E-posta

The source-page: https://webtips.dan.info/email.html

Daniel R. Tobias

E-Posta gerçekten Web, bir parçası değildir haddi zatında, ancak genellikle bir Web sitesinin kullanıcılara Webmaster temas için bir araç vererek olduğu gibi onunla birlikte kullanılır. Böylece, o Web ve HTML ile ilgilidir, özellikle de e-mail dair birkaç ipucu var (HTML biçiminde e-posta göndererek kaçınmalısınız gerçeği dahil!).

Yararsız bilgiler: İlk albümde, Britney Spears “E-Posta Benim Kalp” adında bir şarkı vardı. (Bu arada, bir noktada onu Web sitesinde kayıt formu 1965 de başlar açılan menüde “Doğum yılı” vardı, bu yüzden bundan daha eski iseniz, onu pazarlama insanların kadarıyla yoktur. düzgün MIME türü veya kodlama biçimi) e-posta kalbinize (veya başka bir vücut organ için ne bilmiyorum) endişe, ama orada olan bir MIME türü, e-posta, tüm vücudu için: madde-ulaşım/duygulu-yaşam-formu. (Bkz RFC 1437).

Her zaman size ulaşmaları için bir yol ver!

Web etkileşimli bir ortamdır. İnsanlar sizi, Web tasarımınızın parlaklığı için sizi tebrik etmek, sitenizin konusu hakkında sorular sormak veya çalışmayan bir bağlantıyı belirtmek için yazmak isteyebilirler. Onlar için zorlaştırma. E-posta adresinizi, kullanıcıların size posta göndermek için tıklayabilecekleri bir <A HREF=”mailto:[email protected]”> bağlantısı olarak her sayfaya yerleştirin. Ayrıca, geri bildirim almak için bir CGI formu kullanmak isteyebilirsiniz, ancak bazen bu CGI olayları arızalandığından, düz bir mailto bağlantısına bile ekleyin. (İşlevsel olmayan bir geri bildirim formuna ne zaman vurursam, formlarının işe yaramadığını söylemek için onlarla nasıl iletişim kurmam gerektiği konusunda beni şaşırtıyor!)

Artık, bu adresleri toplayan spam göndericiler nedeniyle, sitenizin hiçbir yerinde düz metin olarak herhangi bir e-posta adresi almamanızı öneren birçok site var. Tüm spam’lara yönelik adresleri gizlemek ya da “tıkamak” için çeşitli teknikler kullanılmasını önermektedirler, bu da maalesef meşru muhabirleri de rahatsız edici etkiye sahiptir. Ben kendim böyle şeyleri yapmayı reddediyorum; İstenmeyen posta gönderenlere veya diğer teröristlere teslim olmayacağım ve hayatımı yönetme biçimimi değiştirmelerine izin vermeyeceğim; Bu kötü adamların kazanmasına izin verecek.

Bir kenara, kısa bir süre içerisinde birkaç kez, bir haber grubu veya e-posta listesi mesajı içindeki e-posta adreslerini koyarken bir tür “adres munging” kullanan insanların vakalarıyla karşılaştım. “…Bununla ilgili herhangi bir fikriniz varsa bana e-posta ile gönderin [email protected] — önce gömleğimi ve pantolonumu çıkar.” – Bununla birlikte, mesajları, postalamak için kullandıkları posta ya da haber programında yapılandırıldığı şekliyle, mesajın DAN satırındaki tam, adreslenmemiş e-posta adresleriyle birlikte gönderildi. Bu, mesaj gövdesindeki “munging” i tamamen anlamsız kılar ve yazarın aptal görünmesini sağlar.

Ancak, aptalca gördüğüm “munging adresi” makalelerin metninde olduğu baskı yayınlar bu kağıt üzerinde vardır. Yazar, spam onların adreslerini hasat OCR tarayıcılar kullanacak mı sanıyor? Aslında olası nedeni bu kağıt versiyonunda sersemlik yan etkisi vardı bile, makaleler çoğu zaman her iki elektronik ve kağıt yayın için yazılır ve yazar onun un-munged adres çevrimiçi olsun izin herhangi şansa olmasıdır.

