Gebelik, Doğum ve Ötesi için Bitkisel Destekler

The source-page: https://www.cambridgenaturals.com/blog/herbal-supports-for-pregnancy-birth-beyond

Steph Zabel tarafından
Aktar, Ethnobotanist & Eğitimci

Ben çok uzun zamandır bu yazıyı yazmak için anlamı … bir yıl boyunca, aslında! Hiç gebelik ve doğum güçlü eşikleri geçiyor beri bana böyle bir dönüşümsel dönemde daha rahat beslenen ve dengeli hissetmek yardımcı olmak için çalıştı güzel otlar birkaç paylaşmak istedim. Şimdi benim güzel kızı 1 yaşına kadar geldiğini ben nihayet bir deyişle bizzat benim için çalıştı desteklerin bazı bastırmak için zamanı olduğunu düşünüyoruz.

1. Trimester

İlk üç aylık dönem hassas bir zaman olabilir Çünkü özellikle birçok otlar kullanılarak daha önce hiç olmadı otlar tavsiye etmiyoruz. nazik, besleyici, gıda sınıfı bitkilere bağlı kalın.

Sabah bulantısı ve yorgunluk çoğu kadın başa ana meseleler olma eğilimindedirler. Kendi sabah bulantıları çok şiddetli değildi, ama zaman zaman rahatsız (ve sabah her zaman değildi). Bedenimin iyi yemek bol vardı emin yapma – ve yemeden uzun süre için gitmiyor – gayet yardımcı oldu. Kan şekeri düzeyleri stabil kaldı Ayrıca, böylece yeterli protein ve yağ alma önemliydi.

Herb-bilge ben kusacak-lık ile yardımcı olmak için yumuşak papatya, nane ve/veya zencefil çayları kullandı. Çay yapabilir ve hemen bir şey gerekiyor olamazsa zencefil çiğnemek de güzel.

İlginçtir ki, bulantı bu süre içinde benim için en yararlı bitki özellikle de bu kullanım için bilinmemektedir rağmen, devedikeni oldu. Karaciğer üzerindeki harika destekleyici ve nazik detoksifiye eylem için ünlü Ancak olduğunu. Karaciğer vücuttaki tüm ekstra hormonların bu bitkinin faydalı bir etkiye sahip olacağını mantıklı çünkü hamilelik sırasında yapılacak ekstra çalışma olduğundan. Ben tohum yere kadar kullanılmış ve benim gıda onları serpilir – günde yaklaşık 1 çorba kaşığı kadar veya gerektiği gibi. Ben bunun bu aşamada benim için vazgeçilmez bir bitki olduğunu hissettim.

Ben de zaman zaman hem de gıda benzeyen yumuşak otlar her ikisi de ısırgan, bazı kuşburnu çayı içti. Takviyeleri bu trimesterde aldı – ve benim hamilelik boyunca – magnezyum, fermente morina karaciğeri yağı ve probiyotikler dahil.

tea blends.JPG

2. Trimester

Benim hamileliğin bu noktada otlar daha geniş bir aralığını kullanarak daha rahat hissettim. Ben alıç ve papatya çayları, yulaf saman, melisa, hem de oldukça sık bir gecede-batmış ısırgan çayı yudumladı yükseldi. Ben de sık sık ahududu yaprağı alarak başladı.

Ahududu yaprağı doğurgan yıllardır sevilen bir müttefiktir. Bunu gebelik boyunca kullanmak güvenli olduğunu söylemek bazı kaynakları okuyabilir ve bunu sadece. 2. trimesterde ve ötesinde kullanılması gerektiğini söylüyorlar bazı okuyabilir. Benim ilk üç aylık dönemde ahududu yaprağı bir fincan içti zaman benim tabii kaçınmak istediğiniz, hangi biraz crampy hissettirdi ettiğini tespit ettiği Ben ikinci grupta değilim. Benim ikinci üç aylık içine iyileşinceye kadar Yani RL kapalı tuttu. Haftada birkaç bardak – – Ben üçüncü üç aylık dönemde bunun benim alımını artırdı ve benim son son haftalarda bunun daha da içmeye çalıştı.

Sen ahududu yaprağı ve muhteşem yararları tümü hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz burada. Kısaca ben bir olarak bilinir söylerim Partus hazırlayacı o emeğe rahim hazırlar anlam. Çay rahmin kas güçlendirmek için yardımcı olur ve daha hızlı, daha kolay emeği teşvik düşünülmektedir fragrine adlı bir alkaloit içerir.

raspberry leaf tea S Zabel.JPG

3. Trimester

Hamileliğimin sonuna doğru ben tüketen oldu ahududu yaprağı miktarı arttı ve her 2-3 günde bir çay bir litre içmeye çalıştı. Bu noktada Ben de doğum sırasında ve kurtarma için elinizin altında bulundurmak istedik otlar dahil benim bitkisel doğum ve doğum sonrası kiti, derlenmiş. İşte dahil ne … (Aslında kullanarak sona erdi görmek için okumaya devam …)

