Columbus (sayfa 1)

The source-page: https://msu.edu/~williss2/carpentier/part1/columbus.html

BU DÜNYANIN KRALLIĞI

Christopher Columbus, Avrupa’dan Asya’ya daha hızlı bir su yolu bulmak için yolculukta Yeni Dünya’yı keşfetmekle ünlü bir İtalyan denizciydi. 1451 yılında Cenova’da doğdu ve çok küçük yaşlardan itibaren deniz ve okyanusa ilgi duydu. Ergenlik yıllarının çoğunu denizde keşfederek geçirdi ve burası Atlantik Okyanusu’ndaki daha sonraki yolculukları için deneyim kazanabildiği yerdi. Columbus umutsuzca ünlü ve güçlü olmak istedi ve bunu başarmak için yöntemi Atlantik Okyanusu boyunca yelken açmaktı, böylece Asya’nın bu bölümünü ve çeşitli baharatlarını açmak için Hindistan’a daha iyi bir ticaret yolu bulabildi. Aşağıda Christopher Columbus’un bir portresi var.

Portrait of Christopher Columbus

1492 yılında, bu başarıyı denemek ve başarmak için Columbus Atlantik’in karşısında doğuya gitti. Asla Hindistan’a gitmedi, ancak Avrupalı ​​kaşifler tarafından hiç ziyaret edilmemiş yeni bir dünya olduğunu ortaya çıkardı. Bu yeni arazi bugün Karayip Adaları, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’nın bir parçası olarak biliniyor. Columbus’un bu “yeni dünya” yı keşfi önemli bir dünya oldu çünkü Amerika’nın keşfine ve daha sonra Amerikan kolonilerinin kuruluşuna zemin hazırladı. Bu keşif, Columbus’u zamanının en ünlü kaşiflerinden biri haline getirdi ve aradığı kötü şöhreti verdi. Columbus, aslında 1492’de ünlü Nina, Pinta ve Santa Maria ile yaptığı ilk de dahil olmak üzere yeni dünyaya dört farklı gezi yaptı. Columbus, 1504 Kasımında Amerika’ya dördüncü yolculuğu sırasında öldü ve mevcut olana gömüldü. günü Dominik Cumhuriyeti.

Columbus’un “Bu Dünyanın Krallığı” romanındaki önemi, Amerika’nın Columbus keşfidir. Bu keşif, diğer Avrupa ülkelerinin Karayip Adaları’nı kendileri olarak talep etmelerine yol açtı. Columbus genellikle Amerika’yı keşfetmesi için bir kahraman olarak görülse de, yöntemlerini acımasız olarak gören ve Yeni Dünya’nın yerli nüfusunun soykırımının öncüsü olarak birçok Amerikan yerlisi var. Columbus ayrıca, İspanya’da Kraliçe Isabella adına çalışmayı tamamlamak için “keşfettiği” adalardaki bazı insanları köleler olarak kullandı. Bu tür uygulamalar, Haiti adası üzerinde kontrol sahibi olduklarında kölelere Fransızlar tarafından muamele edilme şekline benziyordu. Bu uygulamalar, Haiti’deki Afrikalı kölelerin, üzerinde güç sahibi olan Fransız sömürgecilere karşı ayaklanmaya ve ayaklanmaya karar vermesinin sebebiydi.

Son güncelleme: 17 Mayıs 2017.