Ama geri veren temas araçlarını yerine engellemeyecek onları… e-posta adresini koyabilirsiniz başka bir yer olduğu BAŞ bu etiketiyle sayfalarınızın bölümünde:

<LINK REV=made href=”mailto:[email protected]”>

Resmi HTML özellikleri tarafından desteklenen bu yapı, uyumlu tarayıcıların, kullanıcının sitenin yazarına posta göndermesine izin veren bir yol sağlar. Maalesef, nispeten karanlık Lynx ve WinMosaic tarayıcıları bunu desteklerken, popüler Netscape ve Internet Explorer tarayıcıları bunu başaramıyor. (Mozilla, diğer LINK etiketleriyle birlikte onu destekliyor.) Belki bir gün daha yaygın olarak kullanılan tarayıcılar kullanacaktır ve sistemle birlikte gelen ve onu destekleyen herhangi bir tarayıcının kullanımı için bu çizgiyi koymaktan zarar gelmez.

Eğer (benim bölümüne bakın kendi alan adınız varsa alan adları), sizin gibi bu etki, unutulmaz bir e-posta adresi almak gerekir [email protected]. Böyle bir posta kutusu basitçe aslında postalarınızı kontrol yere böyle postaları yönlendiren bir posta diğer ayarlayabilir veya alma hakkında İnternet sağlayıcınız ile görüşün. Bunun yerine bir Internet sağlayıcısına veya çevrimiçi hizmet ile birden kendi etki alanındaki bir adres olması çok daha profesyonel görünüyor. Özellikle yerine kendi etki alanındaki birinin ISS tabanlı e-posta adresini kullanarak Web sitesi sahiplerinin karşılaştığınız yaklaşık 9 10 üzerinden durumlarda beri (sağlayıcı AOL olduğunu… Birçok ciddi İnternet kullanıcılarına sahip @aol.com Adresinizdeki diyor gömlegine bir işaret takılarak gibidir “Ben bir aptal değilim!” reklamlarında ve yayınlarda köşe irtibat bilgilerinde ben sürekli karşılaşmak açıklanamaz şeylerden biri, bir “at bana e-posta [email protected] ya benim Web sitesine bakın www.frobbitzky.com!” Kendi etki, neden olmasın aldıysa sürekli kullanmak?)

Bunda olduğum ederken, ne anlaşma “FooBarBaz AOL Kelimeler” Şirketin URL’sini vermek tüm ulusal TV reklamları ile, daha sonra takip edelim? Yani birisi tüm online kullanıcı değildi çünkü çeşitli uyumsuz formlarda farklı tescilli hizmet sürü ve liste adreslerine hesaplarını almak zorunda görebilecekleri bir yere bilgi almak isteyen, temelde “eski kötü günlere” 10 veya 15 yıl regresyon… var Zira herkes için erişilebilir olduğu herhangi bir yer ya da adresleme şeması t. Bu Web tek tutarlı adresleme sistemi URL ile evrensel erişilebilir ağı oluşturarak, temizlemek için tasarlanmıştır karışıklık oldu. AOL tescilli anahtar kelime ile gayet iyi URL’yi takip herkes eskiden o günlere dönmek istiyor gibi görünüyor. Herşeyden aptalca “olarak adres verir NFL, olduğu nfl.com… veya AOL anahtar kelime nfl.com.” Neden eklemek .com domain name sisteminde farklı olarak, bu sistemde yapısal bir anlamı vardır… AOL anahtar kelimeye parçasını.

Mailto Bağlantısına Nasıl Konu Satırı Koyarım?

Bu sıkça sorulan bir soru. Yakın zamana kadar, cevabı “yapamazsınız, en azından teknik özelliklere uygun ve tüm tarayıcılarla uyumlu bir şekilde yapamazsınız.” Şimdi, eski tarayıcılarla hala uyumluluk sorunları olsa da, şu anki popüler tarayıcı sürümlerinde uygulanan yöntem, resmi bir standart izinde belgelenmiştir RFC belge.

Sözdizimi:

<A HREF=”mailto:[email protected]?subject=Hello”>

Üzerinde bir RFC’nin varlığı bu yapıyı “standart olmayan” hale getirmezken, hala karmaşık mailto bağlantılarında boğulacak, belki de mesajı tamamen kaybedecek bazı tarayıcılar olduğunu unutmayın. Bu nedenle, bu sözdizimini kullanırken bazı uyarılar istenir ve bundan kaçınmak en iyisidir. Sözde (kendim doğrulamamış olmama rağmen), AOL’nin tarayıcısı MSIE’ye dayanmasına rağmen bu yapıyla başa çıkamayanlar arasında.

