Long Island Rüzgar Sörfü siteleri

The source-page: http://alumnus.caltech.edu/~creutz/windsites.html

Dotrzeć i jibe dotrzeć, uyuşmak; że wszystko, czego chcesz od życia için jest?

Bu liste New York’taki Long Island’daki rüzgar sörfü için favori yerlerim. Çok eksiksiz değil, tüm rüzgar yönlerini kapsar.
Bana açıklamalarını gönder ve bunları bu dosyaya ekleyebilirim.

Diğer pages:

Rüzgar sörfü www sitelerinin sayısı katlanarak devam ediyor; Böylece, hepsine bağlantı vermeye çalışmaktan vazgeçtim. Çoğu, aşağıda işaret edilen Yahoo listesinden bulunabilir. Sanırım benim Web’de ilk ve Andrew’un ikincisi.

Belleview Park, merkezi Moriches

Montauk Karayolu üzerinde, Center Moriches şehir merkezine yaklaşık 3/4 km. Belleview Ave’de güneye dönün. ve sonuna kadar sür. En iyi rüzgarlar S’den W’ye; Özellikle soğuk bir cepheden hemen önce gelen SW akışları gelir. Otopark tüm yıl ücretsizdir ve arma alanı güzel bir çim biçimli çimdir. Düşük gelgitte, başlamadan önce sahilden yaklaşık 100 metre uzakta kum çubuğunu geçmelisiniz. Yaz aylarında kanalda yaklaşık yarım mil uzakta kayda değer bir tekne trafiği olabilir. Körfezin karşısında, Ateş Adası’nın arkasında güzel daireler var. Girişe yaklaşırsanız, birkaç mil SE olan akıntılara dikkat edin. Weed yüzgeçleri yaz ve sonbaharda bir zorunluluktur. Bu yer de Webbie denir; bana isminin tarihini söyleyen var mı?

Hart’ın Koyu, East Moriches Sahil Güvenlik İstasyonu

Montauk Highway itibaren Atlantik Ave. güney gitmek Doğu Moriches sadece ışıktan. Yaklaşık 3/4 mil dönüş Moriches Ada Yolu üzerinde ayrıldıktan sonra. Su biter zaman fırlatma alanı sağ açık. Sen Sahil Güvenlik İstasyonu erişim yolunun kapalı girin. En iyi rüzgarlar NE dan SSE için vardır. SE akışı bir fırtına sırasında burada olağanüstü olabilir. İşte olan fırlatma alanının resim ve biri arma alanında. Ben de bir zamanlar burada belki bir düzine Yelkenli kadar gördük iken, diğer zamanlarda öyle az kalabalık.

SW rüzgarında ve giden bir gelgitte, nokta ile Doğu Kuş Adası arasındaki kanalda yelken açmayı deneyin. Bu noktaya kısa bir yürüyüş yapmayı gerektirebilir, ancak kendiniz için olağanüstü koşullara sahip olacaksınız.

Bütün yıl boyunca park yeri ücretsizdir. Devlet, şimdi 92-93 fırtınalar ve çimlerin üzerinde sürüş yapan insanlar nedeniyle arma alanının bozulmasına yardımcı olacak yeni bir park yeri kurdu. Kıyı bu fırtınalarda yaklaşık 20 fit geri çekildi.

Bu aynı zamanda jetskis için popüler bir nokta, giriş ve okyanus için makul bir kısa vadedir.

Shore Yolu, Remsenburg

Güney Ülke Yolu’ndan Shore Yolu’nun güneyini sonuna kadar götürün. Tüm yıl ücretsiz otopark. En iyi rüzgarlar S’den S’ye. Düşük gelgitte oldukça sığ olabilir. Yaz aylarında kanalda çok sayıda tekne trafiği var. Bu, 92-93’te açılan ve mühürlendiği için yeni girişin hemen karşısındadır. Swan Island’ın arkasında, bu bölge ile Sahil Güvenlik İstasyonu’nun yaklaşık yarısında, biraz daha batıya doğru bir sonraki yeni girişe dikkat edin.