BİTKİSEL DOĞUM & KURTARMA KIT:

birth herbs kit.jpg

INGESTIBLES
Ahududu Yaprak çay ve/veya buz küpleri: kasılmaları güçlendirici yardımcı olmak için

Çalışma yardım: (ki karışımı elma sirkesi, limon, sıvı magnezyum, deniz tuzu, akçaağaç pekmezi ve çiçek özlerinin suyu dahil), doğum sırasında hidrasyon elektrolitler sağlar ve geliştiren bir içecek

Papatya, Sığırkuyruğun ve Çarkıfelek tentürleri: gerginlik ve anksiyete için (için anne ve hem baba-to-be)

Civanperçemi tentürü: aşırı kanama doğumdan sonra

Crampbark tentür: doğum sonrası ağrılar ve kramplar postpartum

Homeopatik Arnica 30C: şişme ve ağrı doğum sonrası, ağrı azaltmak için
Rezene tohumu ve Çemen tohumu: süt üretimi artırmak için

TOPIKALLER: 
Bir boğaz arka veya ağrılı alanlar üzerine masaj: Aynısafa, kantaron & Lavanta yağı

Kalça banyoları için ve boğaz veya yırtık dokuların iyileşmesini hızlandırmak için: (karakafes, nergis, gül ve lavanta dahil) Bitkisel oturma banyosu harmanı

Pelin geleneksel Emekçi anneler için bir koruma bitki olarak bilinir ve geçişler yardımcı olur: Pelin & Gül vücut yağını infüze

SCENTS/AROMATERAPİ:
Pelin bulaşmaya: doğum geleneksel bitki; uyarılması ve ağrı kesici

Palo Santo kabuğu: bir topraklama, tatlı ve rahatlatıcı kokusu

Lavanta, Clary Sage ve Papatya Uçucu Yağlar: dinlenmek ve gerginliği gidermek için

Gül Suyu: onun sakinleştirici özellikleri oda boyunca sprıtz için

ÇİÇEK ESANSLAR:
içeceklerde emek boyunca almaya veya banyo suyuna koyun: “Ortalanmış Doğumu” özde (Yeşil Umut Çiftliği’nden)

Beş Çiçek Formül: kurtarma Çözüm benzer; Yoğun zamanlarda kullanışlı ve iyi emekçi anne veya stresli babası için elinizin altında bulundurmak!

Ben gerçekten kullanilan ne:
Doğrusu, ben biraz aşırı hazırlanan bu kit ile oldu ve bu öğelerin bir sürü kullanmayan bitti düşünüyorum. Benim emek o kadar hızlı ve öfkeli geldi ve ben hızlı bir şekilde konuşmak veya mantıklı düşünemiyorum o yere gitti çünkü Çoğunlukla olmasıydı.

Benim emek toplam süresi – erken doğum ve doğum üzerine aktif işgücü dahil – ilk kez anne için oldukça hızlıdır sadece 8.5 saat oldu. Belki de ahududu yaprağı çayı ben boyunca şeyi hızlandırmak için yardımcı içme olmuştu, ama ben karşılaştırmak bir şey yok çünkü kesin olarak bilmek zor.

Bunu çok uzun, süzgün eylem olurken fiziksel veya zihinsel boost daha gerekirse benim kiti otlar bir çok yararlı olurdu.

 Steph's Labor Aid drink

Ne doğum sırasında dayanarak sona erdi (çok iyi tadı!) İşçi Aid içki, ahududu yaprağı çayı ve (benim içecekler dahildir ve ayrıca bir noktada banyoda koymak) çiçek esansları oldu.

Yakında doğumdan sonra ben de doğum sonrası kanama ile yardımcı civanperçemi tentür birkaç damlalık ile ahududu yaprağı çayı bir demet içti. Gerçekten hile yapmak gibiydi. Ayrıca vücudum deneyimli yoğun ağrı ile yardımcı sonradan yaklaşık 2 hafta boyunca homeopatik Arnica 30C aldı. Ben ihale dokuları iyileştirmeye yardımcı bitkisel oturma banyoları kullanılır ve süt üretimini desteklemek için zaman zaman çemen tohumu aldı. Son olarak, ben her zaman yanıma Motherwort tentür bir şişe vardı ve yeni annelik o ilk narin haftalarda biraz boğulmuş ya da duygusal hissettiği zaman bir kaç damla aldı.

Ve bu kadar!

Kendi bitkisel doğum kiti oluşturmak isteyen varsa zaten seviyorum ve iyi bildiği otlar ve bitkiler seçin. Ve basit tutmak. Emeğin sancıları içinde bir veya iki rahatlatıcı öğeleri tutmak istiyorum – bir çay, koku ya da çiçek özü olsun – yakın ve sıralamak için çeşitli şişe dert.

Bu bazı mama’s-to-be orada için yararlı olmuştur. Bunlar güzel otlar yardımcı olur ve yardıma ihtiyaç duyduklarında onlara bize-arama desteği için buradayız!