Diğer bir problem ise, yukarıdaki sözdizimini kullanan birçok kişinin, boşluk ve benzeri özel karakterler içeren konu satırları eklemeye çalışmasıdır "mailto:[email protected]?subject=How are you doing?!?". Bu, yeni özelliklerde bile geçersizdir, çünkü boşluklar ve diğer alfanümerik olmayan karakterlerin çoğu, URL’lerde kullanıldığında izin verilmez veya ayrılmış anlamlara sahiptir. Tarayıcılar, böyle bir URL’deki ilk alandan sonraki her şeyi görmezden gelebilir. Çözüm onaltılık kaçış dizileri kullanmaktır: %20örneğin, bir alan için. Bu sonuçlanır örneğin, bir alan için. Bu sonuçlanır “subject=How%20are%20you%20doing%3F%21%3F“. Daha az zarif görünümlü kod, ancak en azından işe yarıyor (mailto konularının çalışacağı ölçüde). Hatta bu şekilde satır sonları koyabilirsiniz (bir ‘body=’ konuya ek olarak parametre) kullanma %0D%0A (CR bunu takiben LF). (Bunları ayırmak için bir ve işareti kullanarak birden çok parametre eklersiniz, ancak HTML belgelerinde ve işareti zaten ayrılmış bir karakterdir, bu nedenle kodlamanız gerekir &amp;. Birçok insan, yukarıda belirtilen onaltılık kodlamadan farklı bir kodlama seviyesi içerdiğinden, bunu anlamak için zor bir nokta olarak görüyor. Onaltılık kodlama, bir URL’de geçersiz sayılabilecek karakterleri eklemek için kullanılır. Ve işareti kodlaması, karakterleri kodlamak için kullanılır sözde URL’de olmak, ancak içinde geçersiz HTML. Anlaşıldı mı?)

Another approach to take is to put the subject as a TITLE attribute in the link code, like <A HREF="mailto:[email protected]" TITLE="Hello!">. There are a few browsers that support this, though most of the popular ones don’t. There’s a long running debate in comp.infosystems.www.authoring.html about whether this usage is the logical way to supply a message subject or not, depending on whether people think the “TITLE” attribute is supposed to describe the link itself or the resource being linked to.

Yet another option is to add the subject in parentheses within the mailto link: "mailto:[email protected](Hello)". This doesn’t actually supply a subject line, but it appends your subject to your address where it will show up in the “Için” line. It works because parenthesized expressions are ignored by mailers, so your mail arrives at the address specified by the rest of the “To:” line. You have to be pretty alert to notice the parenthetic notes in the destination header of your messages instead of in the subject where you’re used to finding such things.

İnsanlar mailto bağlantılarını bu bilgileri temin etmek istiyorum neden görebilirsiniz; Biri Web sayfasında ilgili yorum ve size değil ne zaman oldukça sinir bozucu alabilirsiniz hangi onlar üzerinde yorum konum Web sayfası. Benim gibi, farklı Web sayfaları çok avantajlı olacaktı, En azından sinir bozucu. Bu okuyucuya bir ders olsun; başkasının Web sayfasında yorumlama yaparken, sen üzerinde yorum konum tam olarak ne söz emin olun!

Üzerinde bir not daha mailto:URL’lerin: bunları kullanmayın ACTION bir URL’sini FORM. Bu, tüm tarayıcı sürümlerinde güvenilir çalışmıyor ve çok iyi çalışmıyor çalışır bile; o konusu gönderen verdikleri mesaj gönderildiğini belirten herhangi onay ekranı vermez ve bu çirkin miş-Mosh olarak son kullanıcıya veri gönderir. Böylece, sahip isterseniz kullanıcı bir Web formu doldurun ve size gönderilecek gelen bilgiye sahip, bu kadar çok (ya bir sen yapabilirsen, kendinizi yazmak veya “standart” bir CGI komut dosyası kullanmak daha zaten sağlayıcının sunucusunda yerine, form hedef olarak) varsa biri. Bu okunabilir bir biçimde çıkışına size kullanıcının girişlerini yaptık ve birlikte yapamaz bir “teşekkür” ekranı, şeylerin sorular sunmak edilebilir mailto:eylemler.