Soğuk Bahar Yolu, Southhampton

Güneş doğuşunda doğuya gitmek, sınırlı erişimin Shrubland Yolu’na bittiği ve kuzeye döneceği geçmişte devam eder. Yaklaşık 1/2 mil sonra sola Cold Spring Road sola dönün. Yolun doğu tarafında sudan en az 150 metre uzakta park edin. Her türlü kuzey rüzgarında iyi. Soğuk bir ön geçtikten sonra NW’de mükemmel. Peconic Körfezi burada oldukça geniştir, bu yüzden büyük bir parça doğurabilir. Genellikle “mogul alanı” olarak tanımlanır. Bazı iyi yakın noktalar Sebonac Inlet ve Doğu veya Batı Landing Yollarının sonunda Squires Gölet’in iki tarafında bulunur.

Batı çayır plaj, Stony Brook

Lawrence T. Hoff’ten:

Nichols Road North, 25a. Işıkta solda, bir sonraki ışıkta sağanak yoluna doğru. WMB işaretlerini takip edin. N/NW’de büyük (güney kıyı ada tarafından korunaklı). Ücretsiz park. Döşenmiş çok Yabani otlar yok. Ses büyüklüğü dalgaları ~ 100 yds kırın. sahilden. Ses büyüklüğü = Peconic veya Great South Bay’den daha büyük, Atlantik’ten daha küçük.

Gwyn P. Williams’dan:

LI’ya yelken açmak için en popüler yerlerden biri West Meadow plajı – Sound’a. Her öğleden sonra rüzgâr olduğunda genellikle 20 veya daha fazla tahta vardır. Sanırım en popüler nokta Northport yakınlarındaki Sand City’ye yakın, ama hiç orada bulunmadım. Ayrıca Shirley’deki Bay’da iyi bir yer var. İyi yelken

Napeague Limanı

Orada kendimi hiç yelken açmamıştım, ama bu yer hakkında çokça övgü aldım.

D.J. Molny:

Napeague Bay, Napeague ve Montauk kasabaları arasında güney çatal üzerinde iyi bir su kütlesidir. Neredeyse kuzeyde küçük bir boğaz tarafından Büyük Peconic körfezine [Gardiners Defne] bağlı bir göldür.

Körfezin kuzey yarısında iyi yelken var. Körfezin güney ucu sığ, biraz tuhaf ve orada demirlemiş küçük tekneler var. Tekne trafiği neredeyse yok.

En iyi rüzgarlar okyanustan güney veya güneybatıdır. Yerel coğrafya, bir venturiye neden oluyor, bu da 25’e varan bir 15-meltem esintisini harekete geçiriyor. Güneydoğu meltemleri karaya doğrudur ve güneyliler kıyıya veya kıyıya doğrudurlar. Westerly rüzgarı fırlatma sahasından denizden çıkmakta, ancak oldukça yelkencidir. Northwesterlies, liman tackinde açık denizdir.

Alt kumlu. Körfez güneş tarafından ısıtılır ve bu nedenle oldukça tuzludur. Özellikle de gelgitler bittiğinde çoğu yerde durabileceğiniz kadar sığ.

Körfezde çok küçük bir parça var. Gerçekten marşlı bir günde, 6-12 inç görebiliyorsunuz. Hız koşuları, jibing pratiği ve su kayağı için iyi bir yer.

TALİMATLAR:

Sokak isimlerini unuttum ama endişelenecek sadece birkaç sokak var.

Montauk’un doğu bölgesini Napeague’den uzaklaştırın. Soldaki Art Barge’ı gördüğünüzde sola dönün. (The Art Barge, çirkin çift katlı sabit bir şeydir.) Lobster Roll restoranınız (eğer onların işareti büyük harflerle “Öğle Yemeği” diyorsa), çok uzaklara gittiniz. Doğru yolda iseniz, 100 metre içinde bazı demiryolu parçaları geçecek ve sazlık ve kuyruğu dolu bir bataklık alanı boyunca sürecek. Sürüş sırasında sağdaki Napeague Körfezi’nin güney ucunu görebileceksiniz.

Bu yolu sonuna kadar götürün (~ 1 mil) ve sağa sola dönün. 1/2 mil gidin ve ikinci sağa geçin. Bu yol yaklaşık 1/2 mil uzunluğunda ve sahilde son çıkacak.

