallarının zırhlı arabalarının kendi Axis ortakları olduğunu düşünüyorlardı ve bu karmaşanın avantajından yararlanarak, Alman topçularının yanından geçen Royal Dragoons ilk askerler haline geldi. İngiliz 8. Ordusu’nda düşman hatlarını açık çölde kırmak için.

Sicilya’da, keşif sırasında, Glyn Davies sürücüsü, gövdesi içinden düz geçirilen bir kabuk tarafından doğrudan isabet sonra yaptığı zırhlı araç enkazından, neredeyse yarasız kaçmayı şanslıydı Ned Mole yanına oturan kim. Alay Normandiya çıkartması ve İngiliz 2 Ordusu parçası olarak kuzeybatı Avrupa’da kampanyaya katılmak için geri İngiltere’ye transfer edilmeden önce Akabinde o İtalya’nın işgaline katıldı. Hollanda’da Hilvarenbeek civarında kendisine zırhlı arabanın kapısını kapatırken gibi, aniden patlayabilir başarısız bir kabuk gelen bakarak darbe ile kapamak çaldı edildi başka şanslı bir kaçış vardı.

Glyn Davies sık savaştan sonra, Rab Büyük Chamberlain oldu ve parlamentonun devlet açılması başkanlık Hugh Cholmondeley (Rab Rocksavage) ile yaptığı zırhlı bir aracı paylaştı. Sosyal ölçek ters sonunda, İtalya ise ‘A’ Squadron, Kraliyet Süvari diğer birliklerle, o bazen Busty adında bir domuz ile yaptığı zırhlı bir aracı paylaştı. O bir makalesinde bu eğlenceli interlude hikayesini anlattı Ordu Quarterly ve Savunma Journal Temmuz 1998 yılında, muhtemelen sadece fırsat hangi askeri tarih, taktik ve strateji dergisi domuz hakkında bir makale yayınladı!

2. Ordu Ren nehri geçtikten sonra, oradaki toplama kampında bir tifüs salgınını tartışan bir telsiz mesajı duyduğunda, ana ilerleyen güçlerin önünde Belsen yakınlarındaki bölgeyi yeniden kontrol ediyordu. Merkeze duyduğunu bildirmişti ve kampa girmemesi için emir vermişti ama geçmişte devam etmesini emretti. Belsen’de tifüs vardı, Anne Frank birkaç hafta önce orada öldü, ancak daha sonra Glyn Davies kampın bazı personelinin mesajın duyulmasını isteyip istemediğini merak edemedi. İngiliz askerlerinin girişini ertelemek ve kurtulmak için onlara zaman vermek.

Danimarka ve Savaş Sonrası

Hemen Diğer İngiliz alay Birlikte Lüneb.Heide Kraliyet Süvari de Almanya Teslimiyet birkaç, Ardından Danimarka kurtuluşu katıldı. Almanlar esir Arasında Teğmen Otto Wendt von Radowitz, bir aristokrat Glyn Davies ONUN serbest bırakılması Üzerine Almanya’ya onu eve eskortluk görevi verildi ettik. (Verilen siparişlere Göre Ağustos 1945 22 Glyn Davies, Kopenhag İngiliz Konsolosluğu von Radowitz “Falkenberg Kalesi’nde guvenli olduguna inanılan importance bazi İngiliz Belgelerinde,” aramak istedi). Von Radowitz annesi Davies Bir kopyasını sunarak tekrar oğlunu görmeye onu şükrediciydi Kavgam Hitler’in kendisi Tarafından imzalanmış, ancak Teklif şerbetin reddedildi.

Danimarka’da kalışının daha kalıcı bir sonucu, 1947’de karısı olmak isteyen genç Danimarkalı kadın Anna Margrethe’yle (ya da Grethe) buluştu. Bu nedenle Cardiff’e döndüğünde Glyn Davies, çalışmalarını olabildiğince çabuk tamamlamak için çalışmaya başlamış ve evlenmeye başlamıştı. Ancak, 6 yıl devamsızlıktan sonra, iki yıldan kısa bir süre içinde onur derecesi alamadığı için, sıradan bir dereceye yerleştiğini ve bir ilkokul öğretmeni olarak çalışmaya başlamadan önce bir eğitim diploması aldığını söyledi. Bu, 5 yaşındakilerden mezunlara kadar her düzeyde çocuklara ve öğrencilere kariyer öğretmenin başlangıcıydı. Boş zamanlarında Londra Üniversitesi’ni onur derecesiyle aldı ve dışsal bir öğrenci olarak ekonomi alanında yüksek lisans yaptı.