Eğer insanlara dışında HTML-ize veya diğer ASCII olmayan, e-posta gönderme biliyorum bunu işleyebilir ve bu şekilde istiyorum!

Bu aslında bir “Web ipucu” değil, ama bu Web sitesinin diğer bölümlerini evcil hayvanlarım için kullandığımdan başka bir şey daha var. E-Posta için evrensel standart her zaman düz ASCII metni olmuştur ve bu, kullanılan farklı posta okuma programlarının tümü için anlamlı olması garanti edilen tek biçimdir. Diğer eklenti formatları, kullanılan formatı destekleyen insanlar arasında ileri geri bir şeyler göndermek için iyidir, ancak hangi formatların kabul edilebilir olduğundan emin olmadığınız birisine gönderirken, daima düz metne yapıştırın.

Ne yazık ki, Microsoft Outlook Express gibi bazı posta programları artık HTML biçiminde posta göndermeyi önlüyor, ancak zamanın% 99’u, kesinlikle buna gerek yok. Bu tür mesajların çoğu, düz metin yerine HTML’de olmaktan hiçbir şey kazanmaz; Aslında, bazılarını normal kısa mesajlardan daha az okunabilir buluyorum, çünkü bu posta programlarının bazıları posta okuyucumdaki normal yazı tipine kıyasla çok küçük yazı tipi boyutları ayarladı.

Ayrıca, eğer yardımcı olabilirseniz, yaklaşık 70 karakterden uzun satırları kullanmayın. İyi niyetli posta programları, giden postalarını bu noktada bir araya getirir; İyi niyetli bir posta programı kullanmıyorsanız, uygun noktalarda Enter tuşuna basmanız gerekebilir. Satır sonlarınız yoksa ve her paragrafı uzun bir satır olarak gönderirseniz, bazı posta okuyucular kullanıcının mesajı okumak için doğru kaydırma yapmasını sağlar ve satırı kesecek ve içeriden daha uzunsa içeriğin bir kısmını kaybedebilir. programın kullandığı arabellek. (Standartlar, bir e-posta satırı için mutlak maksimum 998 karakter belirler, ancak bazı programlar bunu bile aşar ve birçok posta okuma programında veri kaybına neden olur.)

GÜNCELLEME: “Melissa” ile başlayan, “Worm.ExploreZip” ve “Bubble Boy” ile devam eden ve yükselen, daha sonra “I Love You”, “Joke”, ve “Janet’s Resume”, ve 2001’de her yerde bulunan “Sircam”, diğerleri arasında, “fantezi” posta biçimlerine güvenmemek için daha fazla neden veriyor. Bunlardan bazıları bazı MS Word, makrolardır, Visual Basic komut dosyaları, ve hatta olması gerekmez açıldı nedeniyle önce “özetleri” olarak (geliştirilmiş içeriği dahil) mesajlarının parçalarını görüntüleme Microsoft Outlook “özelliği” için, grev hatta onları açın. Düz ASCII daha sıkıcı olabilir, ancak sisteminize asla virüs koyamaz! İronik olarak, e-postanın neredeyse her zaman düz metin olduğu ve bu nedenle virüslere karşı savunmasız olduğu bir zamanda dolaşan e-posta virüsleriyle ilgili birçok şehir efsanesi ve aldatmacaları vardı. Bu, insanların şu anda e-postalarda ortaya çıkan gerçek virüslerin uyarılarına güvenmemesine neden olan “Kurt Ağlayan Çocuk” efekti yarattı. (Ve Microsoft programları kullanıcılarının MIME türü başlıklarını yok sayma eğilimi nedeniyle bu yazılımın daha da büyük risk altında olduğu ortaya çıkıyor – bu virüs yazarlarının image/jpeg gibi “masum” başlık türleriyle çalıştırılabilir içerikte gizlice dolaşmasını sağlıyor. Yazılımın tehlikeli içeriği engelleyen veya uyaran kısımları, ancak daha sonra beyinde ölü Microcrud’un bir .exe dosya adına sahip olduğunu fark etmesini sağlayın ve çalıştırın, virüs ve hepsini çalıştırın.)

