Akıllarını yitirmişler: Yaşıyor ve 15 Büyük Bilgisayar Bilim Adamları Keşifler

The source-page: https://cs.nyu.edu/cs/faculty/shasha/outofmind.html 

small cover image

Bilgisayar bilimi bugünün toplumu ve geleceği şekillendiren en önemli güçlerden biridir, henüz en az anlaşılan biridir. Kim anahtar atılımlar yaptı ve onlar nasıl yaptı?

Kendi kafasında Turing Ödülü, computing Nobel sekiz sahipleri dahil olmak üzere gezegenin en önde gelen bilgisayar bilim adamlarının 15 okuyucuları, tanıtır. bilim adamları erken ilham ve etkileri, bilgisayar bilimine katkılarından ve patlayıcı geleceği konusundaki düşünceleri hakkında ilginç anekdotlar kendilerini ortaya koyuyor.

Cathy LazereNeden Kitap Yazdı?Dennis baygınlık

Sen atalet kuvvetlerinin hakkında görüşleri yüzünden isteyebilir 1690. Isaac Newton ziyaret düşünün ve o Woolsthorpe size çiftlik hayatının anılarını söyleyebilir. Bu ilham Bilgisayar Bilimleri yaşayan Isaac Newton ile konuşma ayrıcalıktır bize yazmak için Onların Akıllar.Ne Eleştirmenler … diyor.

Onların Akıllar: ömürleri ve 15 Büyük Bilgisayar Bilimcileri keşifler Dennis baygınlık ve Cathy Lazere tarafından profilleri ve görüşmeler büyüleyici bir koleksiyon … modern formda Bilgisayar bilimi sadece 1930 kadar gider ve öncülerinden çoğu hala hayatta olduğunu. Biz Euclid, Arşimed ve Galileo ile konuşabilir sanki olduğunu.

-LR Shannon, “Dijital Tarih, Of” The New York Times, Bilim Times bölümünde, Salı, 29 Ağustos 1995


Eğer haline veya bir dünyayı değiştirecek bilgisayar bilimcisi yaratmak ister misiniz? Orada başarı herhangi sert ve hızlı-sırlar değildir, ancak bu kitapta kısa biyografileri bakarsak, bilgisayar dahileri noktaya bağımsız, şüpheci ama geniş görüşlü, meraklı ve eğlenceli seven, erken gelişmiş hem de inatçıdır bir sorun verme olma. Don Knuth, bilgisayar algoritmaları öncü, sekizinci sınıfta üretici düşünce var daha çikolata üreticisinin kelime oyunu 2,000 fazla çözüm bulundu; Daniel Hillis, MİT Baş belası katılırken Milton Bradley masif paralel işlem, tasarlanmış oyuncakların kurucusu? Bu FORTRAN, John Backus mucidi için, yetkisini twitting içerir Evet, eğer o sınıfları flunked çok okuldan nefret Alan C. Kay, nesne yönelimli programlama geliştirici ise, göreve itaatsizlikten Brooklyn Teknik Yüksek askıya alınmıştı …. büyük ölçüde hafife aldığımız dünyayı şekillendiren – biz bunu kabul olsun ya da olmasın – Dennis baygınlık ve Cathy Lazere sahip bir grup bilim adamı için bir dost ve bilgilendirici rehber yazdım.

-Chris Goodrich, Kitap İnceleme  Los Angeles Times, Pazar, Kasım 12, 1995

Onların Akıllar lucidly sürekli ilginç güzel anlayışlar, örnekler ve öyküler dolu ve genellikle ilham verici, yazılır. Ayrıca, eğlenceli.

-David Gelernter, Bilgisayar Bilimi Profesörü, Yale Üniversitesi, yazarı Ayna Dünyalar ve 1939: Fuarı’nın Kayıp Dünya.


Kendin için gör

Biz giriş bölümünden alınmıştır ve dört bölümden başlangıçlar size kitapta ne bir lezzet vermek için.


Anekdotlar Bir Küçük Örnekleme


Nasıl Kopyasını Sipariş Musunuz?

Telefonla sipariş etmek için: (ABD ve Kanada) 1-800-777-4643; (Diğer Amerika, Avrupa ve Afrika) (49) 30-82-071, Berlin ofisi; ve (Asya ve Avustralya) (852) 72-73-96-98, Hong Kong ofisi.

ABD, Kanada ve Meksika’dan e-posta ile sipariş etmek. 

Başka bir yerde dan e-posta ile sipariş etmek. 

Sipariş ne belirtin için

  • Yaşamları ve 15 büyük bir bilgisayar bilim adamlarının buluşları: akıllarını yitirmişler Dennis baygınlık ve Cathy Lazere tarafından.
  • ISBN: 0-387-97992-1
  • Yayın Tarihi: Ağustos, 1995.
  • Yayıncı: Springer-Verlag, New York, Inc./175 Fifth Avenue/New York, New York 10010 Kopernicus/An Damga
  • Tavsiye Edilen Satış Fiyatı: $ 23 $ (ABD) 33 (Kanada)