Akademik Kariyer ve İlgi Alanları

Strathclyde Üniversitesi

1959’da Cardiff’teki Canton Lisesi’ni terk etti. Burada ekonomi, Fransız ve coğrafya öğretiyordu ve birkaç yıl sonra yeni üniversitenin bir parçası olacak olan Scottish College of Commerce’de bir öğretim görevlisi olarak Glasgow’a taşındı. Strathclyde ve kıdemli öğretim üyesine hızlı bir şekilde kazandı. Onu işgal eden konulardan biri bölgesel kalkınma idi ve yüksek işsizlik alanlarındaki işçi sıkıntısının var olabileceği paradoksuna dikkat çekti ve bu sayede firmaların bu tür alanlara çekilmesi daha zordu. Ayrıca, İngiltere’nin daha yoksul bölgeleri hükümet yardımı ve iç yatırım için birbiriyle yarıştığı için “bölgesel ekonomik iç savaşın” tehlikelerini vurguladı.
Strathclyde’de Glyn Davies disiplinler arası araştırmayı teşvik etti ve İskoç ekonomisinin sorunlarını incelemek için ekonomistleri, diğer sosyal bilimcileri ve mühendisleri bir araya getiren Bölgesel Çalışma Grubu’na başkanlık etti. Grubun liderliği altındaki çalışmalarının tipik bir örneği, İskoç Turizm Kurulu için Güneybatı İskoçya’nın ekonomisi üzerine yapılan bir çalışma olan Galloway Projesi idi.

Galce Ofisi

1968’de, büyük ölçüde bölgesel kalkınma alanındaki çalışmalarından dolayı, o zamanlar George olan Galler Sekreteri’ne Üst Düzey Ekonomi Danışmanı görevini üstlenen ilk kişi olarak Strathclyde’den Galler Bürosuna gönderildi. Thomas, gelecekteki Lord Tonypandy ve sıkı bir arkadaş olan Avam Kamarası Başkanı. O zamanlar Galler ekonomisi üzerinde ciddi bir istatistik eksikliği vardı ve Glyn Davies bu eksikliklerin giderilmesinde önemli bir rol oynadı.

Galler’deki tanımlanabilir kamu harcamaları tablosu gibi, Anayasa Komisyonu’nun (İskoçya ve Galler’e iktidarın devredilmesine ilişkin argümanlar göz önünde bulundurulduğunda) Kanıt Komisyonu’na kanıt olarak dahil edilen bir gerçekler yığını vardı. Galce sanayi üretiminin Bu, 1960’ların sonunda Galler’deki üretimin İngiltere’nin geri kalanından daha hızlı bir şekilde arttığını gösterdi, ancak defalarca Wales’ın ekonomik mirasını karşılamaya yetecek kadar hızlı olmadığına dikkat çekti. Gerekli yeni işlerin sayısı için hedefler genellikle kayıtlı işsizlerin sayısına göre hesaplanmıştır, ancak bunlar Galler’deki düşük aktivite oranlarını dikkate almamıştır ve bu nedenle problemin boyutunu küçümsemiştir.

Galler’e daha fazla firma çekmenin anahtarlarından biri, altyapının iyileştirilmesiydi ve Glyn Davies, M4 otoyolunun Cardiff’ten Swansea’ya uzatılması için ekonomik durumu yapmaktan sorumluydu. Sivil Hizmete dahil olan bazı muhalefetlere rağmen bu kabul edildi ve bugün Güney Galler’in tüm bölgeleri otoyolun nispeten kolay ulaşımı içindedir.

UWIST, Cardiff

1970 Yılında Glyn Davies ilk yolcu oldu Sir Julian S. Hodge Sonra Cardiff Üniversitesi, En Büyük kısmını olmaya University College Cardiff ile birleşti Bilim Cardio ZAMANDA Galler Kariyer Danışma Kurulu ettik Teknoloji, UWIST (Galler Enstitüsü Üniversitesi Bankacılık Wales Finans Başkanı federal Üniversitesi) ettik Onursal Başkan Cardiff Business Club Sekreteri Başkanı Olduğu 1985 Yılında dönemde ettik ettik emekli olana Kadar bu Görevde bulunuyordu.