Ayrıca, düz metin olmayan postalardan kaçınmak için başka bir neden daha vermek için, spam gönderenler, spam gönderenin sunucusuna mesajın başarıyla alındığını bildiren CGI komut dosyalarına gömülü görüntü referanslarıyla HTML posta kullanmaya başlamış ve böylece adresinizi girmelerine izin vermiştir. ileride kullanılmak üzere bilinen geçerli adreslerin “sıcak olasılıklar” listesi. Posta programınız destekliyorsa “süslü posta” ekranını devre dışı bırakarak bunu önleyebilirsiniz.

Alıntı üzerinden veya alıntı altında etmeyin!

Bir mesaja cevap verirken, cevabınızın içeriğini oluşturmak için ne kadar az ne de olsa, yeterince alıntılanmış materyal ekleyin. Karşıt uçların ikisi de kötü:

1) Tırnaksız Cevaplar

Siz de yanıtladığınız iletiden hiçbirini alıntılamayan bir cevap gönderirseniz veya teklifin bağlamda ne anlama geldiğini söylemek zor olacak kadar az alıntı yaparsanız, yanıtın ne anlama geldiğini anlamak zor olabilir. Çünkü alıcı çok sayıda eski mesaj almış olabilir ve bu mesajın yanıtını aldığınızdan emin değilsiniz. Mesajınız şöyle diyorsa:

     Tabi... bu harika bir fikir!

hiçbir fikrim yok olabilir alır kişi neyi sence harika bir fikir.

2) Tüm Orjinal Mesajından Alıntılanan Cevap

Bazı insanlar (bunu yapmak için varsayılan e-posta programları tarafından teşvik edilir), bazen tüm başlıklar ve fragmanlar da dahil olmak üzere yanıtlarına verdikleri mesajın tamamını eklerler. Yanıtladıkları mesajın kendisi bir cevapsa, orijinal mesaja ekli birden fazla tekrarlanan alıntı mesaj grubu olabilir. Mesajlar bu yolla gerçekten çok büyüyebilir ve mesajların altındaki çoklu imza bloklarının tekrarı gibi çok alakasız şeyler içerebilir.

Bunun yerine, alıntı şeylerde seçici olmalıdır. Yanıtlamakta ediyoruz (ve belki bu bir kaç daha fazla seviye göstermek ne göstermek için ne gerekiyorsa tutun onlar böyle, yanıtlama edildi):

     > > Her yerde siyah beyaz ve kırmızı olan nedir?

     > Bu gerçekten eski bir... Elbette bir gazete.

     Komik... Her zaman utangaç bir zebra olduğunu düşünürdüm.

Her bir teklif seviyesi için sol tarafta bir “>” işareti bulunduğundan belirtilen çoklu alıntı seviyelerine dikkat edin. Alıntı için geleneksel standart, cevabınızı alıntı yapılan malzemenin altına koymaktır. Büyük alev savaşları, bazen, sorunun cevabından önce geldiği için “Jeopardy tarzı” olarak adlandırılan (önce cevap ver ve sonra alıntı yap) zıt yollardan geçen insanlar üzerinde posta listelerinde ve haber gruplarında patlak veriyor. Ben, bugünlerde birçok insan tarafından kullanılan alıntı malzemenin aşırılığından daha önce teklifin veya cevabın gelip gelmediğine daha az takıntılıyım. Her ikisi de, bir araya gelerek, geleneksel olarak, alıntıdan sonra cevabı koyma tarzı, alıntı fiyatının kısalmasını teşvik etme eğilimindeydi, çünkü uzun bir alıntı kullanılması, cevabı geçmek için çok fazla kaydırma yapmak zorunda kaldı.

Benim yeni ve bu e-posta formatı sorunları hakkında kapsamlı yorumlara bakın Posta Biçimi Sitesi.

İnsanlara dosya gönderirken, genel olarak en düşük ortak paydaya gidin!

Bu gerçekten bir “Web ipucu” ya da “e-posta ipucu” değil. Ancak önceki ipucu bana kavramı daha da genişletmemi ve insanlara, bir başkasına bir dosya almaya çalışırken, alıcının başa çıkabilmesi için mümkün olan en genel formatı kullanmaları gerektiğini hatırlatıyor. Bu, dosyayı Web’den, e-postadan, FTP’den veya disketten mi gönderiyorsanız geçerlidir.