Park için üç seçeneğiniz var:

  • – Bir Doğu Hampton izni al (non-sakinleri için çok pahalı!)
  • – Sadece park edip polisin gelip ummalı (yaptıkları!)
  • – Yolun başında plaj ve park Eşyalarınızı boşalt.

Genellikle 3. tercih ve 🙁 gidip kısaltmak için bir bisiklet getirmek.

William P. Jaursch’tan:

Napeague Harbour harika bir mekandır. Temel olarak en iyi rüzgarlar kuzeyden ve güneyden gelen sıcak öğleden sonra gelir. En iyi bölüm, bu küçük körfezin bir buçuk mil olması için bel derinliğidir. Bu bölgeyi tüm rüzgar sörfçüleri yapan hiç ya da küçük tekne trafiği yok! Oraya yelken açtım ve potansiyelini hayal edebiliyorum.

Gwyn P. Williams’dan:

Napeague’in, LI’nın şimdiye kadar sunabileceği en iyisi olduğunu kesinlikle söyleyebilirim. Bir gün, başka bir yerde 5 değerinde olduğunu düşünüyoruz. Ancak, öğrenme için iyi olsa da, hiçbir dalga yoktur.

Daniel Seltzer’den:

Napolya’nın doğal en iyisi, Güneybatı Yazları’nın (genellikle yaz mevsiminin ortasında öğleden sonra) öğleden sonra başladığı zamandır. O zaman karanlığa kadar yelken açabilirsiniz, ve bir sistem geliyorsa, bazen ertesi gün patlar. Birkaç saat sonra, doğrayın 20-25’in üzerindeyse, bir ya da iki ayağın üzerinde iyi bir şekilde inşa edilebilir. İçinde hissetmek için yeterince yüksek atlamayan tek kişi ben değilim.

Ancak, Napeague’in en iyisi, daha az insanın bildiği veya gittiği taraftır: dışarısı. Bir Northwester’da (ya da daha kuzeydeki Kuzeydoğu’da), körfezin batı tarafındaki düzenli fırlatma alanlarından rüzgârda çalışarak en üstteki kesime ulaşıncaya kadar çalışabilirsiniz. Bu, gelgenin Körfez’e girip çıktığı iki yoldan biridir. Denize bağlı olarak, içeriye veya dışarıya yelken açmak çok zor olabilir, ancak burası dardır ve genellikle kıyıya çekilebilir ve teçhizatınızı çekebilirsiniz. Dışarıda, su, Connecticut kıyılarına kadar geniş bir alana yayılmıştır (genellikle görülebilir değildir) ve kabarıklar Gardiner’ın adanın etrafında toplanır. Bir darbe ile ortak olan 10 ayak çukuru ile büyük olurlar. 5.0 hava koşullarında bile, rampa alanı çok fazla olan 5 metreye kadar değişen iyi şeyler var. Ve hiçbir zaman, milleri paylaşmak için dört veya beşden fazla başka şey yoktur.

Northwesterly hakkında bilmeniz gereken en önemli şey, duyduğunuz anda hemen kalkmanız ve hemen denize açmanız gerektiğidir, çünkü genellikle erken saatlerde havaya uçururlar. Bu, son birkaç mevsimin tercih edilen panoları olan Enerji, Kenar ve Patlama ile ağır bir Mistral kalabalıktır.

Açık okyanus sürme için Amagansett ana plajı başlatıldığında bazı büyük Güneydoğu günlerinde (çok nadir) de var. Fakat yeni kısıtlamalar (iyi yapışıklıklar için bile) şimdi bunu zorlaştırıyor. Montauk’taki Ditch Ovaları iyi bir mola veriyor ama uzun bir mesafe var ve otoriter olarak konuşamadığım bazı nadir durumlar haricinde rüzgara karşı korunaklı.

Adadaki uzak bir yer de Montauk’taki Wharf’daki Gosman restoranının otoparkı. Bir NW veya NE darbe, sörf harika, lansman harika ve kolay jibes ve başlattı için bir pürüzsüz bir iç tutar.