Sir Julian Hodge ile birlikte, İngiltere Bankası’nın iki valisi Sir Leslie O’Brien ve Edinburgh Dükü, Pierre-Paul Schweitzer’den Robin Leigh-Pemberton da dahil olmak üzere UWIST’de ders vermek üzere bir dizi yüksek profilli birey çekti. (Uluslararası Para Fonu’nun Genel Müdürü), David Rockefeller (Amerikan petrol endüstrisi hanedanının bir bankacı ve üst düzey üyesi) ve OPEC ve dünya ekonomisi üzerindeki etkisi daha sonra Suudi Arabistan petrol bakanı olan Şeyh Ahmed Zaki Yamani zirve.

1970’ler ve 80’ler boyunca Cardiff, hem İngiltere’de hem de deniz aşırı ülkelerde finansal kurumların şubelerinin kurulması ve Glyn Davies’nin olduğu Galler Ticari Bankası olan yerli kurumların oluşturulması yoluyla bir finans merkezi olarak gelişti. ekonomi danışmanı ve daha sonra da bir yönetmen. Daha sonra başka bir yerli Galler bankası olan Julian Hodge Bank’ın ekonomi danışmanı oldu. Ayrıca boya üreticisi Berger için danışmanlık çalışması yaptı.

Yayınları arasında UWIST iken oldu Milli Giro: Modern havale, İngiltere’nin Giro kurulmasından beri posta cirosu sistemleri hakkında ilk kitabı. Önsöz üç yıl sonra, İngiltere Başbakanı olacak olan James Callaghan tarafından yazılmıştır.

In Galler bölgesindeki Yurtdışı yatırım Glyn Davies, daha önce böyle kömür ve çelik gibi ağır sanayiler hakim olmuştu Galli ekonomisi, birçok ülkede, özellikle Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve Japonya’dan yabancı yatırımlar tarafından dönüştürülmekte olan alınış biçimi vurguladı. O bölgesel gelişme ve parasal ekonomi alanında ilgi kombine edildiği diğer iki yayınlar vardı  gelişme Avrupa finans ve İnşaat toplumlar ve onların dalları.

Devlet Soruşturmalarına Kanıt

UWIST Glyn Davies de dahil olmak üzere, resmi soruşturma bir dizi yazılı delil ibraz de olsa Milli Tasarruf Gözden geçirecek Sayfa komitesi ve Finansal Kurumlar İşleyişine Gözden geçirecek Wilson komitesi ettikO da hem yazılı ve sözlü delilleri ibraz Welsh İşleri Commons komitesi Evi ve Galler’de iş ve sanayi AET (AB) üyeliğinin etkisini araştıran iken Welsh İşleri Komitesi tarafından sorgulandı CBI Galler heyet bir parçasıydı.

Gücün Galler’e Devrimi

Glyn Davies her zaman Gal ve İngiliz olmaktan gurur duyuyordu ve bu sadakatler arasında bir çatışma olmaması gerektiğini düşündü. Ne de olsa Galce İngilizlerin İngilizleri idi. Her zaman Galler’in halkının Almanya’daki Bavyera halkı, İspanya’daki Katalonya veya Kanada’daki Prince Edward adası gibi kendi eyaletleri üzerindeki işleri üzerinde çok fazla kontrole sahip olması gerektiğini düşünmüştü. Bu nedenle Galli Meclis için çapraz parti Kampanyası’nın başkanı oldu. Referandumun 1979’daki yenilgisi büyük bir hayal kırıklığıydı, ancak birkaç on yıl sonra devrim bir gerçek haline geldiğinde doğal olarak sevindi.