Ne bu yazmamı açan birkaç yıl önce ben düzenlenebilir bir bültene için kullanılacak maddenin postayla bir disk var, ancak dosyalar okunamaz bulundu olmasıdır. Bunlar Microsoft Word biçiminde görünüşte, ama Word dosyalarını içe olabilir (o zaman) ben birkaç programlardan herhangi desteklediği daha Word yeni bir sürümü. Böylece dosyalar denedim her programda çöp olarak çıkıyor. Ben gerçi (O zamandan beri (sistemimi yükseltilmiş ve en son Word’ü var, bu yüzden nihayet tür dosyaları erişmek mümkün oldum ettik korkuyor Bazı MS Word makro virüsleri)… yayılıyor ile karşı. Ben bir ek başkasının-okumaya çalışıyorum sert şans yaşıyorum WordPerfect biçiminde beni e-posta; WordPad Ben WordPerfect ve ben dosya görüntüleme yetenekleri WordPefect son revizyonlarla devam etmemiştir dahil olan yıl önce yazdığı eski DOSMAN yarar yok, o açılmaz, bu nedenle dosya varsa bir karmaşa olarak çıkageldi çok.)

Daha standart, genel biçimler kullanarak alıcılarınız için bu tür baş ağrıları oluşturmaktan kaçının. Gönderdiğiniz dosyalar metin ise, onları özel bir kelime işlemci formatı olarak değil, ASCII olarak kaydedin. Kelime işlemcinizde “Metin Olarak Kaydet” i seçin. Veya, biçimlendirmenizin (kalın, italik, vb.) Korunmasının esastırsa, bir içe aktarma biçimi olarak yaygın olarak desteklenen ve çok sayıda içeriğe sahip görünmeyen MS RTF’de (Zengin Metin Biçimi) dışa aktarmayı deneyebilirsiniz. MS Word formatı olarak sürüm uyumsuzlukları. En güvenli olanı dosyayı ASCII ve RTF olarak iki kez kaydetmek ve her iki dosyayı da göndermektir. (Bildiğim kadarıyla ASCII veya RTF’de bir virüsü “makro” olarak gömmek mümkün değil, bu yüzden de bu konuda MS Word’den çok daha güvenli formatlar.)

Göndermek istediğiniz dosyaları grafik ise onlar en yaygın desteklenen formatlar madem, sen, GIF veya JPEG formatı kullanarak en iyi. (Bununla birlikte, bazı insanlar yüzünden talihsiz için GIF önlemek Unisys patent kapağı Ama kullanmayın; PNG bazı açılardan daha üstün bir yedek olarak savunulan olan yeni bir biçim, fakat maalesef bunun için destek henüz kadar büyük değildir.) .bmp Eğer yardımcı olabilir eğer; Bu olmayan bir sıkıştırılmış biçim, yani dosyaları gerçekten büyük olabilir!

Bir elektronik tablodan veya veritabanından veri gönderiyorsanız, virgülle ayrılmış bir metin dosyası olarak dışa aktarmayı deneyin. Bu genellikle diğer birçok yazılım tarafından alınabilir.

Disketteki dosyaları sağlıyorsanız, bu günlerde “en güvenli” biçim PC 3.5″ yüksek yoğunluktadır (gerçekten eski bir makineye sahip birisine gönderiyorsanız, muhtemelen düşük yoğunluğa, hatta bir 5.25″ disk, bunlar bugünlerde çoğunlukla müze eserleri olmasına rağmen). Alıcının böyle bir makinesi olduğunu bilmediğiniz sürece başka platform diskleri (Mac vb.) Göndermeyin; PC diskleri bugünlerde diğer pek çok platform tarafından okunabilir, ancak bunun tersi genellikle doğru değildir. ZIP, SyQuest, vb. Gibi daha yüksek kapasiteli biçimler o kadar çok çeşitte bulunur: bir tane göndermeden önce kullanıcının sahip olduklarınızı destekleyip desteklemediğini kontrol etmeniz gerekir (bugün bunların hiçbiri yaygın kullanım nedeniyle özellikle yaygın olmasa da) CD ve DVD yazıcıları CD-ROM’lar bugünlerde hemen hemen her yerde bulunmakta ve birden fazla platform tarafından okunabiliyor, bu nedenle bir CD yazıcınız varsa, büyük miktarlarda veri göndermenin en iyi yolu budur (bir CD’ye yaklaşık 600 megabayt sığar). DVD-ROM’lar daha yüksek kapasiteye sahiptir ve daha yeni makinelerde yaygındır (CD’leri de okuyabilir ve yazabilir, bu yüzden her iki formatı da destekler). Fakat eskileri eskimeye sokmak için her zaman daha yeni biçimler ortaya çıkacaktır (BluRay, herhangi biri?), Bu yüzden hareketli bir hedef.