Robert Pflieger’den:

Neapeague Limanı’ndaki yaz boyunca günlerce ölü olabilir. Bu ölü dönemlerden birinde, limanın güney ucunda yaklaşık 2 saat boyunca iyi bir iniş (ve su başlangıç) rüzgarı buldum. Bir başka rüzgar sörfçü hafta boyunca herhangi bir rüzgâr olduğuna inanamadı (sabah saatlerinde bir kez Neapeague’de, bir saat sonra da rüzgârı kontrol etmek için durdu).

Heckscher Parkı

William P. Jaursch’tan:

Heckscher Park, yaz aylarında, Fire Island Inlet’den (köprünün yakınında) okyanustan gelen termaller ile mükemmeldir. Bu genellikle öğleden sonra SW’den gelen rüzgarlarla oluşur. Rüzgar sörfçüleri ile çok şey aramalısın.

Robert Pflieger’den:

Yeni başlayanlar notu: Hafif rüzgar günlerinde Heckscher’da, yaz termalleri genellikle yaklaşık 2 PM’de başlayıp 6 PM civarında ölüyor. Bu hafif rüzgarlara yelken açanlar için, burada 1 ila 2 Knot gelgit olabileceğini unutmayın. Marjinal koşullarda, bu küçük akım, gelip gitme durumunuza veya geleceğe bağlı olarak uçma yeteneğinizi önemli ölçüde etkiler. Rüzgar gelgitine karşı olduğunda (sadece kıyı rüzgarlarında veya dışında) başlangıç ​​noktanıza dönmek zor olabilir. Bitene kadar dövüşme, kıyıya gitme ve geri yürümenin nispeten kolay olduğunu hatırla. Gülme, bir keresinde 2 saatlik bir şekilde bir yönde planlama yapmayı ve bir inçlik park yerine geri dönmeyi ve nedenini anlamadığım için geçirdim. Farkettikten sonra, sadece kıyıya dönüp yürüyebiliyordum, daha sonra daha sıcak bir ıslak elbise giydim (donuyordum) ve yorgun ve sinirli olan bir arkadaşının eşine rehberlik etmek için yola çıktım.

En sevdiğim Heckscher sahnelerinden biri: gece karanlığında yorgunluğunu yitiren sahilde dinlenmek, beyaz perdeleri ve fırtına bulutlarını seyretmek ve rüzgarla oynayan birkaç piç kurusu.

David Schwarz’dan

Heckscher State Park’ta yelken açtığınızda, Büyük Güney Körfezi’nde yelken açmanın önemli bir sorun olduğunu unutmamak önemlidir: Weeds. Sorunsuz bir yelkencilik için, eğer varsa bir yabani ot finiş kullanın.

Northport Yengeç çayır Beach

Gary Zieve’den:

Long Island Sound’daki bu Plaj, N veya NE rüzgarı için mükemmeldir. Plaj sadece İşçi Bayramı ve Anma Günü öncesi sezon kapalı rüzgar sörfçüleri açıktır. Batık Çayır Parkway’in kuzeyini 25A nolu batıya götürün. Northport’taki Waterside Ave’ye 4 mil gidin. Bu sokağın tepenin altında bir stop lambası var. Plaja 2 mil kuzey gidin.

Smith Point Park (William Floyd Parkway’in Güney Sonu)

Robert Pflieger’den:

Heckscher’da yelken açmak istemediğimde kuzey rüzgarları için buraya yelken açarım. Bu, kamuya açık bir ücret karşılığında çalışan Suffolk ilçe parklarından biridir (konut sakinleri için 7 $ olmayan yerleşik 5 dolar). Yerleşik olmayan bir kişi, iki yıl boyunca 20 $ ‘lık (Suffolk İlçesi yeşil anahtar) ikametgah ayrıcalıklarına sahip olabilir. Smith Point’te, rüzgarı engellemek için biraz uzun sazlıklarla birlikte çimenli otoparkın girişini geçtikten sonra küçük ama iyi bir fırlatma alanı var. Kanalın karşısında, güney rüzgarı için umut veren bir Suffolk ilçe tekne lanching alanı var. Yelken kanalı, Büyük Güney Körfezi ve Moriches Koyu arasında uzun bir dar (<1/2 mil) bağlantıdır. Tekne trafiği merkez kanalla sınırlıdır ve rüzgar sörfçüleri için sorun teşkil etmez. Yeni başlayanlar için iyi bir yer haline getiren kıyıdan 50 metre uzakta çok sığ olabilir. Rüzgar sörfü yapan başka kimseyi bulamayabilirsiniz, ancak kanalın ortasındaki birçok küçük tekne balık tutturur, böylece tamamen yalnız kalmazsınız. Hız koşuları için düz suyu seviyorum.