Emeklilik ve Para Tarihi

Efendim Julian Hodge Profesör ettik Bankacılık Finans Emeklilik sonrası uzerinde 1985 Yılında, o ettik Galler Üniversitesi ABD’li kimyager yapıldı Üzerinden 9 yıl ONUN tr önemli Diğer yayın bir geçmiş para Için işin başında gelen Araştırma Başlamıştır Eski çağlardan günümüzeRab Tonypandy önsöz Yazdı. Çok ciddi Bir hastalık, 2002 Yılında Glyn Davies hemen guncel Şubat hastanede 4 hafta Sonra Gelişmeler Euro getirilmesi gibi getirmek Için kitap Gözden geçirilmesi uzerinde çalışmaya başladı ettik Üçüncü Baskı o Yılın sonbaharında yayınlandı.

Ancak ilgi alanları asla dar kapsamlı değildi. O ve Grethe, Kanada, Avustralya, Fiji, Peru ve Trinidad’da uçsuz bucaksız ailelerinin ziyaretlerini gezdiler ve ziyaret ettiler. Nisan 1995’te, diğer eski İngiliz askerleri ve eşleri ile birlikte, İkinci Dünya Savaşı’nın sona ermesinin 50. yıldönümünü ve Danimarka’nın kurtuluşunu anmak için Kopenhag’daki kutlamalarda Danimarka hükümetinin misafirleriydi.

Glyn Davies, Brecon Beacons’ı sevdi ve düzenli olarak Güney Galler’deki en yüksek dağ olan Pen y Fan’ı, 81 yaşındayken, aşil tendonunu Trinidad’daki bir plaj boyunca bir yarışa kadar parçaladı. Rugby başka bir tutkuydu ve nadiren Arms Park’ta veya yeni Millennium Stadyumu’nda bir uluslararası maçı kaçırdı. Hastalığın gittikçe daha zor ve acı verici bir şekilde yürümeye başladığı yaşamının son birkaç ayında bile, merkez Cardiff’teki kalabalığın arasından geçip Galler’deki Millennium Stadyumu’ndaki Doğu Stantının tepesindeki normal koltuğuna doğru adımlarla mücadele ederdi. evde oynamak.

6 Ocak 2003’te karısını, üç oğlunu ve bir kızı bırakarak öldü.

Aile

Oğlu Büyük, Roy emekli olana Kadar Exeter Üniversitesi’nden Aziz Luke Kampüsü kütüphaneciydi Web uzerinde Para Geçmişi Hakkında Bilgi koydu. Ikinci oğlu John Davies, Nova Scotia, Kanada Acadia Üniversitesi’nde ekonomi profesörü oldu. 1984 Yılında Competitive piyasalar teorisi ettik Bankacılık ilişkileriyle Ilgili Lloyds Bank İnceleme babası ile ortak makale Yazdı. Üçüncü oğlu Kenneth BP Için Çeşitli ülkelerde çalışma uzun kariyerinin Ardından Dana Petrol Için Grup Baş Jeofizikçi oldugunu şimdi.

Kızı Linda Davies, ailede en genç, eski Bir tüccar bankacı romancı döndü yazarıdır ettik Viperlar yuvaAynalar çöl, Bir şey YabaniFinal İskanAteşin içine ettik Ark Fırtına Ç kitaplar gerilim En Bunların çoğu yerin epey Bankacılık Veya finans, örneğin içeriden sanatçılar, türev dolandırıcılık ettik Çeşitli Yönleri Için Bazi Bağlantı ile araziler var Bowie bağları. O da Ağırlıklı Olarak Dubai’de bazi ve bu sekilde Birleşik Arap Emirlikleri Dahil Çocuk Kitapları yazmıştır ziyaretinde Deniz Cin Yakın daha, ziyaretinde Yay Kız yeni! Galler’de ayarlanir.

Glyn Davies’in büyüğü torun, Eleanor Beaton Cardio Zamanda Bir yazar ettik işin çok iş dergilerde, ettik Kanada’da Ulusal gazetelerde yayımlandı.