Eğer bir Mac kullanıyorsanız, oluşturduğunuz herhangi bir PC formatlı diskler bir olsaydı nasıl ”hakkında art niyetli yorum isteyen PC kullanıcıları dışına Dickens rahatsız edecek bir aptal“kaynak çatal” alt dizini sahip olacağını bilmelidir gerçek bilgisayar, diskteki bu saçma boyalar olmadan bana dosyaları göndermek mümkün olurdu! eklenen aynı saçma kaynak şeylerle çok parçalı ‘ekleri” Ayrıca, e-posta ekinde gönderilen Mac dosyaları genellikle olarak çıkacaktır’. Dosyaları PC bitiminde kullanılır olmak sonuna, ancak kullanıcı kaynak ekleri onları soyutlanarak için fazladan birkaç tıklama ile gitmek gerekebilir.

Eğer dosya gönderiyorsanız kişi Tabii ki, eğer özel olarak o, elinizden geldiğince iyi o izleyin istediği hangi biçimde size söyledi etmek. Aksi takdirde, ancak, verileriniz için en genel, en küçük ortak payda formatına bağlı kalarak bazı dalgınlık gösterin.

Eğer vb bir diskete, bir ZIP diske, CD-ROM gibi bir fiziksel ortamda birileri verileri veriyoruz Son olarak, emin olun etiketleyin! Alıcı diğer diskler yanında bir süre ortalıkta terk edebilir ve hiçbir etiket ile disklerin bir bütün yığını varken oldukça kafa karıştırıcı alır.

O aptal E-Posta Mesajları Çizgiler ‘AOL Kullanıcıları Tıklayın’ ekle etmeyin!

Özellikle ticari e-posta iletilerinde, bir URL’yi gösteren bir iletinin satırının altında, aynı URL’deki bir URL’yi içeren bir satırı görmek için oldukça yaygın bir şeydi <A HREF="..."> etiketiyle “AOL Kullanıcıları Tıklayin”. Bu gerçekten görünüyor zekalı standartlarını düzgün takip etmek ve sonuçta, mesaj gönderilen çünkü (ham metin olarak HTML kodunu görüntülemek AOL yanında diğer tüm posta programlarına ham metin MIME türüyle “text/plain”, olarak değil HTML, MIME türü “text/html”).

AOL, standartları göz ardı etmeyi seçti ve posta okuyucusunun HTML kodunu düz metin mesajları içinde yorumlamaya çalışmasını sağladı. Bu, kod örnekleri, yazarın istediği gibi kod olarak görünmek yerine oluşturulmakta olduğundan Web yazmayı tartışan posta listeleri için büyük bir acıdır. Dolayısıyla bu posta okuyucu davranışı, kınanması gereken, kınanmaması gereken bir sapmadır. Aptal bir HTML koduna yapıştırarak tüm AOL kullanıcısı olmayan kullanıcılar için iletilerinizi “üremeyin”, böylece bağlantılarınızı tıklayabilirler (diğer çoğu posta okuyucusu da o ana sayfadaki URL’leri otomatik olarak köprüleyerek mantıklı bir şey yapar. metin, mesajdaki herhangi bir HTML kodunu yorumlamadan). Tüm kullanıcılar, hatta AOL’daki kullanıcılar bile, URL’yi tarayıcılarına yerleştirmek için kopyala ve yapıştır özelliğini kullanabilirler.

AOL nihayetinde programını makul bir posta istemcisi gibi davranmasını sağladığından, bu tür şeyler bugünlerde pek yaygın değildir. Ne yazık ki, 2007’den itibaren, AOL, HTML etiketlerini içeren giden mesajlarına saçma bir reklam altbilgisi eklemeye başladı, düz metin versiyonunda bile! AOL kullanıcıları bir kez daha aptal görünüyorlar. Daha iyi bir ISP’ye geçin!

Configure your Mail Program Correctly!