Plumb Sahili

Gönderen larryw9999 a rec.windsurfing için aol.com:

Hechsher Eyalet parkı ile New Jersey arasında, Brooklyn’de insanların on yıldan uzun bir süredir yelken açtıkları bir yer. Plumb Beach, sadece herhangi bir yönden kuzeyden geldiği zaman oldukça iyi bir yelkencilik sunan 9 Knapp St. çıkışının hemen doğusunda, Belt Pkwy’deki çirkin bir park yeridir. İnsanlar su kalitesini sorguluyorlar ama henüz hasta olan birini duymadım. Rüzgar kuzeyden geldiğinde, Plumb Beach denizcileri Deniz Parkı köprüsünün üzerinden geçerek batıya ilerler. Kuzeyde genellikle sivilceli.

Diğer siteler

Kendimi denemediğim diğer noktalar arasında Gillette Ave. Bayport, Yeni Suffolk, Ponquogue yakınlarındaki okyanus ve yaz dışında Meschutt Parkı. Squires Göleti yakınlarındaki Peconic Koyu’nda, Doğu İniş Yolu ve Batı İniş Yolu’nun sonu kuzeydoğuda oldukça iyi olabilir. Shirley’de popüler bir nokta var, NW rüzgarlarında sorun yok, ama Cold Spring’i tercih ediyorum.

Long Island Plajlarında Rüzgar Bilgileri için Diğer Kaynaklar

Robert Pflieger’den:

Çeşitli L.I.’deki rüzgarlar. Plajlar çok titiz ve L.I. Aynı anda çok farklı koşullara sahip olmak için yeterince büyüktür. Rüzgarlar güney kıyısında tekmeleyebilir ve kuzey kıyısında veya doğu ucunda ölü olabilir. En iyi rüzgarlar sabah, öğleden sonra veya gün batımına doğru, hava koşullarının türüne ve zamanlamasına bağlı olarak, termiklerin etkisi, vs. olabilir. Bir saatten kısa bir sürede rüzgarlar yönünü 180 derece değiştirebilir. İstediğimiz rüzgarları bulmak için alabileceğimiz tüm yardıma ihtiyacımız var.

Long Island sahilleri için rüzgar tahminleri için, accu-havai L.I.’yi buldum. Prodigy hakkında plaj tahmini en iyisi. ABD hava bürosu, rüzgar tahminleri genel bölge için olduğundan ve termikleri hesaba katmadığından çok daha az yardımcı olur. Mevcut rüzgar koşulları için Rüzgar Hattı ($) çok yararlıdır (800-777-9463). Heckscher ve Napeague Limanı’nda uzaktan rüzgar ölçüm ekipmanı var. Ayrıca son 24 saatte rüzgarların fakslı bir grafiğini de sağlayabilirler. Rüzgar Hattının aylık ve çağrı ücretlerini ödemek istemeyenler için başka seçenekler de var. Nette, çeşitli L.I. havaalanları yüzey özetinde (Albany) verilmiştir. İnternet adresi aşağıdaki gibidir: gopher://wx.atmos.uiuc.edu:70/00/States/New%20York/Surface%20Summary

Buz yerleri

Long Island’da buz sörfü veya tekne gezintisi için en iyi yerler, Lake Ronkokoma ve Bellport Bay’dir. Popüler bir fırlatma alanı, Ronkonkoma Gölü’nün güney ucunda. Bellport Körfezi için, Station Road’un güney ucunu deneyin. Snobby park düzenlemeleri genellikle kış aylarında göz ardı edilir.

 Mike

Gümüş Sienna, Elektrikli Kaya.