___________________________________

Glyn Davies hakkında Gazete makaleleri
Gazete Profilleri

Bir Galli devrim mütevazı misyoner. Batı Posta, Cuma 15 Ocak 1971, s. O UWIST de bankacılık ve finans sandalye aldı sonra Glyn Davies’in kariyerinin 3.a yorum bir yıl yayınladı. Befrieren. Jyllands Posten, søndag d. Af Normandiet invasionen af Sicilien, landingen i Italien, slaget ved Arnhem og slaget ved Rhinen invasionen, 23 Nisan 1995 Tillæg om Befrielsen yan 2. ”Glyn Davies fra Galler var Med i El Alamein. Erkekler han fandt verdenskrigens højdepunkter i Aabenraa, Kolding’in og Thorsmølle.” (Danimarka gazetesi Jyllands Posten Danimarka’nın kurtuluş 50. yıldönümü münasebetiyle Nisan 1995’te özel bir ek yayınladı. Bu Glyn Davies hakkında bir makale, savaş zamanındaki deneyimlerini nasıl dahil karısını Grethe ve onun daha sonraki kariyerini) bir araya geldi. En iyisi kere, en kötü zamanlarında. Sunday Times dergisi, 8 Aralık 2002, p. 15-16 Bu makale hakkında aslında Linda Davies, Şehir bankacı romancı döndü, ama aynı zamanda babası Glyn Davies hakkında birçok bilgi içermektedir.

Ölüm ilanları

Ulusal İngiltere gazetelerinde, Telgraf, Times ve Guardian’da ve diğer yayınlardaki bazı yayınlarda bulunan ölüm ilanları, aşağıdaki linklerden çevrimiçi olarak edinilebilir.

South Wales Echo, Cuma 17 Ocak 2003.

Daily Telegraph Cuma 24 Ocak 2003 Tarihinde.

Times Perşembe 30 Ocak 2003 Tarihinde.

Y Gadwyn (Bağlantı): Toronto Welsh Topluluğu, Ocak 2003 Bülten.

Rhondda Lider, Perşembe 20 Şubat. Bu ölüm ilanı ikisi de 1930’ların sonlarında Tonypandy Gramer Okulu katıldı beri Glyn Davies bilseydim Owen Vernon Jones (Porth İlçe Gramer Okulu emekli müdürü) Tarafından yazılmıştır.

Guardian Cuma 28 Şubat 2003 Tarihinde Guardian’ın ölüm ilanı Tarafından yazılmıştır Gary Akehurst anda Portsmouth Üniversitesi’nde Profesörü Pazarlama. O da Kendi Yönetim Danışmanlığı firması, ishal Akehurstonline Rotterdam RSM Erasmus Üniversitesi’nde misafir profesör ettik.

Kraliyet Ekonomik Toplum Bülten, Nisan 2003, s. 16.

Hizmet Endüstrileri Dergisi, cilt. 23, no. Eylül 2003 4, s. 161-163. Profesör Gary Akehurst Guardian Için yazdığı ölüm ilanının daha Geniş Bir version.

Glyn Davies tarafından seçilmiş yayınlara referanslar

Bölgesel Kalkınma, İşsizlik, İflas

Ekonomik büyümeyi Ilgili Bazi soruları: ağrıları Büyüyen. Ticaret, cilt İskoç Koleji Dergisi. 7, hayır. 1, 1962, p35-41. Bölgesel Ekonomik iç savaş. Bölgesel Araştırmalar Grubu bülten; hayır yok. 4. Glasgow: Strathclyde Üniversitesi, 1966, 21p. İskoçya’nın Ekonomik Kalkınma finans rolu. Banker Dergisi, Eylül 1966, cilt. 202, s. 161-165. Bölgesel işsizlik, emek kullanılabilirliği reorganizasyon ettik. Ekonomik kağıtları Oxford, Mart 1967, vol.19 (1), s. 59-74.

(Tam metin Üzerinden Online Kullanılabilir JSTOR’un abone kurumların Üyelerine).

Emek arzı sıkıntısı: nedenleri, sonuçları ve kürlerEkonomik çalışmaların Dergisi, Ocak-Mart 1968, Cilt 3 (1), s. 25-53. İşsizlik parası kapalı bölgeleri alınıyorSunday Times, 1967 8 Ekim, s. 55. Galloway projesi: turistik potansiyeli özel referans ile Güney Batı İskoçya ekonominin çalışma Strathclyde Üniversitesi tarafından.Bölgesel Araştırmalar Grubu. Edinburg: İskoç Turist Kurulu, 1968 501p. Bir Galli ekonomik mucizenin doğru? Ekonomi: Ekonomi Derneği Dergisi, cilt. 9, bölüm 2, Güz 1971, s. 75-88.

Bölgesel yardımlara sürekli bağımlı olmayacak şekilde Galler müreffeh yapmak.