Yukarıda belirtilen şekilde HTMLized mesaj göndermeyi varsayılan e-posta programlarına ek olarak, varsayılan olarak mesajlarınızda yanlış bir cevap adresine gönderen e-posta programları da var gibi görünüyor. Başlıkları gibi bir sürü mesaj alıyorum:

Reply-To: <@someisp.com>

Bu mesajları yanıtlamaya çalıştığımda, posta programım cevapları eksik adrese göndermeye çalışıyor “@someisp.com”, gerçek adres ne zaman olmalı “[email protected]”.

Açıkçası, posta programlarının bir dönüş adresi belirtmek için bir yapılandırma bölümü vardır, ancak standart yükleme işlemi ya bu bölümü atlar ya da kullanıcının buraya yerleştirmesi gerekenleri yeterince açıklayamaz ve alan adını tam olarak doldurmaz, ancak tam olarak doldurmaz. Kullanıcı adı.

Bu hatayı yapma. E-posta programınızın tüm konfigürasyon bölümlerine bakın ve “Kimden” adres, “Cevapla” adres, kullanıcı adı (“John Q. Smith”), kullanıcı organizasyonu (“Ad.” “XYZ, Inc.”) vb. Doğru içeriklerle doldurulur. İsteğe bağlı alanların kullanılması durumunda, bunları kullanmamayı tercih ederseniz, yukarıdaki örnekte olduğu gibi yarı dolu olmadıklarından tamamen boş olduklarından emin olun.

“Kimden” ve “Yanıtla” adreslerinin, posta adınızı almak için kullanıcı adınızla ve bağlandığınız sunucunun tam adıyla aynı olmayabileceğini unutmayın. Genellikle sunucu adı, e-posta adreslerinde gerekli olmayan bir ana bilgisayar adı bölümü içerir. Mesela postalarımı almak için kullandım server1.softdisk.com, e-posta adresim [email protected] (“server1” olmadan). Pek çok kişi daha iyi bilmiyor ve e-posta adreslerine “server1” (veya kendi sunucunun adının karşılığını) yapıştırıyor, bu da adreslerini daha uzun, daha az zarif görünümlü ve daha sonra geçersiz hale gelmesi daha olası hale getiriyor. ISS sunucularını değiştirdi. Adresinizin hangi biçimini kullanmanız gerektiğine dair herhangi bir şüpheniz varsa, ISS’nizin teknik destek departmanına sorun, çünkü adreslemenin ayrıntıları siteden siteye değişebilir.

…Ve e-posta adresinizi doğru yazmayı unutmayın!

Birçok insan e-posta adreslerini Web kayıt formlarına yazarken ve oluşturmada sorun yaşamaktadır mailto Web sayfalarındaki linkler. Tam olarak doğru değilse, o adrese posta atmanız büyük olasılıkla gerçekleşecektir! Ne yazdığınızı iki kez kontrol edin.

Özellikle, AOL üyeleri adreslerini yanlış yazma eğilimindedir “@aol.com” bölüm (AOL dışındaki kişilerin ekran adlarının AOL’de olduğunu ve başka bir sistemde olmadığını nasıl bilmeleri gerekiyor?) veya yalnızca yazarak “[email protected]” (dışarıda bırakmak .com), veya ad içindeki boşlukları da dahil ederek (“Just Me @ aol . com”). CompuServe kullanıcıları, adreslerinin “yerel” CompuServe biçimindeki virgüllerini İnternet adresi olarak kullanırken noktalara dönüştürmeyi ihmal ederler. Bu uygun bir e-posta adresi sözdizimi değil. Adresinizi yazarken İnternet postaları için uygun kuralları bildiğinizden emin olun!

Bir çok yaygın “acemi” hata sopa www., ya da http://www., gibi bir Web formuna yazarken e-posta adresinizin önünde [email protected]. Birinin e-posta adresinin aslında bu karakterleri içeriyor olması düşünülebilir olsa da, bu nadirdir; genellikle gerçek adresin sadece [email protected] ve bir şekilde, bir e-posta adresi ile bir Web adresi arasındaki ayrım konusunda kafanız karıştı.

Bu sayfa ilk olarak 25 Mayıs 1998 tarihinde oluşturuldu ve en son 10 Eki 2010 tarihinde değiştirildi.

Copyright © 1997-2018 by Daniel R. Tobias. All rights reserved.