Maddenin kalp. The Scotsman, 21 Ekim 1971, s. 12.

İskoçya’nın ekonomik kriz Orta Kuşak ve düşündüren çözümlerinde büyüme sanayilerinin yetmezliğinden büyük ölçüde kaynaklanıyor bir makale savunarak. Bu İskoçya’da ekonomik sorunlar üzerine bir serinin parçası olan Scotsman gazetesi.

Tam istihdam ve büyüme birlikte çalışabilir. Bina Toplumları Gazetesi, Nisan 1972, vol. 104, hayır. 1249, s. 280-283.

Llantrisant: neden “hayır” haberleri kötü haber… South Wales Echo, 5 Şubat 5, 1974 s. 8.

Llantrisant bölgesinde yeni bir kasaba için planlarını terk etme kararını eleştiren bir makale.

Galler’in ihtiyaçları. Kredi: Finans Kurumları Derneği üç aylık gözden geçirme, Haziran 1975, s. 41-53.

Ngiltere’nin iflas krizi. The Banker, Kasım 1975, vol. 125, hayır. 597, s. 1263-1267.

1919’dan bu yana Britanya’da iflasın tarihini inceleyen bir makale. 1970’lerin başlarında, Birinci Dünya Savaşı’ndan bu yana herhangi bir zamanda iflasların sayısı daha yüksek, milli gelire kıyasla büyüklüğü, en yoğun yıllardan daha azdı. savaş arası dönem. Makale, krizin gelecekteki muhtemel seyrini ve banka yönetimi ile İngiliz bankacılar ve endüstri arasındaki doğru ilişkiyi değerlendirdi.

Galler’de yurtdışı yatırımı Glyn Davies ve Ian Thomas’ın hoş geldiniz istilası. Swansea: C. Davies, 1976. 221p. ISBN 0-7154-0409-1.

Galler’de Galler dışında yatırım yapan Galler ekonomisi üzerindeki etkilerin ilk ayrıntılı çalışması.

Galler’de Batı Almanya’ya doğrudan yatırım… umut verici bir başlangıç. Cardiff: Galler için Kalkınma Şirketi, 1978.

Bu rapor, Development Corporation’ın Almanya’da 8 yıldır Fahri danışmanı olan ve bu dönemde Galler’deki Batı Almanya yatırımının büyümesinden büyük ölçüde sorumlu olan Herr Friedrich Gladitz’e bir haraç olarak Galler Kalkınma Kurumu tarafından görevlendirildi.

Galler’deki Westdeutsch Direktinvestitionen… ein vielversprechender Anfang. Cardiff: Galler için Kalkınma Şirketi, 1978.

Galler’deki Batı Almanya yatırımı hakkındaki raporun Almanca versiyonu.

Galler’in daha küçük firmalara ihtiyacı var – acilen. Küçük İşletme no. 8 Ocak 1978.

Glyn Davies ve J. Wynne Evans tarafından İngiltere Finansal Hizmetler 1971-1981 yılında Karlılık ve İstihdam. Servis Endüstrisi Dergisi, Kasım 1983, Vol. 3 no. 3, p241-259.

(Makale abone kurumların Üyelerine Çevrimiçi Kullanılabilir İş Kaynak Premier). Makale şiddetli durgunluğa Rağmen 1971 ettik 1981 Yılları Arasında Birleşik Krallık ilk fiyat Finansal Hizmetler sektöründe istihdam etmek Değişimleri kar İnceler ettik, istihdam etmek Yüzde 15’lere Tarafından hemen Altında 30 kar arttı ettik Yüzde. Daha da Önemli olan Bir araya Diğer Tüm kategorilerde daha onu Bölgesinde Hizmet istihdam etmek Fazla insan Vardı 1980’lerde Tarafından, böylece İngiltere’nin onu Bölgesinde Hizmet istihdam etmek Artış Olmasidir. Bu gerçek, Daha Önce tam Olarak Takdir edilmemişti.

Galce ekonomisi hakkında Galce makaleleri

Cymru: cyfoethog neu dlawd? Dadansoddiad cymharol. Barn, 146, t Rhif Ionawr/chwefror 1975. 581-584.

Zengin veya fakir “Galler anlamına gelen bir başlıkla bir makale? Yayınlanan karşılaştırmalı bir analizi” Barn Gal Ekonomi gibi düşük aktivite oranları ziyaretinde Ihtiyaç duyulan yeni işlerin Sayısı problemleri uzerinde, Ocak/Şubat 1975, vem yurtdışı Yatırım İhtiyacı.

1978 – 1979 Cyflwr economaidd y genedl. Ahır, Rhafyr 1978/Ionawr 1979, rhif 191/192, s. 482-484.

1978/Ocak 1979’da Barn’da yayınlanan Galce ekonomisinin durumunu inceleyen bir makale.

Para, Bankacılık ve Finans

I.C.F.C.’nin Bölgesel Önemi Endüstri Ekonomisi Dergisi, Vol. 16, No. 2. Nisan 1968, s. 126-146.

(Tam metin üzerinden online kullanılabilir JSTOR abone kurumların üyelerine). Bir savaş sonrası bir parçası olarak 1945 yılında kurulan Sanayi ve Ticari Finans Kurumu (ICFC) çalışmalarının ayrıntılı bir analizi, İngiltere Merkez Bankası ( “Macmillan boşluğu” olarak bilinen örgütün başarısızlığını doldurmak için inisiyatif açtı Şehir 1983 yılından bu yana 3i Group plc olarak bilinmektedir), küçük ve orta ölçekli firmalara uzun vadeli finansman sağlamak.

Giro’nun iki yıllık sert sloganı. Banker, vol. 120, hayır. 536, s. 1069-76, Ekim 1970.

Genişleyen bir parasal sistemin enflasyonu ve entegrasyonu. Euromoney, Mart 1971, cilt 2 no. 10, s. 22-26.

Glyn Davies’in açılış konuşması, yabancı bankaların İngiltere’ye girişinin etkilerini ele alıyor.

Galler Bankası – Şimdi. Galler Radikal Cymru, hayır. 5 Mart 1971, s. 7.

Galler İşçi Partisi’nin bülteni için yazılmış bir makale, Galler Bankası’nın kurulmasına yol açan sebepleri özetliyor.

Galler’in Bankası ve Nasıl çalışacak. Batı Posta, 1971 10 Mart.

1960’larda kişisel servetin büyümesi ve yok edilmesi. Bina Toplumları Gazetesi, Temmuz 1971, cilt. 103, hayır. 1239, s. 642-646.

Mevduat için rekabet düzenli mi – yoksa boğaz mı kesilecek? Bina Toplumları Gazetesi, vol. 103, hayır. 1240, Ağustos 1971, s. 738-744.

Giro unchained ve şarj edildi. Banker, vol. 122, hayır. 555, s. 657-62, Mayıs 1972.

Uluslararası Giros ve Takas Bankaları. Euromoney, vol. 3, hayır. 12 Mayıs 1972, s. 15-20.

Ulusal Giro: modern para transferi James Callaghan tarafından önsöz. Londra: Allen ve Unwin, 1973. 246p. ISBN 0-04-332054-6.

Bu kitapta, Mısır’daki giro sistemlerinin öncülleri, Ptolemies ve Antik Yunan zamanında, Avrupa ve Japonya’da posta sistemlerinin geliştirilmesi, Britanya’nın bir giro bankası kurmanın neden çok geç olduğu ve Ulusal Giro.

Avrupa kalkınma finansmanı Glyn Davies tarafından düzenlendi. Cardiff: Wales Press Üniversitesi, 1974. 119p. Wales Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Enstitüsü ve Cardiff Ticaret Odası tarafından ortaklaşa düzenlenen Avrupa Yatırım Geliştirme konferansı ISBN 0-7083-0567-9.

Galler’in başkenti büyüyen bir finans merkezidir. Başarı, Haziran 1975, s. 35.

Bir Bölgesel Ekonomik anket: Bina onlarin Dalları ettik toplumların Glyn Davies tarafından Martin J. Davies ile. Londra: Franey, 1981 429p ISBN 0-900382-40-6.

Bankalar olmak toplumlar Insa zamanı. Banker Dergisi, Aralık 1982, cilt. 226, no. 1665, p.11-12.

Duyarli Tasarruf bankaları Karşı Mali süpermarketler. Chartered İnşaat Toplulukları Enstitüsü Dergisi, cilt. 37, no. Mayıs 1983 156, s. 54-55.

Tekel teoride devrim Glyn Davies Tarafından, John Davies. Lloyds Bank İnceleme, Temmuz 1984, no. 153, s. 38-52.

Baba ve oğul tarafından tartışmalı piyasalar teorisinin önemi hakkında bir makale.

Toplumların yeşil kağıt tekliflerinden daha geniş güçlere ihtiyacı vardır. Bina Toplumları Gazetesi, vol. 117, hayır. 1420, Nisan 1985, s. 459-462.

Büyük Britanya’daki Girobank’ın 1968-1991 yılındaki hikayesi, Avrupa’daki Post giro bankacılıkta T.D. Bridge ve J.J. Pegg. Tavistock: AQ & DJ Yayınları, 1993, s. 189-198.

Sikkele İmparatorluğunun Yükselişi ve Düşüşü: Madeni paraların ekonomik anlamında uzun vadeli eğilimler. İçinde: Ödemeler – geçmiş, şimdiki zaman ve gelecek: para aktarımında trendleri analiz eden denemelerin bir koleksiyonu Londra: Ödeme Takas Hizmetleri Birliği, 1995, s. 27-45.

Kredi: 6.000 Yaşında ve Hala Hızla Gelişen, İşletme Kredisi, Haziran 1996, s. 16-19.

Kredi Yönetiminin dergisinin (ABD) Ulusal Derneği Bir makale. Bu Çevrimiçi Kullanılabilir Highbeam web. Makale kredi geçmişini, kredi gelişimine sikke buluşun Etkisi baskılı Paranın gelişimi, ettik banka başarısızlıklarının Etkisi.

Tarihsel Açıdan Para Yenilik: Devrim hep Evrim Aşağı Haşlanmalar göster Neden Için

Bu yazıda, İlk Danışmanın Hyperion Dijital Para Forumu 7-8 Ekim 1997, Londra, Dijital Para: Yeni Dönem ya da Her Zamanki gibi İşlerde Keynote Adresi verildi.

Tarihsel perspektifte tek para birimi. İngiliz Nümizmatik Dergisi, cilt. 69, 1999, s. 187-195.

1999 Howard Linecar Anma Konferansı.

Tüm iktisadın kökü: M.Ö. 640 yılında M.Ö. James Dyson’ın Robert Uhlig Londra tarafından düzenlenen büyük icatlar tarihi: Constable, c2001, s. 26-27.

Para Bir Geçmişi: antik günümüze Kadar zamanlardan, 3. baskı, önsöz Çok Sayın Vikont Tonypandy Tarafından. Cardiff: Galler Press, 2002 Üniversitesi – 720p. ISBN 0-7083-1773-1 (ciltli), 0-7083-1717-0 (görüyor kapak).

İtibaren uygarlığın şafak para gelişimi üzerinde standart çalışma. İlk baskısı 1994 yılında yayınlanan Para A History bazı edinilebilir dünya çapında teslimat sunan kitapçıların zamanki kitapçı kanallarına ek olarak.

İtalya’da Savaş Zamanı Deneyimleri

Bir kış masalı: Apeninler Yukarı. Ordu Üç Aylık ve Savunma Dergisi Vol. 128 No. 3. Temmuz 1998, s. 329-332.

1943’ün sonlarında “A” Filosu, Royal Dragoons’un bir tür maskotu olarak kabul edilen Domuz Busty hakkında bir yazı.

Hükümet ve Resmi Sorular

Glyn Davies, aşağıdaki resmi soruşturmalara kanıt sunmuştur.

Komite Ulusal Tasarruf İncelenecek, Haziran 1973, (Cmnd 5273). Başkan: Sir Harry Sayfa.

Komite Finansal Kurumlar İşleyişine inceleyecek ettik Haziran 1980, (Cmnd. 7937). Başkan: Sir Harold Wilson.

Galler İşleri Komitesinin Evi, Delil Tutanakları, CBI Galler, 25 Kasım 1982. Galler’de EEC (Avrupa Ekonomik Topluluğu) üyeliğinin iş ve endüstri üzerindeki ekonomik etkisi.


Ekonomist Glyn Davies bir biyografi. 
Roy Davies tarafından. – Son 2018 3 Eylül güncellendi.